reklama-v-kramatorsk-post-top
Важливо :: 09 березня 2020 14:55 , Дмитро Лук'яненко
rob1

Краматорська команда – чемпіон турніру з робототехніки!

Чемпіонський титул і 4 нагороди – врожай краматорських команд, що взяли участь у п’ятому регіональному відбірковому турнірі FIRST LEGO League

7 березня у Харкові зібрались тридцять дві команди з шести областей України. Підлітки у віці від 9 до 16 років демонстрували своїх роботів та захищали інноваційні ідеї-стартапи.

В різних куточках Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця постійно лунало “Краматорськ”. Наше місто представляли відразу 7 команд. Це команди загальноосвітніх шкіл №№16, 25 і 32, ліцеїв № 4 "Успіх" і №8 імені Василя Стуса, Краматорської української гімназії та студії робототехніки IT WAY Lab.

Це був дуже напружений день. Роботи у команд було чимало, не було й зайвої хвилини на відпочинок.

На одній площадці на спеціальних полях проходила Гра Роботів. Використовуючи набори LEGO Education, кожна команда ще вдома проєктувала, конструювала та програмувала повністю автономного робота. На Грі Роботів механізми мали точно і швидко виконувати певні завдання - місії.

Поки одні команди керували роботами, другі презентували і захищали свої інноваційні проєкти перед прискіпливими суддями. Вдома команди проводили справжні дослідження і розробляли ідеї-стартапи для розв’язання реальних проблем мегаполісів. Темою Сезону 2019-2020 була “CITY SHAPER – формуй місто”. Краматорці показали дуже цікаві ідеї для покращення стану навколишнього середовища в місті та розбудови розумної та оздоровчої інфраструктури для мешканців міста.

Окремо оцінювалась цікава номінація - Основні Цінності. Це перевірка на командну роботу, згуртованість, дружність, взаєморозуміння та командний дух. І школярам було що захищати в цій номінації. На всіх конкурсних локаціях вони гучно підтримували один одного.

За підсумком балів по всіх активностях ЧЕМПІОНОМ турніру стала команда RobotKram (краматорська ЗОШ №25)!

Своїм проєктом команда розв’язувала проблему не тільки мегаполісів, а й всієї планети. Збільшення в повітрі СО2 провокує підвищення температури і зміну клімату. Команда пропонує фільтрувати повітря на зупинках міського транспорту – в місцях найбільшої концентрації СО2. Спеціальний пристрій може фільтрувати повітря через розчин барія гідроксиду. Окрім чистого повітря жителі отримають ще й цікавий матеріал з осаду, з якого можна виробляти емалі, глазурі, оптичне скло та навіть керамічні вироби.

Команда IT way (краматорська студія робототехніки IT WAY Lab) взяла на конкурсі відразу дві нагороди: другу нагороду в номінації Інноваційний проєкт і третю нагороду в номінації Гра роботів.

Команда четвертий рік бере участь в конкурсах і неодноразово була чемпіоном. Цього року проєкт команди теж пропонує очищувати повітря і доставляти його прямо до квартири. Робити це мають рослини – всім знайомий хлорофітум. Школярі розробили установку, яка самостійно підтримуватиме життєдіяльність рослини. Така собі авто теплиця може бути встановлена на даху будинку і очищувати повітря для його мешканців.

"Заявка вже подана на малу академію наук і в планах звернутись до міської влади з пропозицією реалізувати такий задум", - розповідає тренер команди Сергій Володимирович.

Команда Sigma plus (краматорська ЗОШ №16) отримала третю нагороду в номінації Інноваційний проєкт.

Ідеї команди для покращення екологічної ситуації в місті: добування електрики з рослин та вироблення палива з забрудненого повітря. Краматорським заводам варто звернути увагу на талановитих стартаперів, що пропонують прямо на підприємстві поставити такі установки і забезпечувати себе паливом, використовуючи власне забруднення. При цьому очищувати повітря.

Команда KramLegoCity (краматорський ліцей № 4 "Успіх")  отримала другу нагороду в номінації Основні цінності.

Команда запропонувала спеціальний пристрій для перероблення поліетилену, механізм, що допомагає переправляти людей через жвавий транспортний рух та роботів-мийників, щоб людям легше жилось.

Достойно змагались у Грі роботів та представляли свої проєкти краматорські команди:

LegoCraft (краматорський ліцей №8 імені Василя Стуса) - розв’язують проблему соціалізації дітей з інвалідністю та переселенців. Це вже реалізований проєкт – центр емоційного розвантаження “Emoji”. Школярі обладнали кімнату для малювання, кімнату для психологічного розвантаження: бесід та соціалізації та гончарну майстерню. Так вони відроджують етнічне ремесло, яке ще допомагає дітям з інвалідністю розвивати дрібну моторику.

Lego Galaxy (Краматорська українська гімназія) дослідила і виявила найбільш толерантні до забруднення породи дерев, які слід висаджувати вздовж доріг. Другою ідеєю є видобуток альтернативної енергії з люмінофору – речовини, що світиться в темряві і може освітлювати фасади будинків та дорожні знаки.

Thunderbolts (краматорська ЗОШ №32) мріє зробити зручним та безпечним відпочинок на ставку. Тут мають бути пляж, паркування, кафе, рятувальна станція. Врахований і відпочинок людей з обмеженими можливостями. Енергію комплекс отримуватиме від сонячної батареї та вітряків.

Та не тільки наукою єдиною живуть школярі. На конкурсі було багато розваг та веселощів, обіймів і п’ятішок. Конкурсанти виконували завдання квесту та грались у приставки, танцювали та співали.

Талановитим майбутнім науковцям вивчати технології, програмування, математику допомагають практики – ті, хто вже втілюють в життя новітні технології. Команди ЗОШ № 16, 32, ліцею №8 імені Василя Стуса, Краматорської української гімназії та студії робототехніки ITWAY Lab підтримує IT- компанія QuartSoft. Командам ЗОШ № 25 та ліцею № 4 "Успіх" допомагає Завод автогенного обладнання “Донмет”.

Тренують команди вчителі шкіл, частіше з інформатики. І вони теж навчаються кожного року, щоб достойно виводити команди на конкурси.

Щорічний міжнародний конкурс First Lego League в Україні проводиться вже 8 років. За цей час в ньому прийняли участь вже понад 1000 команд. У Харкові пройшов відбірковий регіональний конкурс. Наступний етап — фінал Всеукраїнського фестивалю “ROBOfirst – більше ніж роботи” у Києві 11-12 квітня.

До Києва поїдуть наступні краматорські команди-призери: Robotkram (ЗОШ №25), IT way (студія робототехніки ITWAY Lab), KramLegoCity (ліцей № 4 "Успіх"), Sigma plus (ЗОШ №16) та Thunderbolts (ЗОШ №32) .

Олена Костенко

Інші статті на цю тему

коментарі