Важливо :: Життя громади :: 12 серпня 2022 13:04 , Олексій Ладика
dityachi-zanyattya-u-tato-hab-4

Малювання, ігри, спілкування, суші: у Краматорську волонтери організували дозвілля для дітей

Дітей навчають, дають гратися і частують смачненьким

У Краматорську, який залишили дві третини жителів і який перебуває у 40 км від лінії фронту, небагато можливостей для дитячого дозвілля. Торгово-розважальні центри позакривалися ще у перші дні великої війни, приватні школи і освітні центри теж, дитячі садочки не працюють. І тут на допомогу приходить волонтери.

Заняття для дітей, у тому числі для дітей з інвалідністю, проводить "Тато Хаб". Все це почалося досить випадково: виявилося, що одна з отримувачок гуманітарної допомоги у цьому центрі має досвід роботи з дітьми.

"Я прийшла отримувати допомогу, як і всі, а мені кажуть, що треба внести дані свого телефону і я дала свій телефон. А у мене там фотографії різних поробок, які я роблю. Волонтер каже: "Ви займаєтесь з дітьми?". Кажу: "Займаюсь". І він запропонував: "А не хочете попрацювати з дітьми?". Я погодилась і роблю це із задоволенням", - розповідає Надія Немченко. 

У неї немає педагогічної освіти, але вона працювала вожатою і нянею у дитячих таборах, тож досвід роботи з дітьми у неї великий.

test Заняття триває. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Через Центр дозвілля дітей з інвалідністю "ДИВОСВІТ" запросили малюків, які ще залишаються у місті, і так все почалося.

"Ми приходимо сюди аж з Кіма [вулиця Аероклубна]. У місті зараз немає місць для дозвілля дітей з інвалідністю, а так хоч якесь спілкування. Саші дуже подобається", - каже мама підлітка з дитячим церебральним паралічем. Цей хлопець - найстарший з відвідувачів занять сьогодні. В основному ж тут діти молодшого шкільного віку.

Пані Надія пропонує дітям продовжити приказки, повторити скоромовки, намалювати малюнок, зробити прості поробки. Вона каже, що намагається підібрати заняття так, щоб розвивати у дітей мовлення, пам'ять, моторику рук.

"Якщо я хоч маленьку лепту вношу в їхнє життя, я дуже рада", - каже Надія.

На столі лежать фломастери, олівці, альбомні аркуші, книжки, іграшки, конструктори і настільні ігри. Діти, яким важко зосередити свою увагу на виконанні завдань, граються іграшками, конструктором чи малюють.

test

test Дитячі заняття у розпалі. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Заняття триває близько 40 хвилин - години. Але після цього дитячий вечір не закінчується - на хлопчиків і дівчат чекає вечеря. Її сьогодні приготував Такао Танака - японець, який приїхав волонтерити в Україну і врешті опинився у Краматорську. На батьківщині він працював якийсь час у французькому ресторані, тож він ділиться з краматорськими дітьми тим, чим вміє найкраще. 

test Дитячі заняття завершуються обідом. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Такао приготував картоплю, рис, салати і, звісно ж, суші. Він пропонує дітям два варіанти суші: солодкі з омлетом чи солоні з рибою. Традиційні японські суші не всім дітям прийшлися до смаку, а ось картопелька, салати і рис - аж бігом!

test

test Такао частує краматорських дітей суші. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Заняття для дітей тривають, але місце, дата і час цих заходів у цілях безпеки не розголошуються. Якщо ви залишаєтесь і місті і хотіли би, щоб і ваші діти відвідували ці заняття, звертайтеся за інформацією до волонтерів "Тато Хабу".

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

baby

Скільки діток народилося у січні у пологових будинках Краматорщини

baby

Скільки діток народилося у лютому у пологових будинках Краматорського району

Cover
коментарі