Цікаво :: Люди К. :: 12 січня 2022 18:11 , Олексій Ладика
listivki-anna-barikina

Мешканка Краматорська отримала тисячу листівок від людей з усього світу. Що це за хобі таке

Захоплення дає можливість спілкуватися з людьми з понад 200 країн та вдосконалювати свою англійську!

Хто зараз відправляє листи у паперових конвертах поштою, якщо у месенджері можна написати будь-кому і твоє повідомлення вмить долетить до адресата і ніде не загубиться? Так само і листівки - здавалося б, ну навіщо їх комусь відправляти поштою, якщо у вайбері є прекрасні картинки, якими можна привітати зі святами родичів, друзів і батьків однокласників твоєї дитини у шкільному чаті?

Але мешканка Краматорська Анна Доценко не погодиться: вже десять років вона відправляє листівки сотням людей по всьому світу і отримує від них листівки у відповідь. Ганна каже, що не рахувала, скільки у неї листівок за цей час назбиралося, але не менше тисячі!

Вона не пам'ятає, як почалося це захоплення. Прочитала в якомусь журналі, що в когось є таке хобі. Їй стало цікаво, вона почала заглиблюватись у цю тему і пішло-поїхало! 

test

Як дізнатись, кому відправляти? 

Є сайт Postcrossing. Це проєкт, що з'єднує людей, які хотіли би отримувати листівки. Він дозволяє надсилати листівки та отримувати листівки від незнайомих людей з усього світу. 

Після реєстрації на сайті програма автоматично обирає п'ять користувачів, яким потрібно відправити листівки. Коли ви їх відправляєте і вони доходять до адресатів, тоді програма бачить, що ваші наміри серйозні, і після того ваш профіль починає рандомно пропонуватися іншим людям на сайті.

"Щоб розігнати цю схему, потрібно десь два місяці. Бо листівка іноді доходить до адресата і понад місяця. До Росії, наприклад, листівка може йти місяць чи навіть півтора, а ось до Америки може дійти за два тижні", - каже Анна.

У підсумку чим більше ви відправляєте листівок, тим більше ви можете їх отримати. Кожній листівці присвоюється індивідуальний номер. Коли ви отримуєте листівку, вносите цей код на сайт, і після того отримуєте інформацію, від кого отримали листівку: можна написати цій людині, подякувати їй, поспілкуватися.

Як дізнатись, які листівки відправляти і скільки це коштує

Кожен користувач пише у своєму профілі на сайті, які листівки хотів би отримати. Хтось, наприклад, збирає листівки лише з видами моря, чи з кораблями, чи з цитатами, чи з дітьми, чи чорно-білі листівки тощо. 

"У мене вдома понад 100 різних невідправлених листівок на різні теми. Коли мені випадає людина, якій я маю відправити листівку, я дивлюсь, чи є у мене така, яку вона б хотіли отримати, чи ні. Щоб кожен раз не купляти, бо це досить недешеве задоволення", - розповідає Анна.

test

Є спеціальні сайти, на яких продаються листівки, там можна придбати різні тематичні листівки, якщо їх не знайти на пошті.

У середньому одна листівка коштує 8-10 грн, марка для неї коштує від долара. Хтось просить, щоб йому відправляли листівку з певною маркою, наприклад, з тваринами чи ще чимось таким - це теж треба враховувати, бо можуть виникнути труднощі.

"Є марки, які можна придбати лише на центральному відділенні пошти, і то вони не завжди там є у наявності. Тож потрібно чекати надходження. Не можна прийти до будь-якого відділення і взяти марку. Є така проблема у таких містах, як наше", - розповідає Анна.

Улюблена листівка - з Австрії, найекзотичніша - з Балі

Анна збирає листівки з дітьми, взуттям і містами - столицями країн, їхніми визначними місцями. Її улюблена листівка пов'язана зі столицею Австрії Віднем.

"Я хотіла туди поїхати, ця думка у мене постійно літала у голові. І тут я отримую листівку саме з цими видами гарнющими, усе, що я хотіла там побачити, була на цій листівці", - каже вона.

test

Найекзотичніші листівки, які отримувала мешканка Краматорська, приходили з Камбоджі та індонезійського острова Балі. Але найчастіше вона отримує листівки з Німеччини чи США - саме в цих країнах люди найактивніше відправляють листівки.

Анна каже, що обмін листівками - це ще й привід вивчити англійську мову. За її словами, у листівках зазвичай пишуть про себе, чим ти цікавишся, де живеш, або привітання з якимись святами. Анна перед тим, які відправити листівку людині, заходить на її особисту сторінку, читає, що її цікавить, про що вона хотіла би дізнатися. Є такі люди, які збирають рецепти національних страв і просять у листівках надсилати рецепти страв.

test

Анна Доценко каже, що відправляла кілька листівок з видами Святогірська, Києва, а ось з видами Краматорська - ні. 

"З видами Краматорська красивих листівок я не бачила. На великих сайтах, які друкують листівки, в основному обласні центри, а ми до нього не відносимося. Колись можна було з Донецьком відправити, про Краматорськ не підбереш", - розповідає вона.

Наразі на сайті Postcrossing понад 800 тис. учасників з 207 країн, за весь час його існування було відправлено 65 мільйонів листівок. Ганна каже, що це захоплює: ти з'єднуєшся з великою кількістю людей з різних точок планети. 

"Світ листівок не помер! Наша поштарка спочатку дивувалася: "Кому це зараз таке шлють?". А тепер знає, що якщо листівка, це значить до нас в ящик, вже навіть не дивиться на адресу", - посміхається Анна.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

img-2336
img675-1
polety-na-paraplane-kramatorsk (1)

Любители экстрима поднимались на высоту до 700 метров

коментарі