Важливо :: Життя громади :: 15 листопада 2021 18:05 , Олексій Ладика
marafon-nyu-york-main (1)

Краматорці пробігли "марафон, який ніхто не хоче бігти". Дехто бігав у Нью-Йорку

"Був такий момент, що коли ми пробігли одну вулицю, спочатку вона була вільною, а коли бігли у зворотному напрямку, помітили, що там з'явився блокпост. Дівчата трохи занервували"

Мешканці Краматорська долучилися до проєкту "Марафон у Нью-Йорку, який ніхто не хоче бігти". Частина бігунів пробігла дистанцію у місті, а дехто поїхав до Нью-Йорка Донецької області, щоб бігати там. 

Розповідаємо, у чому суть цієї акції і чому краматорці вирішили до неї долучитися.

Що це за акція

"Марафон у Нью-Йорку, який ніхто не хоче бігти" організувала "Нова пошта". Мета цього заходу - нагадати світу про війну на сході України, яка триває сім років.

"З кожним роком марафони набувають все більшої популярності. Нью-йоркський марафон є однією з найвизначніших подій, яка залучає понад п’ятдесят тисяч учасників з усього світу та отримує широке висвітлення у світових медіа. Однак не всі події привертають стільки уваги. 

Минуло 7 років, як Росія окупувала Крим і розпочала війну на сході України. Фактично окуповано територію двох областей. Півтора мільйона українців стали переселенцями та вимушено покинули свої домівки. 

Саме тому Нова пошта вирішила заснувати власний нью-йоркський марафон — у маленькому селищі Нью-Йорк Донецької області за кілометр від лінії фронту. Мета забігу — нагадати про війну в Україні", - йдеться в описі проєкту.

До марафону може долучитися кожен охочий - можна пробігти дистанцію будь-де і будь-коли, і будь-яку відстань.

Зареєструвавшись на сайті ініціативи, можна отримати стартовий пакет - це номери, які можна наклеїти на себе під час бігу. Але це не звичайні порядкові номери, які зазвичай використовуються на марафонах. На цих наліпках міститься перелік фактів про війну - про кількість загиблих, про кількість вимушених переселенців, про площу окупованих територій України тощо.

test Одна з наліпок учасників марафону у Краматорську

Нагородою для учасників марафону буде медаль, яка містить частинку використаної військової гільзи зі сходу України. Бігунів також закликають розповідати про свої забіги у соціальних мережах, щоб нагадати про війну, що триває, якомога більшій кількості людей.

Як це відбувалось у Краматорську

У Краматорську ініціативу підтримали місцевий "Гончаренко-центр" та Центр ветеранів АТО та їхніх сімей "Поруч". У забігу брали участь волонтери та активісти цих центрів, а також люди, які почитали про цей захід у соціальних мережах.

14 листопада близько десяти людей, серед яких були переселенці та ветеран АТО, пробігли дистанцію три кілометри - від краматорського "Гончаренко-центру", який розташовується у дитячій бібліотеці, до Центру ветеранів АТО та їхніх сімей "Поруч". Учасники марафону бігли вниз по Парковій, потім по алеях парку "Ювілейний" до флагштоку, потім назад до бульвару Машинобудівників до "Поруча".

test Забіг у Краматорську

"Активісти вирішили пробігтися, щоб ще раз нагадати мешканцям Краматорська, що в Україні триває війна, що вона не так далеко, вона не закінчилася. Цифри, які зображені на наших номерних знаках, це ще одне нагадування про кількість загиблих, про площу окупованих територій, про кількість вимушено переміщених осіб. Це те, що ми маємо пам'ятати і це те, що ми просто не можемо забувати", - розповів Kramatorsk Post ветеран АТО Роман Балабойко, один з організаторів та учасників марафону.

"Війна йде вже сім років і багато хто почав про це забувати. Сьогодні я, наприклад, розповідала [своїм номером], що понад 1,5 мільйони людей стали вимушеними переселенцями внаслідок цієї війни. А це велика частина мешканців Донецької області, як була до війни", - додає зі свого боку Катерина Філонова, директорка "Гончаренко-центру".

test Катерина Філонова мала наліпку з числом переселенців

Ще один учасник марафону Єгор розповів, що дізнався про акцію із соцмереж. Він вирішив долучитися до неї, бо таким чином він може підтримати військових, які зараз боронять нашу країну, і привернути увагу користувачів соцмереж, щоб вони не забували про війну.

"Мені здається, якщо ми забудемо про це, у нас буде менше шансів перемогти, менше шансів повернути окуповані території, менше шансів мати незалежну країну", - каже він.

Пробіг у Нью-Йорку

Троє людей з Краматорська поїхали власне до донецького Нью-Йорка, щоб пробігти там марафон. Вони є учасниками громадської ініціативи "Біговий Краматорськ", яка влаштовує змагання з бігу, щосуботи проводить забіги у парку Пушкіна та всіляко пропагує біг серед містян. За словами Станіслава, загалом марафон підтримали 20 учасників "Бігового Краматорська" - вони бігали його в різний час і в різних місцях.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от @kramrun

Стас Д'яченко розповів Kramatorsk Post, що він і ще двоє людей поїхали до Нью-Йорка і там пробігли дистанцію 6 км: через місцевий парк, повз стадіон "Авангард", по головній вулиці, до вивіски "Нью-Йорк" на в'їзді до селища і назад. 

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Стас Дяченко (@stasdy)

"Був такий момент, що коли ми пробігли одну вулицю, спочатку вона була вільною, а коли бігли у зворотному напрямку, помітили, що там з'явився блокпост. Ми нормально пробігли далі, просто не очікували такої швидкості: в один бік біжимо - взагалі нікого немає, повертаємось назад - там вже блокпост. Дівчата трохи занервували", - розповідає Стас.

Для нього війна - це не щось далеке і незнайоме. У 2014 році Стас пережив полон у бойовиків "ДНР". Одна дівчина, яка разом з ним бігла марафон, - з окупованої нині Горлівки, а зараз мешкає у Краматорську. Вона просто хотіла побути поруч із домом - від Нью-Йорку до її рідного міста близько 17 км.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

dasha-druzhina-vijskovogo

Одна із мільйонів історій кохання, очікування, довгих ночей без сну та щастя від повідомлення в телефоні

ChineseaboutKramatorskcover

Пропонуємо вам дізнатися, як офіційні китайські видання пишуть про велику війну в Україні

grigorij-tamar

На думку експерта, російські військові не зможуть захопити Донецьку область

коментарі