
Краматорські дитсадки мають прибрати автомобільні покришки зі своїх територій (оновлено)
В дитячих садках Краматорська позбавляються від автомобільних покришок, які слугували спорудами для ігор та спортивних занять дітей.
Спеціаліст з дошкільних закладів Управління освіти Наталія Ісмаілова розповіла, що ще наприкінці лютого частину дитячих садків, переважно в центрі міста, було проінспектовано департаментом екології ДонОДА. В результаті всі споруди з покришок було визнано екологічно небезпечними, завідувачів дитячих садків було оштрафовано. Самі споруди було наказано демонтувати та вивезти.
За словами Наталії Ісмаілової, наразі всі дитячі дошкільні заклади перевірено на наявність схожих споруд і практично во всіх ці споруди демонтовано.
Проблема полягає в вивезенні покришок з територій дитсадків. Наталія Ісмаілова розповіла, що з теріторій більшості садків покришки вже вивезено. Залишилося близько 15 садків, де вивезти їх не змогли.
Автор фото - Ирина Пилипенко (Facebook)
Початково споруди з покришок Управлінням освіти не були поставлені на облік, умовно, їх встановлення - є виключно ініціативою адміністрації дитячих закладів. Їх вивезення за кошти Управління освіти здійснити неможливо - цих споруд не існує на балансі Управління.
Соцмережами шириться інформція, що тим садкам, яким вивезти покришки з територій таки вдалося, начебто допомогла ініціатива батьків дітей, що їх відвідують. Ними було організовано збір коштів на транспортні витрати.
Це викликало певне обурення громадян. Деякі припускають, що керівники закладів вимушені звертатися за фінансовою підтримкою до батьків вихованців. Та звинувачують місцеву владу у примушенні керівників закладів дошкільної освіти до протиправних дій.
Однак проблема фінансування транспортних витрат не єдина.
Назріло питання того, куди вивозити старі покришки. Деякі організації, до яких встигли відвезти покришки деякі з садочків, прийняти колеса від інших закладів відмовляються через нестачу місць складування і через якість самих покришок. Здебільшого покришки мають залишки землі та фарби. А це є суттєвим недоліком якості вторинної сировини - їх не зможуть відправити на переробку.
Означену проблему підтвердила в.о. начальника Управління освіти Олена Дрига та пояснила, що проблему наразі намагаються вирішити.
До обговорення проблеми у соцмережах доєднався і міський голова Олександр Гончаренко. Він пообіцяв проблему вирішити якомога скоріше.
В Управлінні освіти кажуть, що наразі тривають переговори з декількома підприємствами. А транспортні витрати планують здійснити за бюджетні кошти або ж коштами благодійної допомоги організацій міста.
Інші статті на цю тему

Чеські експерти з екології проведуть низку круглих столів з місцевими представниками влади та громадскості щодо регіональних планів покращення якості повітря