Важливо :: Життя громади :: 26 лютого 2020 15:25 , Олексій Ладика
ledovaya-arena-katok

Мер Андрій Панков: міська влада не може вплинути на "довгобуди" у Краматорську

Замовником цих об'єктів є Донецька ОДА

Льодова арена, басейн, Центр позашкільної роботи, Палац культури "Будівельник" та інші скандально відомі "довгобуди" у Краматорську – міська влада не має можливостей вплинути на їхню долю, оскільки цими об'єктами опікується Донецька обласна державна адміністрація (ОДА).

Про це сказав мер Краматорська Андрій Панков, виступаючи з доповіддю на сесії депутатів міськради 26 лютого.

Він нагадав, що 2015-го року Верховна Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу України, згідно з якими сформувався спеціальний фонд Донецької та Луганської областей. Цей фонд наповнюється за рахунок залишків бюджетних коштів, які мали йти населеним пунктам, що перебувають в окупації.

Донецька ОДА, яку на той час очолював Павло Жебрівський, вирішила спрямувати ці гроші на інвестиційні проєкти для міст. Але умовою їхньої реалізації було те, що міста передадуть повноваження щодо визначення замовників саме Донецькій ОДА.

У липні 2016-го року Жебрівський своїм розпорядженням №548 затвердив перелік проєктів, які планувалося реалізувати в містах Донецької області. 25 січня 2017 року депутати Краматорської міської ради ухвалили рішення делегувати Донецькій ОДА повноваження щодо визначення замовників. У цьому ж рішенні не було переліку інфраструктурних проєктів міста, а лише посилання на розпорядження №548, зазначив Панков.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: "Долгострои" Краматорска: ожидания и реальность

"Після передачі функцій замовника ми втратили можливість реально впливати на підрядників і контролювати терміни і якість виконаних робіт. З іншого боку, це був єдиний шанс, єдина можливість, завдяки якій місто отримало додаткове джерело фінансування та реалізацію соціально значущих проєктів. Думаю, всі пам'ятають, що попереднє керівництво ОДА категорично відмовлялося від передачі коштів у вигляді субвенцій до місцевого бюджету для цих об'єктів", – сказав мер Краматорська під час доповіді

Протягом 2017-го року перелік об'єктів у розпорядженні №548 зазнав змін. Так, через незгоду деяких краматорців із переліку виключили будівництво двох амбулаторій. Низку об'єктів виключили за наполяганням тодішнього керівництва області: Станцію юних техніків, дитячий садок на Іванівці, площу Миру, термомодернізацію житлових будинків, капітальний ремонт амбулаторій.

"З приводу змін у переліку – повторюю, що міська рада делегувала повноваження ОДА", – зауважив Панков.

Деякі об'єкти з переліку із розпорядженням №548 у процесі їхньої реалізації зазнали коригування у зв'язку з необхідністю виконати додаткові роботи та покращити кінцевий результат, додав мер.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Реконструкция ЦВР: провал за провалом из-за невнимательных девочек

Андрій Панков зауважив, що спочатку керівництво ОДА затвердило перелік проєктів, які планувалося реалізувати, а вже потім депутати міської ради делегували ОДА повноваження замовника щодо їхнього виконання.

"Будь-якого впливу на ДонОДА ані депутати міської ради, ані її виконавчі органи та посадові особи не мали та не могли мати. Навіть депутати, приймаючи рішення 25 січня 2017-го року, жодного переліку об'єктів не затверджували. А лише погодилися з тим, що ДонОДА в подальшому визначатиме замовників реалізації проєктів", – сказав мер.

Він додав, що ці рішення у підсумку дали можливість здійснити у Краматорську ремонт доріг, амбулаторій, розпочати будівництво спортивних об'єктів та інше.

Нагадаємо, на одній з грудневих сесій наприкінці минулого року депутати спробували ухвалити політичне рішення про те, щоб висловити недовіру меру і його заступникам за результатами роботи комісії, яка перевіряла будівництво низки сумнозвісних інфраструктурних об'єктів. У підсумку депутати проголосувати лише за недовіру двом заступникам міського голови. Жодних правових наслідків і юридичної сили ті рішення не мали.

Доповідь Панкова на сьогоднішній сесії і стосувалася звіту тієї комісії – він відповідав на претензії з боку депутатів. Виходячи з того, що міська влада не може впливати на будівництво вищезгаданих об'єктів, мер зазначив, що він не має підстав для того, щоб притягнути до дисциплінарної відповідальності своїх заступників. Але разом із тим Панков погодився з претензіями комісії на адресу начальника Управління капітального будівництва Саїда Османова – з 1 березня він буде звільнений.

Інші статті на цю тему

pankov2

Экс-мэр в начале марта возглавил Краматорскую районную государственную администрацию и уже как ее глава подал декларацию за 2020 год

andrey-pankov-mladshiy

В состав правления организации вошли 12 краматорских предпринимателей

narada-trassa

І без того непроста ситуація посилилась закриттям на ремонт моста у Слов'янську

коментарі