Важливо :: Життя громади :: 29 серпня 2022 12:30 , Краматорск Пост
koreguvalnyk

Корегувальника ударів по військовому аеродрому в Краматорську ув’язнили на 9 років

33-річного охоронця «Краматорської ТЕЦ» Романа Карпенка, який корегував удари по українcьким військовим, засудили до тривалого тюремного покарання.

Як повідомляє Судовий Репортер за версією обвинувачення, з березня і до кінця квітня 2022 року цей житель Краматорська передавав представникам Російської Федерації дані про місцезнаходження Збройних сил України. Вважається, що отримувачем інформації про розташування військової техніки і військової частини був, зокрема, працівник ФСБ РФ Шингірьов О.В. 1969 р.н.

Карпенко розповів, що внаслідок обстрілів Краматорська у місті зник зв’язок і щоб знати, що відбувається, він завантажив додаток Zello, читаючи там новини. Але дуже скоро він змінив канал і став обмінюватися інформацією про пересування ЗСУ, розташування техніки і військових, тощо. В якийсь момент «Алексей Ша» попросив його з’ясувати місце знаходження техніки ЗСУ на військовому аеродромі. Карпенко зробив позначку на карті. Одразу після цього росіяни завдали по аеродрому ракетних ударів.

 
test Фото з обшуку — Офіс генпрокурора

Як пояснив прокурор Офісу генпрокурора Сергій Труш, у кінці травня цього року Карпенка затримали на одному з блокпостів у Краматорську. Військові оглянули його телефон і побачили підозрілі фотографії, вилучили мобілку і знайшли переписку.

31 травня під час слідчого експерименту Роман Карпенко у присутності адвоката показав працівнику СБУ, як реєструвався у месенджері Zello, робив скриншот, ставив мітку і пересилав інформацію.

Відео цієї слідчої дії демонструвалося у суді. Із запису чутно як Карпенко розповідає, що контактував із чоловіком, який називав себе «Алексей Ша», і ще одним «русским кренделем». Сам Карпенко за порадою «Алексея Ша» в телефонних розмовах користувався позивним «21».

У суді прокурор стверджував, що за псевдонімом «Алексей Ша» ховався реальний співробітник ФСБ РФ. Щоправда, як саме вдалося пов’язати обліковий запис у Zello з Шингірьовим не пояснив. У матеріалах справи про це нічого немає. «Це питання до слідства», — відповів прокурор «Судовому репортеру».

Адвокат Денис Записний у дебатах сказав, що його підзахисний не знав, що Шингірьов є співробітником ФСБ РФ. Але Карпенко в судовому засіданні підтвердив, що розумів, що передавав цю інформацію особам, які здійснюють агресію проти України і захоплюють її територію.

На стадії слідства і в суді при розгляді справи по суті краматорець послідовно визнавав вину.

Захист клопотав про покарання більш м’яке, ніж передбачено законом.

Адвокат говорив, що Карпенко скоїв злочин під впливом сильного душевного хвилювання і небезпеки, яка загрожувала його рідним. Відомо, що обвинувачений має на утриманні малолітню дитину.

«Дбав про родину, безпеку близьких, сподівався, що це не не спричинить шкоди Збройним силам та конкретним особам», — говорив адвокат Записний.

Обвинувачений начебто не розумів можливої шкоди і захист просив зважити на його дієве щире каяття і сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

«Преследовал цель на тот момент — спасти свою семью, — казав у дебатах обвинувачений. — Какие последствия могли принести мои точки на фотографии, я особо не понимал. Раскаиваюсь. Со следствием сотрудничал. Думал за свою семью, за свой дом, за свою мать. За себя, в принципе, не думал. На тот момент, да, считал вариантом, лучшим для сохранения жизни…».

Прокурор просив для Карпенка — 10 років позбавлення волі із максимально можливих 12-ти за такий злочин (ч.3 ст. 114-2 ККУ).

Суд врахував щире каяття, а обставин, які обтяжують покарання, не встановив. Карпенку призначено 9 років ув’язнення. Чоловік залишається у СІЗО. Раніше суд визначив йому альтернативу триманню під вартою — 744 тисячі гривень застави.

Зачитавши вирок, суддя Кваша окремо роз’яснила обвинуваченому, що у випадку подачі апеляції він може клопотати, щоб її розгляд відбувався за його відсутності.

Інші статті на цю тему

girlsentencedcover

На який термін її засудили

bomba-sud (2)

Нагадуємо правила, що робити у такому випадку

volunteerscover

Микола Єрьомко і Тетяна Бурикіна евакуювалися до Слов'янська два місяці тому. Окупанти розбили їхній дім, а вони зайнялися роздачею їжі малозабезпеченим мешканцям міста