
Керівниця обласного лабцентру: Донеччина впритул наблизилася до "червоного рівня"
Донецька область наблизилася до "червоного рівня" епідемічної небезпеки.
Про це на брифінгу 31 березня повідомила керівниця Донецького обласного лабораторного центру МОЗ України Марина Білоусова.
Вона нагадала, що для цього потрібно, щоб два показники, встановлені урядом для визначення епідеміологічної зони, перевищували необхідний рівень протягом 2-3 днів.
"За одним показником ми вже спостерігаємо перевищення, а також рівень госпіталізації вже на межі. Ще трішки і ми можемо потрапити до "червоної зони", - сказала Білоусова.

Посадовець обласного департаменту охорони здоров'я Олександр Педенко на тому ж брифінгу зазначив, що рівень захворюваності на Донеччині перевищує епідпоріг на 50%, завантаженість ліжок - майже 60% (понад 65% є підставою для запровадження "червоного рівня"), коефіцієнт виявлення випадків інфікування - 22,7% (перевищує норму на 2,7%).
Керівниця обласного лабцентру повідомила, що на кінець минулого тижня Донеччина за рівнем захворюваності на коронавірус займала 17-е місце серед 25 регіонів України, а ось по темпу захворюваності - сьоме. Це свідчить про інтенсифікацію епідемічних процесів у регіоні, зазначила Білоусова.
За останні сім днів в області підтверджено 4081 випадок коронавірусу, середньообласний показник - 229 на 100 тисяч населення, що на 23% вище, ніж за попередній тиждень.
Найвищі показники захворюваності на коронавірус в області спостерігаються у Бахмутському районі, Краматорську, Олександрівському районі, Торецьку, Слов'янську - там показники вище середньообласних.
На грип та ГРВІ протягом минулого тижня захворів 13 531 мешканець Донеччини, що на 51,16% вище епідпорогу і відповідає середньому рівню. Найвищі показники - у Краматорська (перевищує епідпоріг на 151,4%), Бахмута, Бахмутського району, Лиманського району, Добропілля та Олександрівського району.
Марина Білоусова закликала мешканців області дотримуватися маскового режиму і вимагати цього від тих, хто не дотримується, а також зберігати дистанцію у 1,5 метри при спілкуванні з іншої людиною і намагатися не користуватися громадським транспортом. Також вона радить піклуватися про рідних похилого віку і не відмовлятися від вакцинації від коронавірусу.
Інакше, за її словами, Донеччині не уникнути локдауну на кшталт того, що діяв у січні.
Критерії для встановлення "червоного рівня"
Постанова уряду №1236 передбачає, що "червоний" рівень епідемічної небезпеки у регіоні встановлюється, якщо протягом трьох днів перевищено два або більше показників:
- завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65 відсотків
- кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300
- кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20 відсотків
- зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50 відсотків
«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення.