
Команди Прем’єр-Ліги Англії з футболу: список учасників, історії прізвиськ та рекорди клубів
Усі команди АПЛ
АПЛ – одна з найпопулярніших та найсильніших клубних національних ліг у світі. Варто сказати, що у Прем’єр-Ліга Англії команди мають великі бюджети для підсилення команди якісними гравцями, тому що ця ліга є найприбутковішою серед усіх інших чемпіонатів. Розглянемо список команд-учасниць АПЛ сезону 2021/2022 та особливості деяких з найпопулярніших клубів ліги.
Усі команди Прем'єр Ліги Англії у сезоні 21/22
АПЛ – це флагман сучасного футболу. Висока конкуренція тут забезпечена тим, що кожен учасник Прем'єр-Ліги заробляє величезні гроші з телетрансляцій та продажу квитків. Усі команди Прем'єр Ліги Англії з сезону в сезон зміцнюють свої склади, купуючи як молодих, так і досвідчених топових футболістів, серед яких і зірки світового футболу.
Список клубів
У сезоні 2021/22 в АПЛ бере участь наступна двадцятка:
- Манчестер Юнайтед.
- Манчестер Сіті.
- Ліверпуль.
- Тоттенхем.
- Челсі.
- Евертон.
- Арсенал.
- Лестер.
- Вест Хем.
- Вулверхемптон.
- Саутгемптон.
- Астон Вілла.
- Кристал Пелес.
- Ньюкасл.
- Лідс.
- Бернлі.
- Брайтон.
- Брентфорд.
- Норвіч.
- Вотфорд.
Вплив складів команд АПЛ на результати матчів
Як і в будь-якому іншому чемпіонаті, у команд, що борються за чемпіонство, і клубів, що чіпляються за збереження прописки в АПЛ, велика різниця у підборі футболістів. Але незважаючи на суттєву різницю в майстерності, навіть у найслабшого клубу є пара-трійка першокласних гравців, здатних вирішити результат зустрічі. Ось чому аутсайдери та середняки чемпіонату часто відбирають очки у претендентів на золоті медалі. Щороку склади команд Прем'єр Ліги Англії поповнюються якісними виконавцями.
Історії прізвиськ команд Прем'єр Ліги Англії
Англійський футбол – найдавніший у світі. За роки свого існування в чемпіонаті Англії з'явилося багато цікавих історій. Частиною таких захоплюючих історій є прізвиська клубів. Розглянемо найцікавіші з них.
Пенсіонери (Челсі)
Сучасні фанати все частіше називають лондонський клуб "синіми", але першою назвою Челсі було саме "пенсіонери". Прізвисько з'явилося завдяки першій емблемі команди, створеної 1905 року. На ній зобразили літнього чоловіка з королівської лікарні "Челсі". У тій лікарні були ветерани армії Великобританії. Зник з емблеми пенсіонер у 1950 році, коли його змінив звичний сучасним уболівальникам лев.
Іриски (Евертон)
Ліверпульську команду АПЛ прозвали ірисками через вежу Руперта, зображену на емблемі клубу. За часів створення команди, в районі цієї вежі був магазин, де продавали іриски.
Лисиці (Лестер)
Графство Лестешир уже кілька століть є батьківщиною полювання на лисиць. Сама тварина вважається символом регіону. Прізвисько Лестера з'явилося в 40-х роках минулого століття, коли на емблемі з'явилася лисиця.
Святі (Саутгемптон)
Найпопулярніше прізвище серед усіх клубів АПЛ. Саутгемптон був прозваний "святими", тому що команду створили члени молодіжної асоціації, яка знаходиться при церкві Святої Марії у 85-му році 19 століття.
Найрезультативніші клуби АПЛ в історії
Історія чемпіонату Англії пам'ятає безліч дивовижних рекордів, сенсаційних перемог та чемпіонств. А ось команди, яким вдалося досягти неймовірних рекордів за кількістю забитих голів за сезон:
- Манчестер Сіті. Містяни в сезоні 2017/2018 забили цілих 106 голів. Той сезон для АПЛ і МанСіті зокрема ознаменувався не лише рекордом забитих голів. Підопічні Гвардіоли набрали найбільшу кількість очок (100), найбільший відрив від другого місця (+19 очок), найбільшу кількість перемог у сезоні (32) та найкращу різницю забитих-пропущених (+79) за історію чемпіонату.
- Челсі. У сезоні 09/10 "пенсіонери" забили 103 голи. Тоді лондонський клуб став чемпіоном АПЛ, випередивши Манчестер Юнайтед лише на 1 очко.
- Манчестер Сіті. У 2013/2014 роках містяни забили за сезон 102 голи та взяли золото чемпіонату.
- Ліверпуль. Фанати ще не скоро забудуть сезон 2013/2014, в якому Ліверпуль та Манчестер Сіті виборювали перше місце до останнього туру. Боротьба була рівною практично за всіма показниками. Чого тільки варта статистика команд АПЛ по забитим голам. Ліверпуль тоді забив 101 гол, а МанСіті – 102 голи.
Така неперевершена статистика команд Прем'єр Ліги залишається недосяжною для клубів багатьох інших європейських чемпіонатів, де конкуренція набагато слабша.