Важливо :: Життя громади :: 23 серпня 2019 12:39 , Анатолій Змійов
foto-nesut-flag

Краматорськ відзначає свято Державного прапора (фото, відео)

Підняття прапора, театралізована вистава, флешмоб, політ вертольота, виконання Гімну України - так в Краматорську відзначили свято Державного прапора України

На урочисте підняття Державного прапора в Краматорську о 9.00 біля пам'ятника т. Шевченка зібралися військові, поліцейські,  прикордонники, службовці МНС, представники громадських організацій, школярі, городяни, керівництво міста та області на чолі з губернатором.

Фото-губернатора-иПанкова Фото-возложение-цветов-4

Після вступного слова про історію Державного прапора, свято продовжило театралізована вистава: виконувалися пісні та танцювальні композиції, присвячені Україні.

Фото-артисты-3 построение-1 Фото-губернатор-и-дети

Право підняти державний прапор надали донці загиблого в АТО капітана збройних сил Іллі Єжова, Дарині, а також заступнику окремої Криворізької бригади ім. Костянтина Пестушко, захиснику Донецького аеропорту полковнику Дмитру Кащенко, кавалеру орденів Богдана Хмельницького 2 і 3 ступенів.

Після підняття прапора, присутні виконали Гімн України і поклали квіти до пам'ятника Шевченку.

Свято було затверджено у 2004 році президентом України Леонідом Кучмою.

Першим задокументованим використанням жовтого і синього кольорів був герб Львівської землі.

Жовтий колір символізує пшеничні поля, а синій - небо над ними.

А ось перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора 22 березня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапора Української Народної Республіки.

23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Цей прапор досі, як реліквія, зберігається під склом у музеї ВРУ.

Столиця відзначала це свято 24 липня.

Саме в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською гор.адміністраціей.

У 2009 році Президент України Віктор Ющенко заснував щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Щорічно 23 серпня о 9:00 проводиться офіційна церемонія підняття Державного прапора України в обласних і районних центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки і культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій.

Потім колоною військові і представники громадськості пройшли на площу Миру, де 274 військових утворили живий Герб України, а представники громадськості розгорнули і підняли Державний Прапор України.

Фото-дети Фото-дети-на-площади- фото-исполняют-Гимн Фото-общее-на-площади

floda1 floda2

два останніх фото - пресс-служба ДонОДА

Під звуки військового оркестру військові та прапороносці пройшли і розташувалися на сходах біля палацу і сфотографувались на пам'ять.

У ці хвилини над площею з'явився військовий вертоліт, який транспортував за собою величезний синьо-жовтий прапор України, який був привезений з Києва.

Подивитися на свято Державного прапора України зібралось багато мешканців, які прийшли на площу зі своїми прапорцями, всі фотографувалися і бурхливо вітали учасників флешмобу.

Анатолій Змійов

Інші статті на цю тему

prapor-20-metrovii
8_march

Жіночий День відсвяткують виставкою натюрмортів та концертами

sportivnyy-fleshmob-kramatorsk

Они приняли вызов от нардепа Максима Ефимова

коментарі