Важливо :: Власна думка :: 21 листопада 2021 19:19 , Краматорск Пост
telemist

Краматорці взяли участь у Всеукраїнському телемості «Я шаную свого тата!» до Дня Гідності та Свободи

Організаторка заходу - донька В. П. Руденка, який протягом 25 років був першим заступником голови Краматорського виконкому

17 листопада 2021 року було організовано телеміст «Я шаную свого тата!» до Дня Гідності та Свободи Наталею Веселицькою – авторкою проєкту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», педагогом-організатором ЗЗСО № 138 Шевченківського району міста Києва.

Пані Наталя – донька В. П. Руденка, який протягом 25 років (1970-1990 рр.) був першим заступником голови Краматорського виконкому й зробив значний внесок у розбудову рідного міста. До участі в телемості були запрошені директор Музею історії міста Краматорська Н. Є. Волошина, укладач збірок творів краматорських письменників Г. С. Школа, відома краматорська поетеса З. К. Дударчик, учні та вчителі Краматорської української гімназії й Опорного закладу загальної середньої освіти імені Василя Стуса.

Наталя Веселицька представила свій нарис «Життя як молитва, або Вічний перший заступник». У ньому Наталя розповіла про свого батька Віктора Павловича Руденка, патріота Краматорська, з ім’ям якого була пов’язана ціла епоха міста. Праця цієї скромної, порядної, відданої своїй справі людини була оцінена пошаною краматорчан, а також відзначена багатьма нагородами, серед яких і звання «Почесний громадянин міста Краматорська».

Спогадами про Віктора Павловича поділилися Наталія Євгенівна Волошина, Галина Сергіївна Школа. Цікавою була розповідь про свого чоловіка Зої Руденко, дружини Віктора Павловича, учителя з 55-річним стажем. 

Наталя Веселицька зазначила: «Ви запитаєте, що спільного у нашої спільноти і в мого тата з Революцією Гідності та Свободи? Відповім: загальнолюдські цінності, які не тільки пропагуються ними як філософія життя, але й втілюються скрізь усе життя! Це і є реалізація Свободи й показник Гідності! Саме це вони несуть дітям – знання про Україну, щоб вони знали: Україна – вільна країна й ніколи не буде сировинним придатком, і треба трудитися заради своєї країни на рідній землі!».

Краматорська поетеса З. К. Дударчик презентувала поезії пам’яті В. П. Руденка, якого вона знала багато років, а також патріотичні вірші «Отчий край» та «Красу землі люблю до сліз». Зінаїда Кузьмівна звернулася до сучасного покоління з такими словами: «Любі друзі, щиро вітаю вас з Днем Гідності та Свободи. Як відродити гідність людини? Себе топчем на рідній землі. Зневажає себе Україна. Не дай, Боже, голодні й німі. Наша воля і слава жива! Я всім вам бажаю міцного здоров’я, Божої благодаті, Господнього заступництва. Будьте щасливі на своїй рідній землі!»   

Ірина Мельник

коментарі