Важливо :: Життя громади :: 14 квітня 2023 13:10 , Краматорск Пост
ambulancecover

Краматорські лікарні отримали карети швидкої допомоги від Швейцарії: цьому сприяла міська громадська організація

На «швидкі» для українського Сходу зібрали кількасот тисяч франків

П’ять автомобілів швидкої допомоги, наданих Швейцарією, передали вчора медичним закладам міст Краматорськ і Харків у смт Чабани на Київщині. Це відбулося за ініціативи ГО SMARTA, громадської організації із Краматорська, основною метою якої є захист прав жінок і просування гендерної рівності.

П’ять добре обладнаних карет швидкої допомоги були розподілені між такими закладами: Обласний перинатальний центр міста Краматорськ; Центр первинної медико-санітарної допомоги 1 Краматорської міської ради; Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології Міністерства охорони здоров’я України (Харків); Лікарня ХелпМед (Харків).

test Президентка ГО SMARTA Лілія Кісліцина з представниками Швейцарії (Фото – ГО SMARTA)

У заході з передачі «швидких» взяли участь заступник голови Місії посольства Швейцарії в Україні пан Альваро Боргі, президентка ГО SMARTA Лілія Кісліцина, представники та представниці Посольства Швейцарії, Донецької обласної та Краматорської міської адміністрацій, цільових медичних закладів, а також представники медіа. 

Пан Альваро Боргі зазначив, що такого обсягу допомоги як Україні, Швейцарія не надавала ще жодній країні світу, а міжнародна співпраця країн бере початок з 1990-х років і залишатиметься пріоритетом й надалі. 

Він також зауважив: «З лютого 2022 року до сьогодні ми спостерігаємо неймовірний прояв солідарності з боку громадян Швейцарії, громадянського суспільства, швейцарського приватного та державного секторів. І для нас є важливим, щоб допомога, яку ми надаємо відповідала запитам тих, хто її потребує». 

test Ключі до швидкої допомоги (Фото – ГО SMARTA))

Швейцарія оперативно реагує на гуманітарні потреби українського суспільства. І запит від ГО SMARTA на автівки для медичних закладів Донеччини та Харківщини був саме таким. 

Місто Цюрих та кантон Базель-Штадт профінансували закупівлю автомобілів швидкої допомоги, виділивши 500 000 швейцарських франків та 225 000 швейцарських франків відповідно. Швейцарська агенція розвитку та співробітництва забезпечила закупівлю і транспортування автомобілів та скоординувало всі процеси через Посольство Швейцарії в Україні. 

Президентка SMARTA Лілія Кісліцина у своєму виступі розповіла, що захист прав жінок, зокрема, їхнього репродуктивного здоров`я, – це основний напрямок діяльності організації. Впроваджуючи цю ініціативу за підтримки Швейцарії, громадські активістки мали на меті допомогти насамперед жінкам, які продовжують народжувати попри війну.  

test «Швидкі» допоможуть рятувати життя (Фото – ГО SMARTA)

Протягом 2022 року в Донецькій області відбулось майже 3000 пологів. Уже в поточному році на світ з’явилось 337 нових українців і українок.

З майданчика, де відбувся захід, «швидкі» одразу вирушили на Схід України, де допомагатимуть медикам рятувати життя наших людей, надавати акушерську та перинатальну допомогу жінкам.  

 

Інші статті на цю тему

Tridentcover

У Краматорську Тризуб з'являвся у різних місцях і різному вигляді

twoyears

Краматорці розповіли, чому навчилися за два роки великої війни

bullets1