Важливо :: 30 січня 2020 16:32 , Дмитро Лук'яненко
0-titul

Кабінет фізики став хабом з робототехніки – як у Краматорській школі № 32 розвивають навички з конструювання та командні цінності

Гурток робототехніки у Краматорській школі № 32 почав працювати три роки тому. Над чим зараз працюють діти і де відбудеться літній табір з робототехніки, читайте далі

Суботнього січневого ранку школярі не сплять – вони поспішають на заняття гуртка. Молодші – це команда “LEGO-generation”. Зараз працюють над тим, як зробити свою школу комфортною для усіх дітей.

“У нашій школі є діти з інвалідністю, один учень на візку. Його щодня заносять на другий поверх старшокласники, на третій поверх він не може потрапити. Нам обіцяли зробити якийсь підйомник, але все залишилося на рівні обіцянок. Це неправильно, тому ми з дітьми створили на гуртку ліфт. Зараз це конструктор, який працює на гідронасосі, але мріємо, що буде справжній, щоб усі діти почувалися у школі затишно і могли вільно пересуватися”, - говорить тренерка гуртка з робототехніки Галина Кузнецова.

1

Галина Кузнецова – тренерка гуртка робототехніки зі своїми учнями

Тут п’ятеро учнів, разом вони хочуть зробити Краматорськ доступним та екологічним для людей містом. Серед їхніх розробок – вітряки, інші розробки, які працюють на енергії сонця і води, не забруднюють довкілля, розумні світлофори.

“Я мрію стати міським головою Краматорська, - говорить Валерія Данкуленець. – Планую так організувати роботу усіх служб, щоб люди почували себе безпечно, щоб вони хотіли жити у місті і розвивати його. Це буде простір для усіх – вільний, доступний, відкритий”.

2 3 4

Учасники команди “LEGO-generation” показують свої напрацювання

Діти мріють про сміттєпереробний завод у місті, на даху якого є гірка для катання на лижах та скеля з переробленого пластика для скелелазіння. А на балконах у майбутньому будуть рости квіти і дерева, які поливатимуть з очищених стоків. Cвої напрацювання діти незабаром представлять на фестивалі у Києві.

У кабінеті фізики поряд теж кипить робота. Тут близько двадцяти учасників. Старшокласники – команда “Thunderbolts” (у перекладі – Громозяки) - готуються до змагань у Харкові “First LEGO League”. Цьогорічна ідея дітей – облаштувати зони відпочинку біля водоймища № 2, що на їхньому селищі Шабельківка.

До цього завдання підійшли грунтовно. Спочатку зробили фото з Google-карти, у масштабі перенесли на папір. За словами гуртківців, це єдине водоймище на селищі і наразі воно не облаштоване, а влітку туди ходить багато людей.

5 6

Карта майбутньої зони відпочинку на Шабельківці

“Ми хочемо, аби у нашому селищі був облаштований пляж. Навколо нього зараз багато бур'янів, туди не ходить автобус, від зупинки іти 30 хвилин. Ми це врахували у проєкті. Біля цього водоймища ми встановимо торгові точки, там будуть сувеніри, напої, їжа. Також люди зможуть відпочити серед дерев, тут красиво влітку. За нашими підрахунками потрібно десять мільйонів гривень на цю ідею”, - поділився напрацюваннями одинадцятикласник Микита Мартиненко.

7

Микита Мартиненко – відвідує гурток робототехніки третій рік

Керівник гуртка Денис Сисоєв каже, аби проєкт був реалістичним, діти консультувалися з екпертами, які розробляють подібні проєкти.

“Ми консультувалися з конструкторами, прорахували фінансову частину проєкту, внесли деякі правки. Під час підготовки поєднали географію, економіку, математику. Наприклад, діти розрахували скільки піску потрібно завезти на пляж, порахували інші витрати, як облаштувати парковку і врахувати інклюзивність”, - говорить Денис Сисоєв.

8

Денис Сисоєв – керівник гуртка робототехніки зі своїми учнями

Зараз гуртківці мають збудувати 3Д-модель цього пляжа і представити її на всеукраїнському конкурсі.Десятикласник Валентин Шапаренко на гуртку третій рік. Розповідає, що у перший рік було складно, адже потрібно було зібрати команду.

“Ми усі різні, але нас об’єднує робототехніка. Кожен вносить свою частку роботи, у нашій команді кожен важливий. Я хочу пов’язати життя з такою працею, де є багато творчості, фантазії, тому зараз я тут”, - переконаний Валентин.Даша Мілюкова сама змайструвала і запрограмувала свого робота-транспортера. Він може їхати, зайти до ліфта, повернутися назад, щось перевозити.

“Мені тут подобається, хоча на гуртку більшість хлопців. З дитинства мені казали, що я дивна, бо гралася не в ляльки, а в машинки. Я хочу створити такі умови для життя людей, щоб усім було комфортно жити, щоб покращилася екологія”, - поділилася Даша.

9

11

Даша Мілюкова любить майструвати роботів

Як каже тренер у школі, заняття дозволяють поєднати різні предмети і навчити дітей тому, що знадобиться у реальному житті.

“Наші заняття – це практика. Діти розробляють проєкти із сортування сміття, автопілоти, роботи виконують різні логістичні задачі, механізми для побуту (роботи-пилососи, маніпулятори). На уроках фізики ми це відпрацьовуємо з дітьми – як працюють вали, блоки програмування, вітрогенератори, двигуни”, - говорить Денис Сисоєв.Такі заняття у школі стали можливими завдяки спонсорам –IT-компанії “QuartSoft”.

“Ми хочемо допомогти тим дітям, які ростуть з гаджетами в руках, стати більш затребуваними, здобути якісну освіту, адже до вищого навчального закладу після гуртків робототехніки вони підуть більш підготовленими і конкурентоспроможними. Ми маємо досвід співпраці з дітьми, які за свою роботу отримують гроші, невдовзі вони стануть членами нашої команди”, - HR-менеджер IT-компанії “QuartSoft” Марина Борисенко.

10  12

Торік до закуплених Лего-наборів додалися ще – за гроші з міського бюджету закупили обладнання для чотирьох шкіл, в тому числі й для школи № 32. Тренери кажуть, що можливості для залучення учнів розширилися.Цьогоріч Управління освіти Краматорської міської ради планують закупити обладнання і відкрити гуртки з робототехніки ще у двох школах, а влітку організувати безкоштовні табори з робототехніки.

“Ми бачимо великий запит від дітей та батьків на такі гуртки, будемо розвивати це у Краматорську. Зараз вже ухвалили рішення про закупівлю наборів ще для двох шкіл. Поступово такі заняття будуть на базі усіх навчальних закладів міста. А влітку ми готуємось відкрити табір з робототехніки, він буде безкоштовним для школярів і дасть можливість долучитися тим, у кого ще в школі немає таких можливостей”, - розповіла начальниця Управління освіти Марина Мозольова.

А ще у Краматорській школі № 32 мріють про те, щоб їм придбали обладнання для 3Д-моделювання і створили лабораторію для розвитку просторового уявлення, а на заняття з робототехніки змогли прийти якомога більше дітей.

Наталя Поколенко

Інші статті на цю тему

licey-8-kramatorsk

В обласному департаменті освіти і науки розповіли про особливості нового навчального року

serikova

Вона майже 20 років очолювала цю школу

school-france

Вони спілкувалися через відеозвʼязок

коментарі