Цікаво :: Review :: 09 січня 2021 09:24 , Краматорск Пост
docudays-ua-2020

Карантин не завадив: що показав мандрівний фестиваль DocudaysUA на Донеччині

Цього року фестиваль поєднав онлайн та офлайн перегляди

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA став гарною традицією, і попри карантин, мешканці та мешканки Донецької області змогли долучитись до переглядів різноманітних стрічок, у тому числі – і короткометражних.

Цьогорічний Фестиваль на Донеччині тривав декаду наприкінці грудня, до переглядів фільмів загалом долучилися понад 260 глядачів та глядачок. Дев’ять переглядів відбулися у місцях несвободи: по чотири документалки подивились півсотні засуджених в Установі виконання покарань №6 у Бахмуті та у Селидівській виправній колонії № 82.

Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Щороку у фестиваля є своя тема, особлива увага до якої приділяється у більшості документальних стрічок.

Поєднавши онлайн та офлайн перегляди, фестиваль DocudaysUA привертав увагу глядачів та глядачок з Донеччини до потреб та проблем молоді. Перегляди в онлайні супроводжувались дискусіями та обговореннями.

testtest

Зокрема, ключовою темою подібної дискусії стали права людей з інвалідністю та людей з числа маломобільних груп. Обговоренню передував перегляд відео «Видимі», в якому подається історія Дмитра Баландюка – активіста та громадського діяча з Дружківки.

Серед фільмів, які показували під час Мандрівного фестивалю, були стрічки «Голубки з передмістя», «Хороша смерть», «За кордоном» , «Причина», «Понеділок п’ятниці», «Ловець пташок» та інші.

«Попри складнощі цього року, інтерес до Мандрівного кінофестивалю зберігається. І хоча глядацька аудиторія зменшилась, рівень обговорень та дискусій на висоті. Герої фільмів Мандрівного допомагають глядачам зрозуміти та осмислити нові виклики, якими завжди наповнено життя, надають імпульси для реалізації нових ідей, які можуть зробити наше буття краще», - розповів регіональний координатор Мандрівного фестивалю у Донецькій області правозахисник Олександр Букалов.

Інші статті на цю тему

chkf
chkf
dmitro-kononov

Ми поговорили з ініціатором проведення фестивалю Дмитром Кононовим

коментарі