Важливо :: Життя громади :: 08 грудня 2021 11:58 , Дмитро Лук'яненко
skmz

Колишній СКМЗ планують перетворити на індустріальний парк. Обіцяють зареєструвати вже в наступному квітні

Місцева влада планує створити в Краматорську приватний та комунальний індустріальні парки та прийняти програму фінансової підтримки створення робочих місць

Перший приватний індустріальний парк мають зареєструвати в квітні наступного року, в січні обіцяють почати процедуру створення комунального індустріального парку, а також місцевим депутатам запропонують підтримати Програму, яка буде фінансово стимулювати створення нових робочих місць у Краматорську.

Про це міський голова Олександр Гончаренко розповів учора на прес-конференції за підсумками року своєї роботи на посаді.


Індустріальний парк або промисло́вий парк — територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на довкілля. Порядок створення, діяльності індустріальних парків на території України регламентується законом України про «Індустріальні парки». Промислові парки зазвичай розташовуються на околицях міст або поза основними житловими районами міста, зазвичай забезпечується гарною транспортною доступністю, в тому числі автомобільним і залізничним транспортом. В Україні перший законопроект "Про індустріальні парки" зʼявився лише у 2012 році (Вікіпедія)

За словами мера, міська влада за допомогою USAID та інших донорів розробляє інвестиційний паспорт громади для  "покращення нашої громади та розуміння, де ми знаходимося і куди треба інвестувати у нашому місті". 

Однією з ключових програм по залученню інвестицій Олександр Гончаренко назвав  створення індустріальних парків. 

test

"Індустріальний парк це таке утворення, що може бути або комунальним, або приватним, в залежності від того, хто буде управляти цим парком. Відводиться земельна ділянка та визначається, як індустріальний парк. Це та ділянка, де мають будуватися та створюватися нові бізнеси та нові робочі місця, - каже мер.

За останні 10-15 років з боку держави, на жаль, нічого не було зроблено, але зараз держава та Верховна Рада роблять перші кроки для створення робочих місць в зонах визначених для пріоритетного розвитку громад. Ці зони вже визначають саме громади з приватиними інвесторами. 

Тим підприємцям, які в межах індустріальних парків хочуть створювати робочі місця, держава надає можливість (вже прийнятий та підписаний закон)  не сплачувати ряд обовʼязкових платежів. Наприклад, якщо під свій бізнес, який ви створюєте в індустріальному парку, везете обладнання, то ви вже не сплачуєте ПДВ та мито. Також на рівні держави зараз обговорюються певні податкові пільги: щодо сплати податку на прибуток, ПДФО та інше, щоб бізнес та інвестори були зацікавлені вкладати та будуівати саме там, де громади визначають земельні ділянки для цього, приміщення". 

За словами мера у якості майбутніх індустріальних парків насамперед розглядаються ті краматорські підприємства, які зараз не працюють. Він каже, що згідно законодавству, реєстрація та створення індустріального парку в середньому займатиме 6 місяців. Перший приватний парк буде зареєстровано на площах СКМЗ орієнтовно в квітні наступного року. Олександр Гончаренко стверджує, що "бізнеси цим вже займаються і почали певні процеси щодо реєстрації". 

"Іншим шляхом ви сюди нікого не затягнете, ніхто не приїде в Краматорськ і не буде тут створювати робочі місця. А робочи місця - це ПДФО, а ПДФО - це 75 % власних надходжень до місцевого бюджету. Цими надходженнями міський голова має займатися кожного дня. З одного боку спілкуватися з існуючим бізнесом та різними способами переконувати їх сплачувати ПДФО, - каже Олександр Гончаренко. - Ми тільки за цей рік  збільшили кількість робочих місць на 1800.

Так, 200 місць - це відкрилась Європлаза, але більшість робочих місць з цих 1800 - це легалізація вже існуючих, які раніше працювали в тіні і не сплачували податків.  На жаль у міського голови не має дуже впливових важілів в цих питаннях, отже ми можемо тільки переконувати підприємців працювати легально. Але головиним джерелом саме нових робочих місць я вважаю саме оці індустріальні парки." 

Програма передбачатиме фінансову підтримку за кожне створене робоче місце у розмірі 5 відсотків від фонду оплати праці протягом 5 років 

Комунальний індустріальний парк, за словами міського голови, почнуть  реєструвати з січня місяця. Буде оголошений конкурс, а гроші будуть передбачені в бюджеті. Реєстрация і створення такого парку оріентовно складатиме 1,5 - 1,8 млн гривень. Це відомо з досвіду інших громад. Мер каже, що до комунального парку влада планує залучати не тільтки українських інвесторів, а вже є потреба і зацікавленість з боку східноєвропейськихї підприємств. 

Це, за його словами,  будуть підприємства чисельністю 100-200 осіб не більше, зокрема з високотехнологічної сфери, а також, наприклад, - будівництво, виготовлення ФЕМ, збірка вікон тощо. 

Мер також розповів про плани влади стимулювати створення робочих місць грошима. 

"Також ми з січня місяця будемо пропонувати депутатам міськради прголосувати Програму фінансової підтримки створення робочих місць, - каже голова. - Орієнтовно програма передбачатиме фінансову підтримку за кожне створене робоче місце у розмірі 5 відсотків від фонду оплати праці протягом 5 років.  Це значна допомога - майже половина ПДФО протягом цього періоду. Ми плануємо, що це також виведе з тіні бізнес, який вже працює, сприятиме створенню нових бізнесів, а також приваблюватиме підприємців з інших місць, де такого немає".

Інші статті на цю тему

zruynovaniy-budinok-po-marata-13

Але у мешканців цього будинку залишилися питання

Jobsearchcover
Associated Press

The Associated Press розповіли про бізнес у прифронтовому місті