Корисно :: Комора :: 31 серпня 2022 16:30 , Максим Ходушко
pich-2

Краматорськ готується до очікувано непростої зими

Огляд цін на вугілля та дрова у інтернет оголошеннях

Кожного року ще влітку мешканці приватного сектору Краматорська, будинки яких не обладнані газовим або електричним опаленням, закуповують на зиму вугілля або дрова.

Велика війна призвела до того, що багато мешканців багатоповерхівок переїхали у передмістя в очікуванні складної зими без газопостачання, якого у місті немає вже понад три місяці.

Через це питання закупівлі дров та вугілля у Краматорську набуло ще більшої, ніж зазвичай, актуальності. Ми продивилися оголошення щодо цих позицій у місцевих фейсбук-спільнотах і розповідаємо вам, яке паливо та за якою ціною пропонують купити.

Дрова

Отже, деревину із Закарпаття з доставкою по всій Україні пропонують за середньою ціною у 800 грн за кубометр деревини метрової довжини. Працюють від 10 кубів. У наявності: акація, ясень, дуб, граб, бук. У разі замовлення від 20 кубів обіцяють безкоштовну доставку.

У іншому дописі місцеві продавці пропонують дрова з дубу, акації, ясеня у такому вигляді та за такими цінами:

  • колоті за 600 грн/куб. м;
  • цурками – 550 грн/куб. м;
  • метрові – 500 грн/куб. м.

Але коли ви бачите оголошення, у якому вказано ціну, це зовсім не означає, що за такою ціною ви зможете купити обрані вами позиції. Краще зателефонувати та узнати «з голосу». Наприклад, за цим оголошенням з’ясовується, що на сьогодні залишилися тільки колоті дрова за ціною 600 грн/куб. м при. купівлі від 10 кубів та 650 грн/куб. м від 4 кубів.

Вугілля

Пропозицій саме по Краматорську в інтернеті насправді небагато. Інформацію щодо продажу вугілля у Краматорську ми шукали на одному відомому всеукраїнському сайті оголошень. Ось які там є «найсвіжіші» пропозиції:

  • вугілля полум'яне – 9000-9300 грн/т;
  • вугілля антрацит «насіння», але лише 6 т – 7000 грн/т та з приміткою про те, що зимою буде дорожче.

Паливні брикети

У краматорських фейсбук спільнотах трапилася одна така пропозиція. За тонну паливних брикетів хочуть 10 тис. грн, до яких додається вартість доставки у 500 грн по Краматорську та 700 грн по Дружківці. Втім, найстриманіший коментар під цим оголошенням: «Дешевше з Дніпра привезти».

Вустами покупця про минулорічні ціни

Скільки треба дров та вугілля та за якими цінами вони продавалися минулого року ми спитали у місцевого мешканця.

testАндрій, 36 років, с. Шабельківка, м. Краматорськ

«Ми живемо у двоповерховому будинку радянських часів. Газу немає – для приготування їжі купуємо газ у балонах, а для опалення використовуємо за сезон приблизно 6 кубів дров та 4 тонни вугілля. Минулого року куб дров обходився у середньому у 700 грн, а вугілля у 4-4,5 тис./т.

Нещодавно поруч з нашим будинком зрізали аварійні дерева, так нам залишили гілки – і то вже добре. Пиляємо їх з батьком потихеньку. А сусід уже замовив вугілля «горішок, полум'яне за 9000 грн/т. Ми на нову зиму поки що нічого не купували. Якось усе зовсім сумно».

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

opalennya-otoplenie-batarei

Очільник міста підписав відповідне розпорядження

snigopad-kramatorsk (13)

Один з теплопостачальників вже вимкнув опалення, люди мерзнуть

IMG_2302

Точну дату запуску влада не називає з безпекових причин

коментарі