Корисно :: Довідник :: 15 грудня 2020 08:52 , Краматорск Пост
garyacha-liniya-mom-covid

Коронавірус: Куди звертатися, коли виснажують страхи

партнерський матеріал
На період пандемії МОМ надає безоплатну психологічну допомогу

Пандемія COVID-2019 суттєво вплинула на життя українців. Майже рік багато людей живуть із почуттям небезпеки, незахищеності та невпевненості. За даними ВООЗ, мільйони людей в Україні та світі страждають від емоційної напруги, спричиненої як самою пандемією, так і жорсткими умовами карантинних обмежень.

Свідченням цього, зокрема, є той факт, що кількість людей, які звертаються по психологічну допомогу через наявні симптоми емоційних та психологічних розладів, зросла втричі від початку пандемії.

Через загрозу життю та здоров’ю, ризик втратити роботу, а разом із нею основне джерело доходу, загальну невизначеність і неможливість щось заздалегідь планувати, загострюється відчуття страху та занепокоєння. А тривала дія таких емоційних станів призводить до постійної напруги. Як наслідок, людина має депресивні настрої, відчуває тривогу і розгубленість,  стає забудькуватою і роздратованою, страждає від безсоння та інших розладів.

«Я почала панічно боятися виходити в люди. Боюся, що якщо я потраплю до лікарні, у мене не вистачить коштів на лікування чи обстеження. Коли замислююсь про це, мене охоплює така тривога, що хочеться плакати», — розповідає пенсіонерка Галина.

Зі своїми страхами Галина намагається впоратися сама. Зазвичай вона просто змушує себе чимось зайнятися по господарству. Досить часто Галина ділиться своїми страхами з дочкою, але старається не набридати їй.

Як пояснюють спеціалісти, такі тривожні стани — це природні захисні реакції організму і психіки, що виникають від загального виснаження. Відчувати та переживати їх — цілком нормально для кожної людини, тому не потрібно соромитись чи приховувати свої емоції від інших. 

Власне, першим кроком у подоланні негативних емоційних станів є саме їх усвідомлення та готовність відверто про них розповісти. Другим кроком є звернення по професійну психологічну допомогу. Адже такі стани доволі важко подолати самотужки, і робота з психологом пришвидшить вихід з емоційної кризи.

На жаль, консультації психологів не входять до безкоштовного «COVID-пакету», який держава надає хворим на коронавірус. Тому людям з обмеженими фінансовими можливостями послуги психологів фактично недоступні.

Але вихід є! Щоб подолати негативні емоційні наслідки впливу пандемії, Міжнародна організація з міграції в Україні надає доступну психологічну підтримку внутрішньо переміщеним особам та іншим вразливим категоріям населення на час пандемії COVID-2019. Отримати безоплатну психологічну допомогу можна за номером гарячої лінії МОМ — 0 800 211 444.

- Лінія консультує людей будь-якого віку.

- Лінія анонімна й конфіденційна.

- На лінії працюють досвідчені психологи.

- Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів на території України безкоштовні.

- Лінія працює з 9:00 до 18:00 в робочі дні та з 10:00 по 17:00 у вихідні.

Організатором гарячої лінії психологічної підтримки є Міжнародна організація з міграції (МОМ), а фінансує роботу лінії Бюро у справах населення, біженців та міграції Держдепартаменту США. МОМ працює в Україні з 1996 року: допомагає Уряду України в управлінні міграційними процесами, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям, які зазнали наслідків конфлікту.

Інші статті на цю тему

bolezn-koronavirus

З початку року у місті жодна людина не померла від коронавірусу

koronavirus

Місцеві медики наголошують на своєчасній вакцинації та ревакцинації

yakovenko1

Пік захворюваності очікується під Новий рік