28 березня 2023 17:00 , Краматорск Пост
patronfamilycover

Краматорці, які шукають роботу, можуть стати патронатними вихователями

Держава платитиме вихователю зарплатню, а дитині допомогу

Днями Краматорський міський центр зайнятості провів вебінар «Патронатна сім’я». Під час вебінару шукачі роботи дізналися, що патронатна сім’я створюється для дітей, які втратили батьків або через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з ними. 

Патронат  – це тимчасовий догляд за дитиною у сім’ї на період подолання нею та її батьками складних життєвих обставин. Дитина може перебувати в такій сім’ї від 1 до 6 місяців. 

Ми звернулися до Краматорського міського центра зайнятості за роз’ясненням кількох питань щодо патронату. Отримані відповіді можуть стати у пригоді тим, хто шукає роботу, а також усім, хто хоче допомогти дітям краще пристосуватися до життя в суспільстві

Хто може стати патронатним вихователем?

- громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
- мають позитивний досвід виховання дітей;
- мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);
- не мають судимості;
- стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю.

Кандидати у патронатні вихователі також мають зібрати та надати певний пакет документів, пройти навчання, отримати довідку та рекомендації за результатами навчання.

Які основні обов’язки патронатного вихователя?

- забезпечити дитині догляду, виховання, збереження її життя та здоров’я в період перебування в патронатній сім’ї;
- сприяти медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
- створити умови для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
- підготувати дитину до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Скільки та як отримуватиме патронатний вихователь?

Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць: 9605 гривень. 

Кошти зараховуються на особовий рахунок патронатного вихователя, відкритий для отримання соціальної допомоги на утримання дитини у сім’ї патронатного вихователя.

Скільки складає допомога на дитину?

Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми на місяць: для дитини віком до 6 років з 1 грудня – 3252 грн, для дитини віком від 6 до 18 років з 1 грудня 2018 року – 4054 грн.

Якщо дитині виплачується призначена в установленому порядку стипендія, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя.

Патронатний вихователь має використовувати соціальну допомогу у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

Куди звертатися краматорцям, які зацікавлені стати патронатними вихователями?

Служба у справах дітей Краматорської міської ради.
Телефон служби: (050) 772-08-44.

Де пройти курс підготовки?

Місце та умови проведення навчання визначаються після отримання заявок від кандидатів на роботу патронатними вихователями. Навчанням займається регіональний центр соціальних служб.

Програма затверджена наказом Мінсоцполітики від 19.08.2017 №1348 та розрахована на 120 годин.

Інші статті на цю тему

jobseekerscover

Наживо чи онлайн спеціалісти готові допомогти

newprofessioncover

Для цього треба надати документи та отримати ваучер на безплатне навчання

worksearchcover

Насамперед радимо звернутися до Краматорського міського центру зайнятості