Важливо :: Життя громади :: 20 жовтня 2023 18:10 , Олена Круглова
komunlka

У Краматорська найбільші в області борги за спожиті жителями комунальні послуги

Заборгованість громади складає майже третю частину від загальнообласної суми боргу

Краматорська міська громада має найбільшу заборгованість за комунальні послуги у Донецькій області. Про це повідомила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА Лариса Гусева під час брифінгу щодо готовності області до опалювального сезону.

Так, за її словами, заборгованість Краматорська складає 1,073 млрд грн, з яких 649,3 млн грн за послуги опалення.

Це майже третина від загальної суми заборгованості по області, яка становить 3 млрд 175,9 млн гривень. При чому борги за теплопостачання складають 1 млрд 795,2 млн грн, за водопостачання та водовідведення - 628 млн грн, за управління багатоквартирними будинками - 579 млн грн, і за вивіз відходів - 173,7 млн грн.

Лариса Гусева також зазначила, що жителі, які не користуються комунальними послугами понад 30 календарних днів, мають право не сплачувати їх, за Законом України “Про житлово-комунальні послуги” (ст.7). Для цього потрібно мати документальне підтвердження відповідно до договору, укладеного з комунальним підприємством.
“Але це не стосується теплопостачання, тому що воно подається на весь будинок, на всі квартири. І якщо в певних квартирах нікого немає, тепло все одно їм подається. Тому за це потрібно платити”, - сказала Лариса Гусєва.

коментарі