Важливо :: Життя громади :: 15 вересня 2022 14:46 , Краматорск Пост
yakovlenko-v-izyumi

Краматорська лікарня почала приймати критичних хворих зі звільненого Ізюму

Чому відновлення контролю над Ізюмом важливе для Краматорська і Донецької області

Перших критичних хворих зі звільненого міста Ізюм на Харківщині евакуювали до Краматорська.

Про це повідомив генеральний директор Краматорської міської лікарні №3 Олексій Яковленко (на головному фото - крайній справа), який разом з військовими медиками побував в деокупованому місті.

За його словами, метою візиту було допомогти Центральній районній лікарні Ізюма, щоб вона могла надати місцевим мешканцям якісну медичну допомогу в умовах, коли в Ізюмі поки що немає зв'язку, світла, води та інших благ цивілізації.

"Побачене вразило. Руйнаціями перш за все. А також героями-лікарями та медичними сестрами, які майже шість місяців в умовах окупації, обстрілів, а також повної відсутності інструментальної бази (аналізи, рентген, КТ, УЗД), медикаментів надають допомогу населенню Ізюма та сел району", - написав пан Яковленко у своєму Фейсбуці.

Питання евакуації критичних хворих з Ізюму до лікарень, де є повні діагностичні та лікувальні можливості, постало одним із перших, зазначив Олексій Яковленко. Наразі найближчими такими лікарнями є установи Краматорська - мости через Сіверський Дінець в Ізюмі після бойових дій наразі відсутні. 

Тож 14 вересня силами військових медиків, гуманітарної асоціації MOAS та благодійного фонду "Центр спасіння життя" перших пацієнтів з Ізюму доставили до краматорської лікарні.

Протягом першої доби до краматорської лікарні було госпіталізовано 13 пацієнтів з Ізюма.

Вперше за останні шість місяців в ізюмській лікарні Ізюма з'явився інтернет, дякуючи Starlink від військових. 

"Є ще декілька питань - нестача медикаментів, продуктів харчування, палива та багато іншого. Але є принципова позиція керівництва Краматорська протягнути руку допомоги мешканцям Ізюму", - зазначив Олексій Яковленко.

Росіяни почали потужно обстрілювати Ізюм практично з самого початку широкомасштабного вторгнення в Україну. По місту гатила ворожа авіація, важка артилерія, що призвело до значних руйнувань і великої кількості жертв. Також росіяни пригнали під Ізюм стільки військ, що переважали кількість українських сил оборони. Окрім того, ворогу допомогли місцеві колаборанти - два місцевих депутати, ексмер та ексміліціонер. Усе це в підсумку призвело до того, що 1 квітня російські війська окупували Ізюм.

На початку вересня українські сили пішли у контрнаступ на Харківщині і вигнали росіян з більшості окупованих ними земель. 10 вересня Ізюм було звільнено від російських військ, 14 вересня місто відвідав президент України Володимир Зеленський і над Ізюмом урочисто підняли український прапор.

Чому відновлення контролю над Ізюмом важливе для Краматорська

Ще у березні один з українських розвідників розповідав в інтерв'ю Kramatorsk Post, що Ізюм - це дорога на Донбас. Це був важливий плацдарм для наступу російських військ на Слов'янськ і Краматорськ.

Експерти Американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що відновлення контролю над Ізюмом, серед іншого, знімає загрозу російського наступу на Донецьку область з північного заходу і захоплення Краматорська.

Евакуація з Ізюму

Волонтер з Краматорська Володимир їздив до однієї з найгарячіших точок російсько-української війни і розповів, як вивозив людей з Ізюму

"Повернення Україною Ізюма поклало край перспективі досягнення Росією своїх заявлених цілей у Донецькій області - захоплення всієї території Луганської та Донецької областей. Російська кампанія для досягнення цих цілей полягала в наступі по дузі від Ізюма через Сєвєродонецьк до району міста Донецька. Ця атака мала на меті захопити Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Слов'янськ, Бахмут і Краматорськ і продовжитися до західного кордону Донецької області. 

Втрата Ізюма прирікає на зрив початковий російський план кампанії на цьому етапі війни та гарантує, що просування росіян у напрямку Бахмута чи навколо міста Донецька не буде вирішальним (якщо воно взагалі відбудеться). Навіть захоплення Росією Бахмута, яке навряд чи відбудеться, враховуючи, що російські війська тижнями наступали на крихітні навколишні поселення, більше не сприятиме будь-яким великим зусиллям для досягнення початкових цілей цієї фази кампанії, оскільки це не підтримуватиметься наступом від Ізюма на півночі. Таким чином, подальші російські наступальні операції проти Бахмута та навколо міста Донецька втратили будь-яке реальне оперативне значення для Москви та лише втрачають частину надзвичайно обмеженої ефективної бойової сили, яку зберігає Росія", - вважають аналітики ISW.

Звільнення Ізюму також може допомогти подати газ у Донецьку область. Очільник Краматорська Олександр Гончаренко влітку розповідав Kramatorsk Post, що "гілка в Харківській області між Ізюмом та Барвінковим може забезпечувати нас газом, якщо вдасться хоча б трохи відігнати рашистів від Ізюма".

Нещодавно під одним із своїх дописів у Фейсбуці, спілкуючись з краматорцями, пан Гончаренко повідомив, що спочатку має відбутися розмінування території навколо газопроводу, потім ремонт труби, а вже після того можна говорити про подачу газу до області. 

"Ніхто на сьогодні не можете оцінити тривалість ремонтних робіт, які має виконати УМГ (Управління магістральних газопроводів), поки місцевість не буде розміновано і не буде встановлено рівень руйнування газогону та тривалість робіть. Я на зв’язку і з очільником області, і з УМГ", - повідомив Гончаренко.

Наразі ж Краматорськ, як і вся вільна територія Донецької області, залишаються без газу і з перспективою зриву опалювального сезону, тому влада закликає мешканців регіону евакуюватися.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

gazovyky6

Як це - не залишати місто навіть коли небезпека стоїть біля його воріт

boevaya-mashina-kozak-2

Половина коштів пішла на запити військових, половина - на облаштування укриттів

dtek-elektroenergiya

В ніч проти 22 березня російські війська масовано обстріляли енергетичну інфраструктуру України. Це призвело до руйнувань обʼєктів енергетики і відключень світла.

коментарі