Важливо :: Життя громади :: 21 грудня 2020 11:50 , Олексій Ладика
forum-gromadyanskogo-susplstva (1)

Краматорськ долучився до масштабного Форуму розвитку громадянського суспільства

Вперше в рамках Форуму працював регіональний майданчик Сходу

17 грудня відбувся IX Форум розвитку громадянського суспільства, організатором якого традиційно є ІСАР Єднання. У цьому році через карантинні обмеження масштабний захід проходив у новому зручному та цікавому форматі - форматі Телемарафону, який об’єднав 24 області та Крим. 

Головною інновацією заходу стало проведення регіональних заходів. Вперше в рамках Форуму працював регіональний майданчик Сходу у форматі «онлайн + офлайн», об‘єднавши однодумців Донецької та Луганської областей. 

Локальні партнери Форуму - громадська організація “Точка доступу” - надихнулась ідеєю нового формату події та залучила партнерів з Краматорська, Дружківки, Сєвєродонецька та Вугледара до організації регіонального телемарафону.

test

У Краматорську захід розпочався вітальним словом Анастасії Прокопенко, виконавчої директорки ГО «Точка доступу». Вона ознайомила учасників та учасниць з порядком денним, наголосила на важливості згуртованості та співпраці між громадськістю та владою для подолання викликів, що постали сьогодні перед суспільством.  

«Ми вже бачимо позитивні результати такої співпраці, намагаємось далі посилювати та підтримувати такі ініціативи», - підкреслила Анастасія Прокопенко.

Після привітання вона відкрила першу панельну дискусію «Стратегія розвитку громадянського суспільства. Досягнення, труднощі, перспективи». До участі у дискусії запросили національних консультантів ПРООН із мобілізації громад, представників органів місцевого самоврядування та керівних органів громадських рад Донецької обласної державної адміністрації, а також Краматорська. Дискусія була присвячена доданню викликів сьогодення, специфіці роботи громадських організацій у Донецькій області, де в окремих громадах впроваджуються військово-цивільні адміністрації, а також пошуку рішень щодо підвищення громадської активності. 

Ольга Присяжнюк, заступниця начальника відділу комунікації з громадськістю управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Донецької обласної державної адміністрації, детальніше зупинилася на темі інструментів локальної демократії. 

Вона зазначила: «На жаль, людям зараз не вистачає живого спілкування, обміну практиками. Але ми розуміємо, що треба підтримувати громадськість. Так, дієвим інструментом локальної демократії, окрім бюджету участі, є конкурс з фінансової підтримки громадських проєктів, особливо ініціатив соціального напрямку. На даний час з’явилось багато громадських організацій, що опікуються питаннями ВПО, учасників АТО, а також ветеранські організації, які також подаються з громадськими проєктами».

Ольга Присяжнюк розповіла про проєкти, які можуть бути подані на розгляд та підтримані, - це і пам’ятні заходи, фестивалі тощо. 

«Важливо, щоб громадськість брала активну участь у житті громади. Тому ми пропонуємо, щоб на локальному рівні приймали бюджет участі. Є громади, які з 2017 року проводять такі конкурси. У 2020 до проведення конкурсу доєдналися Сіверська та Новогродівська громада, Олександрівська ОТГ. Гарний приклад був у Маріуполі та Бахмуті, які також вперше провели конкурс та подивилися на проблеми у громаді глибше. В результаті було створено бібліотеку для людей з вадами зору, тобто задіяні вже більш соціальні напрямки у створенні ініціатив та проєктів». 

test

Тетяна Сила, національна консультантка ПРООН із мобілізації громад, презентувала результати реалізації програми робочих груп з безпеки та соціальної згуртованості, що наразі працюють у громадах. Вона сфокусувалась на темі «Мобілізація громад як подорож у просторі змін. Будуємо діалог і партнерство», а також детально розповіла про практику мобілізації громад, шляхи залучення громадян до участі у житті громади, партнерство, активність та отримані результати. 

«Робочі групи із громадської безпеки і соціальної згуртованості - це той інструмент, який ми використовуємо в процесі мобілізації громад. Власне, для нас робоча група має бути представлена обов'язково владою, обов'язково громадським сектором. Ми працюємо над тим, щоб більше і більше був чутний голос вразливих груп у громаді, яким потрібно більше підтримки. Всі ті активності, які ми плануємо у громаді, ми розгортаємо навколо робочої групи, це і профіль громади, і бюджети участі, і моніторинг бюджетів, і дослідження та аналіз проблем і ресурсів, і залучення бізнесу», – зазначила Тетяна Сила. 

Вона також відмітила, що у питанні «Як побудувати діалог з владою?» головним є довіра, і результати досліджень, що було проведене у 2019 році, показують поступове зростання довіри до інституції. 

Ірина Степанова, заступник голови громадської ради при Донецькій обласній державній адміністрації, розповіла про діяльність консультативно-дорадчого органу та зазначила: 

«Ми бачимо, що українське суспільство дуже сильно активізувалося та згуртувалося, та стало на захист своїх державних інтересів, коли почався конфлікт. Зараз наступний виклик - це ковід. Наприклад, у 2019 році на участь у загальних зборах громадської ради у нас подавались 94 організації. Це дуже гарний показник того, що громадянське суспільство хоче брати участь в організації державної політики, що є основним завданням для створених громадських рад. У цьому році ми опинились серед таких викликів, яких ще в Україні і в світі не було. Тому ми за підтримки управління написали листа до секретаря Кабінету міністрів, для того щоб отримати роз’яснення, що нам робити з двох питань: по-перше, це громадські ради тих районів, які зараз розформовані, як коригувати роботу таких громадських рад у правовому полі. А також, питання, як нам діяти у тих громадах, де створені військово-цивільні адміністрації, бо для них не передбачено такий консультативно-дорадчій орган як громадська рада». 

Батьківська рада Краматорська

На первом заседании избрали руководство рады и внесли изменения в положение

Світлана Чепелєва, заступник голови Краматорської міської громадської ради, під час дискусії розповіла про роботу і успіхи консультативно-дорадчого органу, нещодавно створену у Краматорську Батьківську раду, а також особливо зазначила, що дуже важливо навчитись працювати на упередження. 

«Мета створення Батьківської ради у Краматорську - знаходити проблеми та допомагати їх виправляти. Це і якість харчування у навчальних закладах, якість освіти офлайн та онлайн. Для того щоб на ці питання впливати, дійсно необхідно проводити моніторинг». 

У підсумку дискусійної панелі спікери підкреслили, що є вже цікаві ідеї і плани на майбутнє, бачення подальшого розвитку. Дуже важливо мати спільні цілі, довіру та вміти будувати діалог.

Інші статті на цю тему

reklama-bilbordy-na-dvorcovoy1

Учасники проєкту закликають долучатися представників влади, підприємців, архітекторів, дизайнерів та активістів

forum-rozvitku-gromadyanskogo-susplstva-anons

В рамках Форуму працюватиме регіональний майданчик на Сході

shittya

А ще дискусія про студентські гуртожитки, Quiz Time та інше

коментарі