Важливо :: Життя громади :: 13 вересня 2023 16:11 , Краматорск Пост
AIcover

Краматорськ став другим містом в Україні, де штучний інтелект використовується для медичної діагностики

Це пришвидшує процес у кілька разів

В Україні впровадили пілотний проєкт з телемедицини «BrainScan».Це система, що працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку, коли час є критичним фактором. Першим містом де система почала працювати стала Одеса. 

Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується й у Краматорську, пише сторінка Міністерства охорони здоров'я України у Фейсбуці.

Що саме робить штучний інтелект? Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. Вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це пришвидшує процес у кілька разів.

Оскільки використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в рамках проєкту показало хороші результати в Одесі, прифронтовий Краматорськ теж долучився до використання штучного інтелекту у процесі діагностики.

Комп’ютерна томографія – метод діагностики, заснований на застосуванні рентгенівського випромінювання. На відміну від звичайної рентгенографії при КТ робиться безліч пошарових знімків, з яких комп’ютерна програма будує тривимірне зображення досліджуваної області. 

Нагадаємо, що у Краматорську записатися на комп’ютерну томографію можна за номером (050) 870-30-19.

Проєкт «BrainScan» впроваджується Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID Ukraine - USAID Україна «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS).

Інші статті на цю тему

Bombsandrugscover

Досудове розслідування відбувається одразу за двоvа статтями Кримінального кодексу

Digest250923

Новини минулого тижня, про які варто знати

Intercitycover

Чергове видання розповіло історію про потяг, що їде зі столиці до прифронтового міста