Цікаво :: Review :: 09 листопада 2021 12:55 , Краматорск Пост
strategiya-rozvytku-kramatorska

Краматорська громада готує нову стратегію розвитку

партнерський матеріал
Розробка стратегії Краматорської територіальної громади, яка визначить її вектор розвитку на найближчі 6 років, буде завершена вже в грудні

Стратегія міста чи громади — це поширена у світі практика з довгострокового планування, яка допомагає проаналізувати проблеми та можливості регіону, визначити пріоритетні напрямки розвитку — наприклад, соціальна інфраструктура, туризм чи підтримка підприємців — та ефективніше реалізовувати проєкти. 

Першим етапом підготовки стратегії є детальне дослідження громади, її особливостей, потреб та переваг, а також спілкування з місцевими жителями, фокус-групами, які складалися із різних категорій населення (підприємців, молоді тощо), представниками активних громадських організацій. Після цього робочий комітет формулює стратегічне бачення та основні напрямки стратегії, відповідно до яких комітет ділиться на робочі групи. У Краматорську це: 1) трансформація‌ ‌економіки‌ ‌в‌ ‌динамічну‌ ‌систему‌ ‌інноваційного‌ ‌бізнесу‌ ‌та‌ ‌наукових‌ ‌досягнень; 2) сучасна, комфортна, доступна, безпечна та енергоефективна інфраструктура громади; 3) людський розвиток, орієнтований на потреби громадян та підтримка талантів; 4) цифровізована громада ефективного врядування та якісних е-сервісів. Кожна із груп визначає загальні стратегічні цілі громади, більш конкретні операційні цілі, а потім  проєкти, які будуть реалізовані у рамках напрямку. 

Розробка стратегії Краматорської територіальної громади — це спільний проєкт міської ради та міжнародних партнерів — проєктів USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» та «Економічна підтримка Східної України». До процесу залучили також незалежних консультантів — це фахівці у різних сферах, які мають досвід проведення аналогічних досліджень в інших містах України.

Важливим компонентом дієвої стратегії є безпосередня участь мешканців громади у її розробці. Адже тільки самі краматорчани знають, чого бракує громаді та як покращити ситуацію. Тому мешканців заохочують долучатися до розробки стратегії, висловлювати свої пропозиції, пропонувати проєкти. Свої ідеї можна надсилати на електронну скриньку info@krm.gov.ua або фейсбук-сторінку https://www.facebook.com/kramatorsk.gromada/. Також невдовзі буде оголошена дата публічного обговорення стратегії перед подачею на голосування, до якого закликають доєднатися усіх охочих.