
"Корупція" у маршрутці, підтримка казахів, різдвяні обряди, черги на ковзанку та шкільне меню: від чого "гуде" соцмережа
“Корупційні” схеми у “десятці”
Цього тижня в “Житті Краматорська” у Фейсбуці резонансу набув пост з відгуком про поїздку в автобусі №10. Дівчина опублікувала в ютьюбі відеоролик, в якому зафіксувала, як кондуктор автобусу не надав їй квиток одразу після оплати проїзду. А зробив це після нагадування. При чому видав одразу декілька квитків “про запас”.
За словами дівчини, коли кондуктор зрозумів, що вона веде відеозйомку, вирвав з рук “зайві” квитки. І за весь час поїздки він так і не надав квиток жодному пасажиру.
А ось сам ролік.
У коментарях під постом читачі, як водиться, розділилися на два табори.
Авторці дісталося на горіхи від багатьох.
Знайшлися й однодумці.
Колядки, щедрівки та до чого тут Різдво
Небайдужими залишилися користувачі і до посту про народні різдвяні традиції, які знищувалися на Донеччині в радянські часи. У пості викладено фото хлопчиків-колядників з різдвяною атрибутикою. Фото датоване 1905 роком. Автор посту закликав поділитися подібними фото, якщо вони збереглися в когось з користувачів. А потім ще й доєднатися
І користувачі почали ділитися. Щоправда, не фотографіями, а своїми спогадами.
А також думками щодо історичного походження колядок і Різдва. І під цілком позитивною публікацією про хлопчика з Сергіївки, який на початку минулого сторіччя захопився новомодним тоді фотографуванням, примудрилися вступити в суперечки з приводу дохристиянських та християнських обрядів.
Хтось висловив думку, що традиції колядувати та щедрувати існували і в радянські часи. А “знищуються” вони у наші часи “американськими сантами” та “джингл-беллзами”.
А дехто жартома уявив, як через триста років люди підкорять космічні простори та колядуватимуть на одному з супутників Юпітера.
Мітинг на підтримку народу Казахстану
Досить багато негативних коментарів у “Житті Краматорська” отримала новина про проведений 8 січня мітинг на підтримку казахського народу.
Негативу було вдосталь - від щирого нерозуміння позиції активістів, припущень щодо комерційної складової мітингу і до відверто проросійських тверджень про “підтримку терористів”.
У прихильників мітингу були спроби пояснити, для чого проводяться подібні заходи, та їх мету.
До речі, спроби пояснити були навіть в модераторів групи.
А взагалі-то, у модераторів та адміністратора групи було чимало роботи - в бан йшли як прихильники мітингу, так і їх опоненти.
Черги до льодової арени
Проблематично у святкові дні було потрапити до льодової арени на масові катання.
У нашому огляді це єдина резонансна публікація, яка не поділила читачів на протилежні блоки, а об’єднала в пориві звинуватити в чергах адміністрацію арени і владу міста, та нагадали їм, за чиї кошти утримується місцевий хокейний клуб.
Хоча в декого все ж таки були спроби пояснити такий треш “ковідними тисячами”, яки містяни та гості вирішили витрачати саме на ковзанці.
Проблему озвучили навіть на апаратній нараді виконкому. І керівник КП “Міст” пояснив, що, дійсно, майже 70% відвідувачів витрачають саме “ковідні” гроши. Це і стало причиною такого масового напливу людей. Вмістити всіх охочих фізично не можливо, адже максимальне навантаження, яке може витримати ковзанка, - це 150 осіб.
Нове меню у закладах освіти
Новина про оновлене меню, яке запроваджено постановою кабміну з нового року, викликала хвилю обурень. У "Батьківській варті Краматорська" з'явився пост, в якому йдеться про харчування молодших школярів.
До обговорення долучився представник міського Управління освіти. Він пояснив, що меню складене на "виконання постанову кабміну". А на питання, чи сам би він їв ті страви, відповів, що під час презентації орієнтовного меню "одного з учасників" тендера страви із задоволенням куштували учасники "Батьківської варти". Нагадаємо, до речі, що тендер цей учасник таки виграв;)
Багато суперечок виникло й щодо процедури заміни страв для дітей, які мають певні обмеження в харчуванні або певні фізіологічні реакції на сумісність продуктів. За бажанням учня замінити страви не можна. Для цього потрібна відповідна довідка від лікаря. Але, згідно дописів коментаторів, для її отримання треба пройти медкомісію.
Обурення батьків продовжилося і в "Мамочках Краматорска". Люди не вірять, що страви оновленого меню зможуть приготувати однаково смачно у всіх шкільних їдальнях.
У вайбері навіть створити окрему групу "Харчування SOS Краматорськ" для обговорення харчування у міських закладах освіти, в яку всі охочі зможуть писати свої незадоволення та пропозиції. У групі присутні представники міської влади та відповідальні за дитяче харчування службовці.
***
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.
Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.