Важливо :: Життя громади :: 26 січня 2022 17:37 , Олексій Ладика
teroborona

Краматорська міськрада затвердила Програму з підготовки тероборони. Деякі депутати були проти

Тим часом керівник Краматорської РДА розповів, як у районі розгортається батальйон тероборони

26 січня депутати Краматорської міської ради затвердили Програму забезпечення заходів з підготовки територіальної оборони Краматорської територіальної громади на 2022 рік. 

З 36 присутніх депутатів усі проголосували "за", окрім трьох представників Партії Шарія - вони одностайно були "проти".

Пізніше вони написали на своїй сторінці у Facebook, що проголосували проти, бо, на думку цих депутатів, оборона має фінансуватися державою, а не містом.

Що передбачає програма

Програма передбачає фінансування тероборони на суму 500 тис. грн. Ці гроші підуть на:

- ремонт та обладнання приміщення для зберігання секретних документів та роботи з ними батальйону територіальної оборони - 100 тис. грн; 

- ремонт та обладнання кімнати чергового батальйону територіальної оборони - 300 тис. грн; 

- створення та обладнання двох робочих місць (столи, крісла, ноутбуки, багатофункціональні пристрої) в штабі територіальної оборони Краматорського району для представників Краматорської територіальної громади - 100 тис. грн.

Програма також передбачає створення системи пунктів управління Краматорської територіальної громади, забезпечення їхнього надійного функціонування, забезпечення автономної роботи захищеного пункту управління.  

Метою Програми є створення належних умов для роботи краматорського батальйону територіальної оборони, удосконалення системи управління, роз'яснення населенню положень Закону про основи національного спротиву, максимальне залучення населення до оборони держави та популяризації служби в резерві.

Що таке територіальна оборона

Минулого року Верховна Рада України ухвалила Закон про національний спротив - 1 січня 2022 року він набув чинності. Цей закон, зокрема, передбачає створення сил територіальної оборони.

Відповідно до закону, у разі військової загрози у завдання бійців тероборони входитиме захищати місто і населення до розгортання основних військ на цій території. Крім того, тероборона бореться з диверсантами та незаконними збройними формуваннями, бере участь у охороні важливих об'єктів та комунікацій та критично важливих об'єктів інфраструктури, будівель органів влади, захисту населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій, бере участь у підготовці громадян України до національного опору тощо.

Панков: розгортання батальйону тероборони в районі завершується

Тим часом голова Краматорської районної державної адміністрації (РДА) Андрій Панков сьогодні повідомив, що розгортання тероборони на території Краматорську району почалося ще у липні минулого року. 

За словами Панкова, для розміщення управління та особового складу батальйону підібрали будівлю з відповідною територією, облаштували цю будівлю під запити військових. Наразі ця будівля забезпечена теплом, світлом та водою.

"Проведена велика робота з комплектування батальйону офіцерським складом організаційного ядра, приписані до батальйону резервісти, які в найкоротший час у випадку оголошення особливого періоду, або мобілізації, оминаючи територіальні центри комплектування та соціальної підтримки терміново прибувають до батальйону та приступають до виконання задач за бойовим розрахунком", - написав голова Краматорської РДА на своїй сторінці у Facebook.

Андрій Панков зазначив, що зараз командування батальйону проводить теоретичні заняття з бойової підготовки, проводить інструктажі з виконання правил виконання обов’язків у складі бойових розрахунків. До занять в обов’язковому порядку залучаються не тільки офіцери кадру, а й резервісти.

Наразі завершується укомплектування батальйону технікою та відповідним озброєнням, зазначив голова РДА.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

starovarvarivka-kaplichka

Таку ж скульптуру поставили у Дмитрівці

vitalij-antonenko-kirkach

За кілька днів до цього він писав у соцмережі, що відчуває себе щасливим

pohoroni-vitalij-kirkach-antonenko

Хлопець воював у лавах місцевої тероборони

коментарі