Важливо :: Життя громади :: 19 лютого 2021 18:24 , Олексій Ладика
kramatorskteploenergo

"Краматорськтеплоенерго" відповів екоінспекторам щодо претензії на 51 млн грн

На підприємстві запевняють, що дотримуються вимог законодавства, а скоротити викиди не можуть

"Краматорськтеплоенерго" не погоджується із претензіями з боку екологічних інспекторів, які звинуватили підприємство у понаднормовому забрудненні повітря і вимагають відшкодувати державі збитків на суму понад 51 млн грн.

У розлогій заяві підприємство запевняє, що "неухильно дотримується" вимог чинного законодавства щодо викидів забруднювальних речовин у повітря.

"Мусимо відзначити творчий підхід Держекоінспекції у Донецькій області у знаходженні неіснуючих порушень та пошуку нових джерел наповнення державного бюджету (у кінцевому підсумку – у кишенях наших споживачів), але насправді наше підприємство діє відповідно до закону та не допускає наднормативних викидів забруднюючих речовин", - йдеться у заяві.

"Краматорськтеплоенерго" стверджує, що має дозвіл на викиди забруднювальних речовин у повітря, не перевищувало та не перевищує нормативи допустимих викидів. На підприємстві стверджують, що цей дозвіл досі чинний. Претензію на суму 51,584 млн грн вважають безпідставною і такою, що не ґрунтується на законі.

"Краматорськтеплоенерго" всупереч усім негараздам продовжить забезпечувати Краматорськ теплом, допоки це буде можливим, та буде захищатись від необґрунтованих претензій органів державного нагляду (контролю) усіма законними методами", - заявляють на підприємстві.

Коли Краматорська ТЕЦ скоротить викиди

Що стосується перспектив скорочення викидів, то на "Краматорськтеплоенерго" кажуть, що наразі підприємству зробити це "неймовірно складно". У компанії посилаються на нову модель ринку електроенергії, яка почала діяти з 1 липня 2019 року.

"Діяльність нашого підприємства є планово-збитковою, адже наразі електроенергія, що виробляється підприємством, реалізується за цінами нижче її собівартості. Разом з тим, наше підприємство не може припинити свою діяльність, ми повинні виконувати свою місію – забезпечувати теплом місто Краматорськ. Збитки підприємства внаслідок реалізації електроенергії нижче собівартості і за минулий опалювальний сезон склали 162,6 мільйонів гривень, за поточний – наразі складають 73,5 мільйонів гривень", - йдеться у заяві.

Підприємство розраховує на передбачену законом тимчасову підтримку з боку уряду. Для цього компанія розробила проєкт реконструкції теплоелектроцентралі "Краматорськтеплоенерго" - у разі його реалізації рівень викидів на підприємстві зменшиться до сучасних норм, а саме до вимог, викладених у Директиві 2010/75/ЄС, яку Україна зобов'язалася виконати у рамках участі в Енергетичному Співтоваристві.

На "Краматорськтеплоенерго" кажуть, що пакет усіх необхідних документів направили до Міністерства енергетики ще у грудні 2019 року, проте більше року по них не приймається жодних рішень. Відповідна комісія, яка має підготувати для уряду висновок щодо доцільності надання тимчасової підтримки підприємству, досі не створена.

Нагадаємо, екоінспектори у 2020-2021 роках провели на "Краматорськтеплоенерго" три позапланові перевірки. Вони встановили, що підприємство мало впровадити доступні технології зі скорочення викидів забруднювальних речовин і досягти встановлених нормативів гранично допустимих викидів. Але теплопостачальник цього не зробив і продовжував забруднювати повітря понад нормою. 

Екологічні інспектори розрахували розмір збитків, які "Краматорськтеплоенерго" завдав державі своїми викидами. Підприємству висунуто претензію про відшкодування 51 млн. 584 тис. 67 грн. 

Інші статті на цю тему

kramatorskteploenergo-tec
kramatorskteploenergo-tec

Відновити теплопостачання обіцяють за 4-5 днів

kramatorskteploenergo
коментарі