Важливо :: Життя громади :: 24 липня 2020 13:22 , Олексій Ладика
onkodispanser

Медреформа: 10 із 14 лікарень Краматорська отримали фінансування більше, ніж торік

Менше грошей отримали лише наркодиспансер, психлікарня та стоматологічні поліклініки

10 із 14 лікарень Краматорська отримали більше фінансування за Програмою медичних гарантій, яку передбачає другий етап медичної реформи, ніж торік, коли вони фінансувалися за субвенцією.

Про це журналісту Kramatorsk Post повідомили у Національній службі здоров'я України (НСЗУ).

Так, "Обласне територіальне медичне об'єднання" Краматорська (правонаступник онкодиспансера) отримало приблизно на 140 млн грн більше. Краматорська міська лікарня №1 – на понад 38 млн грн більше, міська лікарня № 2 – на понад 13 млн грн, міська лікарня 3 № - на понад 8 млн грн, перинатальний центр Краматорська – на понад 7 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Онкодиспансеры в 2020-м получат денег больше, чем в 2019-м

Менше, ніж минулого року, отримали чотири лікарні Краматорська. Наркодиспансер – на 69 тисяч (менше на 1%, порівняно із субвенцією), психіатрична лікарня – на понад 12 млн грн (-63%, порівняно із субвенцією), стоматологічна № 1 – на понад 6 млн грн (-83 %), стоматологічна № 2 – на понад 3,5 млн грн (-85%).

 

Infogram

НСЗУ: ГРОШЕЙ ДЛЯ НАДАННЯ ПСИХІАТРИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДОСТАТНЬО

У Службі наполягають, що фінансування психіатричних лікарень є достатнім для надання якісної медичної допомоги пацієнтам.

"НСЗУ не фінансує великі площі приміщень медзакладів, які використовуються нераціонально, комунальні платежі і капітальні видатки, які у випадку великих розмірів закладів дорого коштують, оплачує власник - місцева влада. Також ми не фінансуємо перебування у стаціонарі пацієнтів, що потребують соціальної допомоги (організація роботи таких служб в компетенції місцевої влади, МОЗ та Мінсоцполітики, або його перебування в лікарні має оплачуватись за рахунок бюджету Мінсоцу чи інших програм місцевого бюджету)", – повідомляє Служба.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Психиатрической больнице Краматорске не хватает денег после старта второго этапа медреформы

Що стосується пацієнтів, які перебувають у психлікарнях за рішенням суду для примусового лікування, то Програма медичних гарантій не передбачає фінансування таких випадків. Гроші для їхнього лікування мають надходити до лікарень з інших відомств і це ще одне джерело фінансування для закладів, сказала під час онлайн-брифінгу заступниця керівника НСЗУ Наталія Рябцева, відповідаючи на питання Kramatorsk Post.

ФІНАНСУВАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЛІКАРЕНЬ

Що стосується стоматологічних поліклінік, то у НСЗУ зазначили, що Програма медичних гарантій покриває надання невідкладної стоматологічної допомоги дорослим за визначеними станами, а для дітей до безкоштовного пакету включені планова і невідкладна стоматологічні послуги (теж за визначеними станами). Лікарні отримають гроші на цей вид послуги відповідно до їхнього навантаження за попередній рік.

У НСЗУ зазначають, що у багатьох країнах стоматологія виключена з програм державних гарантій, бо це досить дорога сфера медицини і не становить загрози для життя та здоров’я.

"Важливо, що в безоплатний пакет входить планова дитяча стоматологія, бо вона дійсно може запобігти погіршенню загального здоров'я дитини. Зараз пацієнти за стоматологію переважно платять зі своєї кишені і багато комунальних стоматологічних клінік вже працюють на платній основі", – повідомили у Службі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Краматорске стоматологические услуги стали платными

НСЗУ також зазначає, що лікарні можуть отримувати фінансування не лише за Програмою медичних гарантій, а і з інших джерел:

– фінансування з місцевих бюджетів в рамках місцевих програм розвитку медзакладів та надання медичної та соціальної допомоги населенню;

– надання лікарнями інших послуг;

– надання платних послуг.

Зазначимо, що на останній сесії депутати Краматорської міської ради виділили понад 370 тис. грн для обслуговування пільгових категорій громадян, що звертаються за стоматологічною допомогою до лікарень нашого міста. А з травня у стоматологічних поліклініках діє новий прейскурант на медичні послуги.

ЧИ СКАСУЮТЬ МЕДРЕФОРМУ

Новий міністр охорони здоров'я України Максим Степанов неодноразово заявляв про те, що нову медичну реформу потрібно переглянути.

За його словами, під загрозою скорочення опинилися близько 50 тисяч медиків, а під загрозою закриття – 332 лікарні. Міністр також наполягає, що 984 українські лікарні із понад 1600 отримали фінансування менше, ніж торік.

У НСЗУ інші дані: там повідомляють, що, навпаки, у близько тисячі лікарень після старту другого етапу медреформи грошей стало більше.

Степанов пропонував повернути фінансування лікарень за субвенцією, як було минулого року, а також пообіцяв, що з бюджету додатково виділять 11 млрд грн для підвищення зарплат медикам. Звідки візьмуться ці гроші у бюджеті з дефіцитом у 300 млрд грн, міністр не пояснив. Також він всіляко уникає відповіді на запитання, чи заберуть гроші у тих лікарень, які завдяки реформі отримали більше грошей, ніж було до цього.

Заступниця керівника НСЗУ Наталія Рябцева повідомила, що наразі жодних змін у медичній реформі немає.

"Реформа фінансування системи охорони здоров'я продовжується саме так, як вона була запланована і як була розпочата з 1 квітня. Єдине, що змінилося: Національна служба здоров'я розпочала контрактування за чотирма пакетами [медичних послуг], пов'язаними з боротьбою з COVID-19. Станом на зараз, ми здійснюємо усі проплати за договорами, які були укладені з медичними закладами", – розповіла вона.

Рябцева додала, що наразі немає жодних змін до законодавства чи до державного бюджету, які говорили б про те, що будуть вноситися зміни до Програми медичних гарантій.

Нагадаємо, 1 квітня цього року стартував другий етап медичної реформи. Якщо до цього часу лікарні фінансувалися за рахунок медичних субвенцій (грошової допомоги місцевому бюджету з державного), то тепер кошти будуть надходити від Національної служби здоров'я України (НСЗУ) в рамках так званої Програми медичних гарантій.

Керівниця краматорского міського відділу охорони здоров'я Валерія Мельник заявляла, що після старту медичної реформи відбулося суттєве скорочення фінансування міських лікарень. За її словами, деяким медустановам НСЗУ довела річну суму в розмірі не більше 30% від потреби. Такі лікарні повинні будуть оптимізуватися або надавати медичну допомогу на платній основі, казала Мельник. Також про це читайте у статті "Медреформа в Краматорске: больницам не хватает денег" на сайті Kramatorsk Post.

Проект “Висвітлення медичної реформи у Бахмуті, Краматорську та Костянтинівці» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Інші статті на цю тему

gorodskaya-bolnica-1-kramatorska

Предложения от еще трех краматорских больниц находятся на рассмотрении

konkurs-vrachey

У горбольницы №3 руководитель сменился, а ДТМО пока остается без руководителя

programa-medichnih-garantij-2022 (1)

В ДонОДА розповіли про напрямки реалізації та новововедення цьогорічної Програми медичних гарантій

коментарі