Важливо :: Життя громади :: 29 грудня 2021 10:24 , Краматорск Пост
specproekt-strategiya-kramatorska

Комунікація для соціальних проєктів: досвід стратегії Краматорська

Партнерский материал
Якою б важливою не була мета вашого соціального проєкту чи громадської організації, вам навряд чи вдасться зацікавити нею аудиторію без грамотної комунікаційної стратегії.

У багатьох кейсах некоректна комунікація — від рідкісних публікацій до грубої взаємодії з підписниками у коментарях — може стати причиною провалу кампанії. Розповідаємо про головні правила комунікації для соціальних проєктів на прикладі підготовки стратегії Краматорської територіальної громади.

Дослідіть цільову аудиторію

Аби розуміти, про що потрібно говорити, важливо знати, з ким ви спілкуєтеся. Тому при підготовці комунікаційної стратегії без аналізу аудиторії не обійтися. Важливо зрозуміти, що цікавить і хвилює ваших потенційних читачів, що їм подобається, а що — ні. На основі цих даних ви зможете розробити оптимальний рубрикатор і tone of voice. Н

априклад, для просування стратегії Краматорської територіальної громади були проведені інтерв’ю з експертами та представниками громади, які розповіли про ментальність та світогляд краматорчан.

Загальний висновок полягав у тому, що мешканці Краматорська — часто інженери та робітники — серйозні люди, які люблять конкретику і точність. Це відобразилося у публікаціях на сторінках стратегії — вони говорять не абстрактними категоріями, а пропонують готові рішення. 

Вчіться працювати з негативом

Ви маєте бути готовими до негативної реакції на ваш проєкт — особливо, якщо працюєте з темами, до яких суспільство ставиться неоднозначно (права ЛГБТ-спільноти, наркозалежних, мігрантів тощо). Однак не втрачайте віри у свою справу! Будь-яка реакція краща, ніж байдужість — адже людину, яка вже цікавиться темою, набагато легше переконати.

На сторінках стратегії Краматорської громади також є критика: здебільшого, аудиторія сприймає будь-які зміни в штики, адже не вірить в їх дієвість. Тож необхідно у наступних публікаціях розвіяти сумніви підписників та проілюструвати позитивні наслідки впровадження стратегії на конкретних кейсах.

Якщо розповідати у публікаціях про зміни, які відбуваються вже зараз — реставрацію історичних пам’яток громади, відновлення житлового будівництва — аудиторія поступово ставатиме все більш лояльною.

Закликайте підписників до взаємодії 

У випадку стратегії Краматорська ключовим меседжем кампанії було дати мешканцям міста відчуття, що вони можуть впливати на розвиток рідної громади. Серед контенту сторінок стратегії багато інтерактивних постів із запитаннями, які спонукають обговорення.

Коментарі при цьому необхідно модерувати: відповідати на запитання підписників і дякувати їм за ідеї. Простий, але ефективний спосіб залучити аудиторію до взаємодії — це конкурси та розіграші.

Пропонуючи мерч із символікою міста за цікаву розповідь про улюблене місце в Краматорську, ми спонукаємо читачів думати про місто у більш оптимістичному ключі та формуємо активну позицію. 

Отже, якщо ви добре знаєте свою аудиторію, вмієте взаємодіяти з негативною реакцією та винагороджуєте підписників за активність, комунікаційна складова вашого проєкту неодмінно вдасться. 

Інші статті на цю тему

kava-zavarna

Если подобрать хороший кофе и правильно его заварить, можно получить напиток не хуже, чем в лучших кофейнях

marathon-1

Занятие спортом важно круглый год. Чтобы пробежки были комфортными и эффективными даже в прохладную пору, нужен соответствующий гардероб и в первую очередь это касается обуви.

stend-nkmz-2

Міська влада каже, що це не перша і не остання конструкція, яка була демонтована

коментарі