Важливо :: Життя громади :: 18 серпня 2021 11:45 , Олексій Ладика
proekt-rivniy-rivnomu

Курси, майстер-класи, спортзал, походи: у Краматорську стартував проєкт з реінтеграції ветеранів АТО

За рік очікується залучити понад 2 тисячі ветеранів АТО

У Краматорську стартував проєкт "Рівний рівному", спрямований на реінтеграцію ветеранів АТО до місцевих громад. 

В рамках проєкту для ветеранів війни та їхніх родин, а також для всіх охочих мешканців громади, будуть проводитися різні заходи, спрямовані на психосоціальну підтримку таких людей, особистий та професійний розвиток, розкриття внутрішнього потенціалу.

Більшість заходів буде відбуватися у Центрі ветеранів АТО та їх сімей "Поруч", який розташовується у Краматорську за адресою: бул. Машинобудівників, 20.

Керівниця проєкту Яна Говядова розповіла, що "Рівний рівному" працюватиме за чотирма напрямками: 

  • "Ветеран - родина" (психосоціальна підтримка та психологічна адаптація ветеранів АТО та членів їхніх сімей), 
  • "Ветеран - самодопомога" (заходи щодо зменшення наслідків травматичних подій, активації внутрішнього потенціалу, стимулювання посттравматичного зростання),
  • "Ветеран - громада" (семінари для ветеранів АТО, представників громадських організацій та органів місцевого самоврядування на тему координацій та взаємодії з місцевою владою та громадами),
  • "Ветеран - самореалізація" (консультації та тренінги для підвищення рівня знань ветеранів щодо наявних можливостей для особистого розвитку та зростання, професійної реалізації).

В рамках підтримки родини будуть проводитися майстер-класи, дитячі заняття з розвитку, курси з англійської мови та розмовний клуб, підготовка до ЗНО з української мови та літератури, тренінги для підлітків, заняття з танців, арт-заняття для дорослих, кіноклуб, сімейні поїздки та екскурсії.

Ветерани АТО також зможуть отримати консультацію психолога, взяти участь у групових тренінгових заняттях "Рівний - рівному", відвідати тренінговий курс "Позитивне батьківство".

Можна буде отримати юридичну підтримку щодо взаємодії з представниками влади. Будуть проводитися як індивідуальні консультації, так і групові.

Є спортивний зал, де можна займатися під керівництвом тренера. Проєкт передбачає для ветеранів АТО адреналінотерапію - скелелазіння, сплави, походи в гори та інші екстремальні види дозвілля.

test

test Спортзал у Центрі "Поруч"

Медіакоординатор проєкту Роман Балабойко розповів Kramatorsk Post, що більшість заходів будуть спрямовані на широке коло людей - до них можуть долучитися усі охочі. А ось спеціалізовані заходи - такі як адреналінотерапія, юридична допомога, психологічна допомога - спрямовані на учасників російсько-української війни.

За графіком активностей можна слідкувати на сторінці Центру ветеранів АТО та їх сімей "Поруч" у Facebook, додаткову інформацію можна отримати за телефоном (099)320-11-72 або просто прийти до "Поруча" на бул. Машинобудівників, 20 - там завжди є адміністратор.

Чому це важливо

"Найяскравіший приклад - війна у В'єтнамі. Після повернення з війни скільки було втрат, скільки людей покінчили життя самогубством... У нас немає ніякого права повторювати цей гіркий досвід. Ми повинні зробити висновки і допомогти хлопцям максимально реалізуватися тут, у цивільному житті", - каже Роман Балабойко, який сам є ветераном АТО.

"Якщо людина у критичний момент для своєї держави вирішила йти і захищати її зі зброєю у руках, то у цієї людини після повернення до мирного життя потенціал не менший для хороших справ, для своєї рідної країни чи громади", - додав він.

У Краматорську 1761 людина має статус учасника бойових дій. Загалом у Донецькій області - понад 20 тисяч. Проєкт "Рівний рівному" спрямований не лише на Краматорськ, але і на навколишні міста - Слов'янськ, Дружківка, Костянтинівка.

Очікується, що проєкт з реінтеграції за рік залучить понад 2 тисячі ветеранів АТО.

Інші статті на цю тему

ato-oos

Кілька місяців ситуація навколо кордонів України напружена: Росія стягнула найбільшу з 2014 року кількість військ і озброєнь.

bomboshovisha-kramatorska

Доєднуйтесь та ділиться інформацією щодо сховищ і захисних споруд Краматорська

koncert-u-poruchi

Пісні під гітару та сопілку лунали різними мовами, навіть ельфійською!

коментарі