Важливо :: Життя громади :: 08 січня 2024 14:22 , Олексій Ладика
shelterbox5

Матраци, посуд, гігієна: у Краматорську переселенцям видають гуманітарну допомогу. Як це відбувається

За кілька місяців у Краматорську і навколишніх селищах було видано сотні гуманітарних наборів

Євген - переселенець з Білокузьминівки, переїхав до Краматорська весною минулого року. 

"Я живу поруч зі школою, школу бомблять, рік тому її бабахнули, позносило у мене там все, а потім мародери пограбували, все винесли з дому", - розповідає він журналісту Kramatorsk Post.

Переселенці, які приїжджають до Краматорська з більш неспокійних місць, зазвичай не мають нічого, окрім документів і одягу, в якому вони приїхали. Зазвичай не мають вони і грошей, щоб купити все необхідне для життя на новому місці - після реєстрації в Управлінні соціального захисту і отримання довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) потрібно чекати місяць-два, поки прийдуть перші "переселенські" виплати, а постіль, посуд, мило, порошок, їжа, одяг потрібні вже зараз. І тут на допомогу приходять волонтери і благодійні організації.

Сьогодні Євген отримав матраци, постільну білизну, посуд і засоби гігієни від співробітників благодійної організації "Міжнародний благодійний фонд "Руки друзів" - цей проєкт реалізується за фінансової підтримки міжнародної благодійної організації "ShelterBox".  

test Переселенець з Білокузьминівки Євген отримав допомогу від благодійників. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

"Ми видаємо гуманітарну допомогу людям, житло яких постраждало внаслідок ракетних обстрілів, або які мають статус вимушених переселенців, - розповідає Людмила Сніцаренко, локальна менеджерка ShelterBox у Краматорську. - Ми для них привезли постільну білизну, матраци, гігієну (гарні набори на 10 кілограмів чи навіть більше) і металевий посуд на пʼять персон - все дуже гарне, якісне і нове. Ми думаємо, що закриємо якийсь пласт проблем цих людей комплексно".

Людмила - сама переселенка. Вона з чоловіком Володимиром переїхала до Краматорська з Донецька у 2014 році, коли її рідне місто окупували росіяни. Тут вони придбали будинок, почали його облаштовувати, саджати квіти, але настала велика війна і Сніцаренкам довелося знову виїжджати - біля їхнього будинку на "Кондиціонері" були прильоти російських ракет. 

Разом з колегами по громадській організації "Фонд розвитку громади" і по благодійній організації "Руки друзів", в якому працювали Людмила та її чоловік, вони переїхали до міста Бар на Вінниччині, де займалися допомогою переселенцям - Kramatorsk Post писав статтю про їхню роботу. 

Але у серпні минулого року Сніцаренки вирішили повернутися до Краматорська.

test Людмила Сніцаренко. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

"Ми дуже багато допомогли там [у Бару] громаді - не тільки переселенцям, а саме громаді. Ми кожного місяця їздимо на Вінниччину на два-три дні по справах, продовжуємо допомагати, але повертаємось додому з таким задоволенням! Для мене вже дім не Донецьк, а саме Краматорськ. Коли ми [вперше після евакуації] зайшли до нашого будинку, я готова була цілувати землю!", - розповідає Людмила.

"Хотілося допомагати Краматорську, багато наших людей повертається. У серпні [2023 року] я порівнювала з довоєнним періодом - здавалося, що так мало людей у місті! А потім, коли ми приїхали у вересні - їх було більше, у порівнянні із серпнем. А у листопаді коли ми приїхали - то ще більше! Я ніколи не думала, що буду радіти чергам у магазинах і банках, а ще людям із собачками і дитячими колясками!", - додає вона. 

testtest

test Видача гуманітарної допомоги. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Колега Людмили Ольга Васильцова з Краматорська нікуди не виїжджала. 

"Було страшно, було небезпечно, але була привʼязка до дому, до батьків, до міста і розуміння, що все це надовго. Попри страхи і ризики було відчуття дому, що це рідне", - каже вона.

Ольга приєдналася до благодійників у серпні минулого року, вона працює з отримувачами допомоги - телефонує людям, запрошує на видачу гуманітарки. З безпекових причин про місце видачі публічно не повідомляється, кожен переселенець запрошується персонально на певний час - це допомагає не лише не наразитися на небезпеку обстрілів, але й уникнути черг за допомогою.

test Ольга Васильцова. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Сьогодні благодійники видали допомогу 27 переселенцям, які переїхали до Краматорська з Бахмутського району, Лиману, Луганщини і Харківщини. Загалом за два останні місяці працівники фонду з благодійними вантажами вже відвідали декілька громад - Біленьке, Малотаранівка, Камишуваха, Красноторка, Ясногірка, а також видавали допомогу у центральній і старій частині Краматорська.

Загалом вже було передано близько 1000 спальних наборів, що складаються з матраців, постільної білизни та рушників, 200 наборів для ремонту (для тих, хто має акт про пошкодження житла), 330 наборів для приготування їжі (посуд і допоміжні предмети, а також каністри для зберігання питної води), 490 наборів з засобами гігієни.

Щоб дізнатись, де і як можна зареєструватись на отримання цієї та іншої гуманітарної допомоги для мешканців і переселенців Краматорської громади, ви можете зателефонувати до консультаційного бюро ГО “Фонду розвитку громади” за номерами: (050)881-45-74 або (066)410-71-34. Консультанти працюють по буднях з 9:00 до 15:00. 

Консультаційне бюро допоможе, якщо вам потрібна інформація для вирішення будь-яких питань. Наприклад, дізнатися місце розташування та час роботи соціальних установ (пенсійний фонд, центр зайнятості, міграційна служба, лікарні та ін.). Також вони допомагають переселенцям у з'ясуванні питань щодо статусу, зміни місць реєстрації та перебування, розташування колективних центрів проживання, отримання гуманітарної допомоги і грошових виплат тощо.

Інші статті на цю тему

svichka

Вони вже працюють в окопах під Бахмутом, Купʼянськом і Часів Яром

shelterbox2

Люди можуть оформити виплати, отримати гуманітарну і психологічну допомогу, але влада радить все ж виїжджати за межі області

printer

Деталі йдуть військовим, що стримують ворога під Бахмутом і Часів Яром - цей напрямок важливий для Краматорська

коментарі