Важливо :: Життя громади :: 04 травня 2022 15:42 , Олексій Ладика
yevrejska-mesianska-gromada-kramatorska

Єврейська месіанська громада у Краматорську: до війни проповідували, а зараз волонтерять

За кілька тижнів вони роздали гуманітарну допомогу понад 2,5 тисяч людей

За вікнами, замурованими OSB-плитами, звучить сирена і чути гуркіт боїв, що йдуть за 40-50 км від Краматорська. Потім лунає вибух, на вулиці у машин спрацьовує сигналізація.

За столом сидять близько 30 людей: чоловіки в кіпах і без, жінки, діти та літні пані. Вони переглядаються, але святкове гуляння триває - вони співають псалми під гітару рабина Андрія Жиліна. Єврейська месіанська громада Краматорська відзначає Шаббат і за сумісництвом останній день головного юдейського свята Песах.

"Взагалі Шабат у нас проходить яскравіше і масштабніше: є левити [священики], які співають, тут танці, хороводи, таке єврейське прославлення. Потім ми розбираємо Тору, вивчаємо якісь моменти з Тори, потім разом чаї п'ємо, їмо разом, святкуємо свята. А зараз такі застільні, традиційні умови", – розповідає журналісту Kramatorsk Post рабин.

test

test Шаббат у єврейській месіанській громаді Краматорська. Фото - Kramatorsk Post

Андрій Жилін - єврей за батьківською лінією, він народився і виріс у Краматорську. У 2010 році він та його однодумці почали збиратися вдома, потім стали проводити загальноміські заходи і до їхньої громади поступово приєднувалися інші люди – як євреї, так і не-євреї.

Месіанський юдаїзм - це релігійний напрямок юдеїв-християн, які визнають Ісуса сином Божим, при цьому продовжують дотримуватися більшості юдейських традицій, дотримуються Шабату та святкують юдейські свята.

Жилін входить до Міжконфесійної ради церков Краматорська - об'єднання з 19 представників православної, греко-католицької та протестантських церков. Біля пам'ятника українському поетові Тарасу Шевченку у центрі міста вони проводять спільні молитви за мир та єдність в Україні, а ще спільні соціальні проекти – наприклад, допомагають прифронтовим містам та організовують табори відпочинку для дітей, які живуть на лінії розмежування.

test Міжконфесійна рада церков Краматорська. Фото - Facebook/Владимир Зубенко

Через війну близько 80% членів єврейської месіанської громади виїхали з Краматорська. Якщо раніше вони займалися проповідуванням Євангелія, проводили свята та інші активності, то зараз основна діяльність – волонтерство.

"Ми вже кілька тижнів займаємось гуманітарною допомогою, нам допомагають друзі з-за кордону, із Західної та Центральної України, привозять продукти. З ранку до вечора у всі дні, крім Шаббата, тут все кипить: машини привозять [гуманітарку], одні люди сортують [продукти], інші видають. Є машина, яка розвозить допомогу лежачим хворим, людям з інвалідністю", – каже Андрій.

За його словами, за кілька тижнів допомогу отримали близько 2,5 тисячі людей. Громада співпрацює з благодійним фондом "Янголи спасіння", який надсилає до Краматорська продуктові набори. 

"Розуміємо, що це питання ще довго буде актуальним, тому що продукти [у магазинах] зникають потроху. Те, що залишається у магазинах, сильно дорожчає. А якщо у людини пенсія дві тисячі гривень [на місяць], а гречка коштує вже 140 гривень за кілограм? Зрозуміло, що допомога їм потрібна", - каже рабин.

testtest

test Роздача гуманітарної допомоги. Фото - Андрій Жилін

Андрій Жилін каже, що коли громада тільки-но почала волонтерити, за гуманітарною допомогою шикувалася жива черга і було дуже складно видати продукти одночасно 250-300 людям. Наразі цей процес упорядкований – видають допомогу за попередньої реєстрації.

Члени єврейської месіанської громади допомагають не лише у Краматорську, а й у "гарячих точках" - так, вони виїжджали до Кремінної Луганської області, коли вона ще не була окупована російськими військами. І потрапили там під мінометний обстріл – у машини пробило колесо, довелося приганяти за нею інший автомобіль. Але всі залишилися живі.

"Що буде далі - важко передбачити, тільки Господь знає, що буде. Ми віримо, звичайно, у краще, сподіваємося на краще, але готуємось до всього. Ми намагаємося встигнути підготуватися, у нас є підготовлене бомбосховище на кілька кімнат, є бензиновий генератор на випадок відключення світла. Але сподіваємось, що все це закінчиться і буде наша перемога, перемога України", - каже рабин.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

svitlana-mogilevkina

Мешканка Краматорська, єврейка за походженням, пережила Голокост і Другу світову війну, а після російського вторгнення 2022 року евакуювалась до Ізраїлю. Ось її історія

Pakin (6)

У військовослужбовця залишилися батьки і сестра, дитина і вагітна дівчина

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

коментарі