Важливо :: Гроші :: 26 листопада 2021 12:34 , Олексій Ладика
termomodernizaciya-bak-kramatorsk

Краматорськ буде змушений повернути 31 млн грн, які "недотермомодернізувала" компанія "БАК"

За словами міського голови Олександра Гончаренка, без цього місто не зможе розраховувати на фінансову допомогу від ЄІБ

"БАК будівельна компанія", яка виграла тендери на капітальні ремонти та термомодернізацію двох десятків об'єктів у Краматорську, винна місту 31 млн грн. Але ці гроші "БАК" повернути не в змозі попри виграні суди. Страхова компанія, в якій місто застрахувало завдаток на ремонт, також банкрут і не спроможна виконати свої обов'язки. Тому Краматорськ буде змушений повернути ці гроші з власного бюджету.

Про це під час сесії міськради 24 листопада розповів міський голова Олександр Гончаренко.

Проблема із "БАК будівельною компанією" дісталася йому у спадок від попередньої міської влади на чолі з мером Андрієм Панковим

Центральная библиотека Краматорска

Чиновники говорят, что проблема в финансировании, в подрядчик винит субподрядчика

Восени 2018 року краматорське Управління капітального будівництва (УКБ) заключило договори з "БАК" на термомодернізацію 9 шкіл і 9 дитячих садочків. Один контракт був на суму 82,2 млн грн - він передбачав капітальний ремонт шкіл 2, 3, 8, 9 і дитячих садочків 6, 8, 64, 71, 84. Другий контракт вартістю 56,5 млн грн передбачав ремонт шкіл № 10, 19, 26, а також садочків 5, 82, 96, 97. Третій контракт на 8 млн грн передбачав ремонт шкіл № 31 і 33.

"БАК будівельна компанія" також виграла тендер на реконструкцію Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 (колишня третя поліклініка) вартістю 75 млн грн, і тендер на ремонт Центральної міської бібліотеки на 12,5 млн грн.

Компанія взяла завдаток, почала робити ремонти, але потім все покинула. Роботи в усіх вище перелічених об'єктах досі не завершені. 

test Краматорська 9 школа - один з об'єктів, які "БАК" почав ремонтувати і залишив
test Результати "ремонту" у центральній бібліотеці
test Школа №2 - частина стін частково утеплена, частина - зовсім без ремонту

Олександр Гончаренко зазначив, що місто цілий рік витратило на судові процеси проти фірми - як проти "БАК", так і проти страхової компанії. Всі суди виграні, на останнє рішення щодо повернення Краматорську 2,5 млн грн за ремонт бібліотеки "БАК" подала апеляцію - рішення суду очікується до нового року. 

Загалом будівельна компанія винна місту 31 млн грн.

"Якщо запитаєте мене особисто, то я жодних шансів отримати ці гроші не бачу", - сказав Гончаренко.

Без повернення 31 мільйону не буде кредиту

Усі вищезгадані ремонти відбувалися в рамках "Надзвичайної кредитної програми для відновлення України". Це проєкт, який реалізується державою в особі Міністерства регіонального розвитку та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Останній надає нашій державі кредит у сумі 200 млн євро на відновлення об'єктів інфраструктури у регіонах, які постраждали від війни на Сході України (Донеччина, Луганщина) або які межують з ними (Запоріжжя, Дніпропетровщина, Харківщина).

Щороку керівництво міст та громад у цих регіонах, а також державні та комунальні підприємства подають до Мінрегіону перелік об'єктів, на ремонти яких вони хотіли б отримати фінансування. Міністерство визначає переможців цього конкурсу.

За словами Олександра Гончаренка, Краматорськ на наступний етап програми подає проєктів на загальну суму близько 3 млрд грн.

Міст через Торець у Краматорську

Якщо все вийде, ремонт розпочнеться навесні наступного року

Раніше ми писали, що міська влада сподівається за кошти ЄІБ завершити термомодернізацію шкіл, садків, бібліотеки і поліклініки, за які бралася "БАК", а також зробити ремонт шляхопроводу у Старе місто. А ще - зробити реконструкцію придбаної у Старокраматорського машинобудівного заводу адмінбудівлі, щоб там розмістити Донецький національний медичний університет, зробити реконструкцію стадіону "Авангард", палацу культури ім. Бикова та інше.

Але є проблема - через ці 31 млн грн участь Краматорська у програмі від ЄІБ під великим питанням. Гончаренко зазначив, що минулого тижня представники банку відвідали місто під час відкриття гуртожитку для переселенців, і вони вкотре нагадали, що гроші потрібно повернути. Міський голова запевнив, що Краматорськ це зробить.

"Питання повернення 31 мільйона - це сума, яку заборгувала "БАК" - піднімається все гостріше і гостріше. Ми підтвердили, що у разі, якщо це треба буде робити і повертати, ми будемо повертати. На жаль, на сьогодні немає розроблених чинних механізмів щодо повернення. Але якщо це треба буде робити, ми будемо виконувати цю умову і це питання піднімається кожного тижня. Ми не можемо дозволити собі не брати участь у програмі на 3 млрд грн та боротися десь за пів мільярда гривень цієї програми", - сказав Олександр Гончаренко.

Кримінальна справа

Компанія "ВАК stavební společnost, a.s." зареєстрована у Празі, столиці Чехії, її представником значиться Володимир Хоменко. Останній є одним із засновників цієї компанії: окрім нього, серед засновників та бенефіціарів є як громадяни Чехії, так і громадяни України. Як чеська компанія, так і її київське представництво з'явилися у 2018 році, за кілька місяців до перемог у тендерах у Краматорську.

Поліція зараз розслідує кримінальну справу про привласнення та привласнення і розтрату майна, в якій фігурує "БАК будівельна компанія". 

Керівник Краматорської окружної прокуратури Олександр Глушко розповів на останній сесії міськради, що 16 вересня у кримінальній справі була призначена експертиза. Її результати очікуються у третьому кварталі 2022 року. За словами прокурора, "з урахуванням висновків, які будуть зроблені експертом, буде вирішено питання щодо наявності ознак кримінального правопорушення".

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

centralnaya-biblioteka-kramatorsk

Это часть аванса за ремонт Центральной библиотеки

centralnaya-gorodskaya-biblioteka

Средства нужны на корректировку проекта капремонта Центральной библиотеки

centralnaya-biblioteka-kramatorsk-remont (1)

Недовідремонтовані бібліотеку, школи і садки місто буде змушене завершити за власний кошт

коментарі