Важливо :: Життя громади :: 14 квітня 2023 13:10 , Краматорск Пост
ambulancecover

Краматорські лікарні отримали карети швидкої допомоги від Швейцарії: цьому сприяла міська громадська організація

На «швидкі» для українського Сходу зібрали кількасот тисяч франків

П’ять автомобілів швидкої допомоги, наданих Швейцарією, передали вчора медичним закладам міст Краматорськ і Харків у смт Чабани на Київщині. Це відбулося за ініціативи ГО SMARTA, громадської організації із Краматорська, основною метою якої є захист прав жінок і просування гендерної рівності.

П’ять добре обладнаних карет швидкої допомоги були розподілені між такими закладами: Обласний перинатальний центр міста Краматорськ; Центр первинної медико-санітарної допомоги 1 Краматорської міської ради; Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології Міністерства охорони здоров’я України (Харків); Лікарня ХелпМед (Харків).

test Президентка ГО SMARTA Лілія Кісліцина з представниками Швейцарії (Фото – ГО SMARTA)

У заході з передачі «швидких» взяли участь заступник голови Місії посольства Швейцарії в Україні пан Альваро Боргі, президентка ГО SMARTA Лілія Кісліцина, представники та представниці Посольства Швейцарії, Донецької обласної та Краматорської міської адміністрацій, цільових медичних закладів, а також представники медіа. 

Пан Альваро Боргі зазначив, що такого обсягу допомоги як Україні, Швейцарія не надавала ще жодній країні світу, а міжнародна співпраця країн бере початок з 1990-х років і залишатиметься пріоритетом й надалі. 

Він також зауважив: «З лютого 2022 року до сьогодні ми спостерігаємо неймовірний прояв солідарності з боку громадян Швейцарії, громадянського суспільства, швейцарського приватного та державного секторів. І для нас є важливим, щоб допомога, яку ми надаємо відповідала запитам тих, хто її потребує». 

test Ключі до швидкої допомоги (Фото – ГО SMARTA))

Швейцарія оперативно реагує на гуманітарні потреби українського суспільства. І запит від ГО SMARTA на автівки для медичних закладів Донеччини та Харківщини був саме таким. 

Місто Цюрих та кантон Базель-Штадт профінансували закупівлю автомобілів швидкої допомоги, виділивши 500 000 швейцарських франків та 225 000 швейцарських франків відповідно. Швейцарська агенція розвитку та співробітництва забезпечила закупівлю і транспортування автомобілів та скоординувало всі процеси через Посольство Швейцарії в Україні. 

Президентка SMARTA Лілія Кісліцина у своєму виступі розповіла, що захист прав жінок, зокрема, їхнього репродуктивного здоров`я, – це основний напрямок діяльності організації. Впроваджуючи цю ініціативу за підтримки Швейцарії, громадські активістки мали на меті допомогти насамперед жінкам, які продовжують народжувати попри війну.  

test «Швидкі» допоможуть рятувати життя (Фото – ГО SMARTA)

Протягом 2022 року в Донецькій області відбулось майже 3000 пологів. Уже в поточному році на світ з’явилось 337 нових українців і українок.

З майданчика, де відбувся захід, «швидкі» одразу вирушили на Схід України, де допомагатимуть медикам рятувати життя наших людей, надавати акушерську та перинатальну допомогу жінкам.  

 

Інші статті на цю тему

VPOnewhelpcover

Мінреінтеграції готує зміни

Notariuscover

Розповідаємо, куди звертатися, щоб отримати послуги державних нотаріусів

BTIcover

Управління реєстраційних повноважень перебирає на себе деякі функції БТІ