Важливо :: Життя громади :: 13 вересня 2023 16:11 , Краматорск Пост
AIcover

Краматорськ став другим містом в Україні, де штучний інтелект використовується для медичної діагностики

Це пришвидшує процес у кілька разів

В Україні впровадили пілотний проєкт з телемедицини «BrainScan».Це система, що працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку, коли час є критичним фактором. Першим містом де система почала працювати стала Одеса. 

Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується й у Краматорську, пише сторінка Міністерства охорони здоров'я України у Фейсбуці.

Що саме робить штучний інтелект? Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. Вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це пришвидшує процес у кілька разів.

Оскільки використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в рамках проєкту показало хороші результати в Одесі, прифронтовий Краматорськ теж долучився до використання штучного інтелекту у процесі діагностики.

Комп’ютерна томографія – метод діагностики, заснований на застосуванні рентгенівського випромінювання. На відміну від звичайної рентгенографії при КТ робиться безліч пошарових знімків, з яких комп’ютерна програма будує тривимірне зображення досліджуваної області. 

Нагадаємо, що у Краматорську записатися на комп’ютерну томографію можна за номером (050) 870-30-19.

Проєкт «BrainScan» впроваджується Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID Ukraine - USAID Україна «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS).

Інші статті на цю тему

Tridentcover

У Краматорську Тризуб з'являвся у різних місцях і різному вигляді

twoyears

Краматорці розповіли, чому навчилися за два роки великої війни

bullets1