reklama-v-kramatorsk-post-top
Важливо :: Життя громади :: 13 січня 2020 15:16 , Олексій Ладика
kommunalka-platezka

Краматорці отримали платіжки з новими витратами: ТЕЦ пояснила, що це таке

У січні багато краматорців отримали квитанції на сплату комунальних послуг з новими статтями витрат. 

До звичної графи "Теплопостачання" додалися ще дві – "Теплопастачання–обслуговування приладів обліку" та "Теплопостачання-заміна приладів обліку".

"Краматорськтеплоенерго" (ТЕЦ), найбільший постачальник тепла у місті, пояснив, що це за статті витрат і як саме визначається розмір сплати за ними.

ЧОМУ З'ЯВИЛИСЯ НОВІ СТАТТІ ВИТРАТ

Уряд проводить реформу житлово-комунальної сфери, розробляє і впроваджує у життя низку законів та рішень, зокрема, закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". 

Цей закон зобов'язує всіх постачальників тепла встановити теплолічильники на всіх будинках, які вони обслуговують. Постачальники також мають організувати обслуговування цих лічильників та замінювати їх у разі втрати чи несправності. 

ХТО ПОВИНЕН ЦЕ ФІНАНСУВАТИ

Згідно з законом, встановлення та обслуговування лічильників має фінансуватися за рахунок внесків споживачів тепла. Тобто ми з вами за це мусимо сплачувати. 

Сплата внесків розподіляється пропорційно між власниками квартир будинку і повинна здійснюватися один раз в квартал на окремий розрахунковий рахунок, спеціально відкритий для цього в банку.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РОЗМІР ВНЕСКУ

Розмір сплати за встановлення лічильника тепла встановлюється для кожного будинку окремо. На це впливає вартість оформлення проєктної документації, вартість самого лічильника та вартість монтажних робіт.

Цей внесок розбивається на п'ять років, сплачується лише під час першого встановлення лічильника на будинок і після закінчення виплати більше не нараховується. 

У "Краматорськтеплоенерго" наразі є 19 будинків, в яких ще не встановлювали лічильники тепла.

Розмір сплати за обслуговування лічильників також розраховується для кожного будинку окремо. На нього впливають планові витрати теплопостачальника на обслуговування лічильника (огляд, опломбування/розпломбування, метрологічну повірку (в тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт і т. д.). 

Заміну лічильника також сплачують абоненти – і для кожного будинку ці внески також нараховуються окремо. 

ЯК ДІЗНАТИСЯ ПРО РОЗМІР ВНЕСКУ ДЛЯ МОГО БУДИНКУ

Ось рішення виконкому Краматорської міськради, в якому зазначено, скільки мають сплачувати абоненти ТЕЦ за лічильники на теплопостачання. Тут ви можете знайти свій будинок і дізнатися, який розмір щомісячного внеску встановлений саме для вас (якщо ви абонент "Краматорськтеплоенерго").

Якщо у вас виникли додаткові запитання, "Краматорськтеплоенерго" просить звертатися до абонентського відділу, розташованого на Ярослава Мудрого, 29. Довідки за телефонами:  (06264) 7-10-52, 7-08-54, моб. 050 422-84-49.

Інші статті на цю тему

286003

Решение о дате прекращения отопительного сезона планируют принять сегодня, на внеочередном заседании исполкома

otoplenie-batareya

Головна умова - щоб три дні було не менше 8 градусів тепла

batarei-otoplenie

Першими без теплопостачання будуть абоненти "Краматорськтеплоенерго"

коментарі