Цікаво :: Review :: 24 квітня 2021 10:47 , Олена Круглова
Снимок

Краматорськ відвідали дитячі письменники та фолк-рок музиканти

Щорічний літературно-мистецький фестиваль "Кальміюс" триває

Вчора Краматорськ відвідали письменники Сашко Дерманський та Катерина Кулик. Вони є сучасними дитячими письменниками.

Сашко Дерманський є членом Національної спілки письменників України, видав 33 книжки, шість аудіо та дві інтерактивні книжки.

Вірші почав писати ще зі школи. На телебаченні вів програму «Марічкін кінозал». Його перші вірші для малечі виходили в дитячому журналі «Стежка». Першою книжкою випустили повість-казку «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська».

Твори Сашка Дерманського вивчають у школі в молодших і середніх класах. Письменник став одним із творців сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського.

Катерина Кулик — дитяча письменниця, прозаїк. Пише дитячі розповіді та казки, що також орієнтовані на дорослих. Твори мають підтекст на тему таких питань як: що є щастя, відносини між людьми, людська радість та що її приносить.

Щастя не потрібно шукати — це головна ідея творчості письменниці. Щастя вже безпосередньо є в нас. Коли ми спілкуємось з іншими, робимо щось корисне та приємне.

Даруємо радість іншим людям і підтримуємо теплі відносини з ними. Звертаємо більше уваги на навколишній світ. В такому випадку ми завжди будемо відчувати щастя і воно завжди буде в нас.

Катерина Кулик увійшла до шорт-листа VII міжнародного літературного конкурсу творів для дітей та юнацтва «Корнійчуковська премія» у номінаціях: Проза для дітей молодшого віку, Проза для дітей старшого віку та юнацтва.

Під час зустрічі автори зачитували свої оповідання та розказували про свій творчий шлях.

У відвідувачів та глядачів стриму зустрічі була можливість задати питання письменникам, а найактивнішим навіть отримати подарунок - сувенір від організаторів фестивалю.

Надалі глядачів очікував концерт гурту "Очеретяний кіт". Це український фолк-рок гурт, заснований у 1995 році. Група була переможцем фестивалю «Червона рута» у номінації «Акустична музика».

Гурт унікальний тим, що кожен музикант одночасно є й автором пісень.

«Очеретяний кіт», починаючи з часів Майдану, присвятив частину свого часу волонтерській діяльності. Як частка музичної організації «Музичний батальйон» став мандрувати з концертами у зону АТО.

За змістом «Коти» радують слухача нетривіальним поглядом на українську буденність в особах та «котячими» медитаціями.

Зустріч з митцями пройшла в затишній дружній атмосфері. Відвідувачі мали можливість придбати книжки письменників та аудіодиски музичного гурту.

Сьогодні, 24 квітня, фестиваль переміститься у Добропілля, де запрошені письменники та музиканти проведуть зустріч з місцевими мешканцями у Центральній міській бібліотеці по вулиці Першотравнева, 121. Літературна зузстріч з Сашком Дерманським та Катериної Кулик розпочнеться о 12.00, а виступ "Очеретяного кота" - 0 15.00.

Наступні зустрічі у рамках фестивалю відбудуться у травні.

За матеріалами Facebook-сторінки фестивалю.

Інші статті на цю тему

ye_banished_privateers_заставка (1)

На этой неделе слушаем альбом A Pirate Stole My Christmas "Ye Banished Privateers"

NOLA-2

І "змусили" співати росіян українською

Zherdevacover-

Краматорська співачка та викладачка вокалу розповіла про себе та своїх учнів

коментарі