Важливо :: Життя громади :: 11 січня 2022 14:40 , Краматорск Пост
pavlo-kirilenko

Кириленко: у Краматорську відкриють єдиний в Україні центр розведення хижих птахів

Будівництво розплідника має завершитись у 2022 році

У регіональному ландшафтному парку "Краматорський" незабаром відкриють центр лікування і розведення хижих птахів. Це буде єдина подібна установа в Україні.

Про це повідомив очільник Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко під час круглого столу, присвяченого поглибленню співпраці між Донецькою та Івано-Франківською областями.

Розплідник денних хижих птахів, які занесені до Червоної книги України і перебувають під загрозою зникнення, створюють у селищі Комишуваха. Концепцію цього центру "позичили" з "Раптор центру", розстанованому у місті Сітка на Алясці, повідомляє пресслужба ДонОДА.

"Тут ми плануємо вирощувати чотири види птахів – балабан, сапсан, шуліка чорний та канюк звичайний. Ці види легко пристосовуються до нових умов проживання, а їх популяції на Донеччині знаходяться під загрозою", - розповів головний спеціаліст науково-дослідного відділу РЛП "Краматорський" Максим Височин під час відвідин майбутнього розплідника делегацією на чолі т.в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Русланом Стрільцем у грудні.

test

test Будівництво розплідника хижих птахів. Фото - прессдужба ДонОДА

Височин зазначив, що птахів для розведення можуть брати з числа тих, хто був конфіскований митницею під час спроб перевезення контрабанди, травмованих диких птахів або залучати з зоопарків України. На рік розраховують вирощувати близько восьми пташенят. Птахів, готових до самостійного життя, у дику природу планують випускати із залученням громадськості та представників засобів масової інформації.

На території центру будуть облаштовані вольєри для утримання птахів, спеціальний загон для навчання польоту, приміщення для науковців та технічного персоналу, приміщення для відвідувачів, а також операційна з усім необхідним обладнанням для лікування хижаків. Після відкриття центру він буде з’єднаний екологічною стежиною з візит-центром РЛП довжиною 1200 метрів. Відвідати центр зможе кожен охочий.

Будівництво розплідника відбувається в рамках програми президента України Володимира Зеленського "Велике будівництво" та має завершитись у 2022 році. Загальна вартість робіт складає майже 15 мільйонів гривень. У розпліднику на першому етапі працюватиме 12 науковців, ветеринарних лікарів та технічних спеціалістів.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

коментарі