Важливо :: Гроші :: 12 січня 2023 10:55 , Краматорск Пост
Kramatorskbudget2023

Краматорськ отримав бюджет 2023 року - найменший та найскладніший за довгий час

Заплановані надходження складають 759 мільйонів гривень, що менше минулорічного плану у понад два рази

22 грудня 2022 року керівник Краматорської міської військової адміністрації Олександр Гончаренко підписав Розпорядження про затвердження міського бюджету Краматорської громади на 2023 рік. Цей бюджет військового часу буде найменшим  й найскладнішим за довгий час. Центр громадського контролю Дій-Краматорськ проаналізував бюджет Краматорська на 2023-й рік. 

Скромні доходи бюджету 2023

Планується, що надходження міського бюджету у 2023 році складатимуть 759 мільйонів гривень. Для порівняння, на 2022 рок надходження планувалися у сумі понад 2 мільярди гривень. При цьому 91 % надходжень до бюджету планується отримати від податку на доходи фізичних осіб – близько 690 мільйонів гривень. На 2022 рік обсяг надходжень від цього податку планувався майже в 2 рази більше. Ще понад 45 мільйонів гривень місто хоче отримати за рахунок єдиного податку від суб'єктів малого бізнесу. 

Проте ця сума міських доходів не є остаточною, оскільки Міністерство освіти наразі не визначило розмір освітньої субвенції, яка залежить від кількості учнів, що навчаються у кожній конкретній громаді. Минулого року розрахунковий розмір цієї субвенції становив 340 мільйонів гривень. 

Вже за традицією бюджет Краматорська і у 2023 році буде бездефіцитним. У ньому навіть передбачено профіцит у розмірі майже 22 мільйони гривень. 

Видатки на комунальну сферу найбільші за розміром

Найбільша стаття видатків у 2023 році - житлово-комунальне господарство, на яке буде спрямовано 179 мільйони гривень, що становить майже чверть всіх міських видатків. З цієї суми 55 мільйонів має піти на благоустрій території міста (прибирання, косіння трави, висадження квітників та ремонтні роботи на вулицях міста). У бюджеті минулого року на ці витрати закладалося понад 96 мільйонів гривень. 

Понад 27 мільйонів планується спрямувати на утримання водопровідних мереж. 32 мільйони мають бути витрачені на компенсацію різниці між комунальними тарифами та фактичними витратами постачальників комунальних послуг. 
Окремо передбачено суму у 11 мільйонів гривень на фінансову підтримку КП "Донецьктеплокомуненерго", до складу якого входить одна з теплопостачаючих організацій Краматорська – КМРТС.

Також у бюджеті-2023 передбачено майже 7 мільйонів гривень на обслуговування лізингового договору з "ПриватБанком", за яким місто у 2018 році придбало 10 тролейбусів з автономним ходом. 

У бюджеті не забули також про освіту та медицину

Другою за розміром статтею витрат стане освіта – на її фінансування закладено 162 мільйони гривень. Знову ж  таки, це без освітньої субвенції, за рахунок якої має фінансуватися середня освіта й розмір якої на час ухвалення бюджету ще не було затверджено. З цих коштів 87 мільйонів піде на фінансування дошкільної освіти, 46 мільйонів на шкільну освіту та ще майже 6 мільйонів на позашкільну освіту. При цьому 57 % бюджету управління освіти становлять видатки на виплату заробітної платні та ще 22 % - видатки на комунальні послуги. 

На систему охорони здоров'я планується витратити майже 40 мільйонів гривень. Проте нагадаємо, що більша частина фінансування цієї сфери відбувається через договори медичних установ міста з Національною службою охорони здоров'я за програмою медичних гарантій. З міського бюджету ця сфера отримує лише фінансову підтримку пріоритетних напрямків або гроші на розвиток. З запланованих на поточний рік грошей 20 мільйонів піде на фінансування стаціонарної допомоги та ще 6,7 мільйонів на фінансування первинної ланки. 

Фінансуваня соціального захисту, гуманітарних питань та спорту

На соціальний захист населення в 2023 році планується витратити 79 мільйонів гривень. З них 25 мільйонів піде на забезпечення безкоштовного проїзду в електротранспорті та ще 8,4 мільйони – на компенсацію автоперевізникам. 
Управління з гуманітарних питань у цьому році отримає 56,7 мільйони гривень. З них 21 мільйон піде на фінансування шкіл мистецтв; по 7 мільйонів отримають міські бібліотеки та клуби.

Фінансування міського спорту у 2023 році коштуватиме бюджету 13,5 мільйонів гривень. З них 5,6 мільйона піде на утримання спортивних шкіл, 2 мільйона – на забезпечення спортивних споруд та ще 3,6 мільйони на утримання спорту високих досягнень. 

Інші видатки

Планується також, що у поточному році з бюджету міста 51,5 мільйони гривень будуть спрямовані на заходи соціально-економічного розвитку територій. А майже 32 мільйони буде перераховано до державного бюджету у вигляді реверсної дотації (Краматорськ, не зважаючи на війну, залишаться містом-донором для державного бюджету). Ще 11 мільйонів буде становити субвенції з міського бюджету та 22 мільйони – субвенція державному бюджету на виконання програми соціально-економічного розвитку. 

Також у міському бюджеті передбачено 4,5 мільйони гривень на фінансування міської військової адміністрації.

Фото прибирання міста - КП ДРУАС.  

Інші статті на цю тему

family park

У міській адміністрації кажуть, що ні на що інше не могли витратити ці гроші

Kramatorskbudgetcover

Кабмін може ухвалити рішення, через яке у Краматорська та інших громад Донеччини можуть забрати основне джерело доходів

domashne-nasilstvo

Гроші на це візьмуть з держбюджету за умови співфінансування з місцевого