Корисно :: Пояснюємо :: 16 червня 2023 13:50 , Краматорск Пост
shahrayi

Мешканка Краматорська шукала "єДопомогу" і втратила всі заощадження. Як не потрапити у пастку до шахраїв

З початку року на Донеччині зафіксовано вже 9 таких випадків. Злодії видурюють гроші, пропонуючи "допомогу" для переселенців чи для відновлення житла

19-річна мешканка Краматорська стала жертвою шахраїв, коли шукала "єДопомогу". Вона вбила в інтернет-пошуку відповідний запит і перейшла на фішинговий сайт, де залишила дані своєї картки. Шахраї отримали доступ до її рахунка та зняли всі заощадження – понад 5 тисяч гривень. Дівчина написала заяву до поліції.

Правоохоронці кажуть, що злочинці можуть пропонувати оформлення фейкових соціальних виплат для переселенців, потерпілих від надзвичайних ситуацій. З початку року на Донеччині вчинено 9 злочинів за допомогою фішингу. Поліція фіксує випадки, коли аферисти пропонують "нові виплати" переселенцям нібито від благодійних організацій або "допомогу на відновлення житла" від держави.

Для цього аферисти, як правило, розповсюджують посилання на фішингові сайти – двійники офіційних ресурсів. Адреса фальшивого сайту може відрізнятися від справжнього лише однією літерою.

На таких ресурсах громадянам пропонують вказати дані банківських карток нібито для зарахування грошей. Зібравши необхідні відомості, зокрема номер, термін дії картки та CVV-код, зловмисники привласнюють гроші з рахунків потерпілих.

Що робити, щоб не потрапити у пастку до шахраїв: 

- отримуйте інформацію лише з офіційних джерел;

- зверніть увагу, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у месенджерах та соціальних мережах мають бути верифікованими (містити позначку ✔);

- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Ніколи не вводьте конфіденційні дані, зокрема дані банківських карток на підозрілих сайтах;

- не повідомляйте нікому дані банківської картки, особливо CVV-код, термін дії картки, одноразові паролі з SMS, дані авторизації в онлайн-банкінгу.

Якщо ви стали жертвою шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102 або подайте звернення на сайті кіберполіції.

Інші статті на цю тему

1000-grn

Краматорець вирішив укласти угоду з прокурором

коментарі