Важливо :: Життя громади :: 10 липня 2023 17:31 , Дмитро Глушко
volonteri-niderlandi (1)

"Ми хочемо допомогти, скільки зможемо": ресторатори з Нідерландів роздали у Краматорську 800 порцій сосисок і картоплі

Волонтери розповіли, чому вони це роблять

Нідерландські волонтери та ресторатори Френкі та Коен відвідали Краматорськ, щоб підтримати мешканців селища Ясногірка, які постраждали від російського ракетного удару 14 червня. Іноземці насамперед оглянули місце прильоту і не змогли зрозуміти, навіщо було бити по людям, які мирно сплять.

“Я відчув біль, явний біль. Тяжко було, коли я побачив повністю знищену будівлю. Я побачив, як люди намагалися розібрати завали того, що залишилося від їхнього житла. Як важко людям від того, скільки і що вони втратили, кого вони втратили. Я відчував великий смуток та великий жаль. Мені було важко, але мені хотілося якось допомогти людям,” - каже Коен ван Оостен, волонтер із Нідерландів.

test Френкі і Коен на місці ракетного удару по Ясногірці. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

А допомагати людям нідерландці стали від перших днів широкомасштабної агресії Росії. У той час Френкі був ініціатором гуманітарної місії, але йому була потрібна допомога. Першим до кого звернувся - був Коен, з яким він уже понад двадцять п'ять років підтримує дружні стосунки. Відповідь якого не змусила довго чекати: "Я в справі".

З бюджетом у 4000 євро, з власних заощаджень, вони вирушили з трейлером до польського кордону. Там вони почали роздавати безкоштовну картоплю фрі та закуски.

“Ми бачимо, що допомогти треба. Потрібно допомогти не лише людям, а й нам. Тому що це не лише ваша війна. Наприклад, це також дуже важливо для нашої країни. Україна має виграти цю війну, ми хочемо допомогти стільки, скільки зможемо", - каже Френкі ван Хінтум, волонтер із Нідерландів.

Початковий бюджет був невеликий, але інтерес ЗМІ до такого роду діяльності волонтерів з Нідерландів дозволив дати поштовх і заявити про себе, і про те, чому людям потрібна допомога. Френку та Коену почали надходити пожертвування і це дозволило їм роздати близько 12 000 порцій картоплі фрі та 10 000 закусок за початковий період.

Пізніше волонтери прийняли рішення вирушити до Львова, потім - до Бородянки, Бучі, Ірпені, Запоріжжя, Херсона, і, звичайно ж, до Донеччини. У наших краях нідерландці вже не вперше і трохи звикли до тутешньої обстановки, але все ж таки не нехтують заходами безпеки і надягають бронежилети. Наприклад, як це було у Лимані.

Але Краматорськ далі від лінії фронту і тут можна спокійніше розгорнути свій трейлер і почати частувати тих, чиє життя нещодавно ще раз змінилося.

“Ми чекали, що буде багато людей. Тому що ми бачили, що тут мешкає приблизно 500 людей. Тут сильно бомбили і ми бачили постраждалих, а вони були раді, що ми приїхали", - каже Френкі ван Хінтум.

testtest

test Нідерландські волонтери роздають фастфуд мешканцям Краматорська. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

Поки хтось із місцевих жителів стояв у черзі за порцією фастфуду, їхні сусіди та друзі продовжували латати дахи та усувати наслідки обстрілу, принесених “рускім міром”. Але щоб трохи відволіктися і відпочити, також пішли до місця, де роздають смачну їжу.

“Я вперше в житті їм картоплю фрі, дуже смачно. Тут трохи спробувала, решту вдома їстиму. Дай Бог людям здоров'я всім, хто це організував. Говорять, що це шоу, але ні! Молодці, що вони приїхали", - ділиться своїми враженнями Любов, мешканка Краматорська

Люди тут раді гарячим закускам і тій підтримці, яку надають гості з Нідерландів. Але самі волонтери зауважують, що цього недостатньо, особливо щодо тих людей, які втратили своїх близьких.

“Я сьогодні не дуже веселий, тому що я бачу, як бракує того, що ми робимо. Ми відчуваємо подяку за те, що ми робимо. Але ми знаємо, як людям тут боляче, оскільки те, що тут було тиждень тому…”, - зі смутком у голосі каже Френкі.

Приблизно 800 порцій картоплі фрі та ковбасок Френкі та Коен роздали постраждалим мешканцям Ясногірки, за що у відповідь люди всіляко намагалися висловити подяку волонтерам.

testtest

test Нідерландські волонтери роздають фастфуд мешканцям Краматорська. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

“Ми хотіли їм показати свою підтримку, що з Нідерландів та з інших країн люди теж за них думають і хочуть допомогти. Може, це мале, що ми зробимо, але ми це зробимо.” - каже Френкі.
У рідній країні, окрім володіння ресторанним бізнесом у Васпіку у Коена, а також в Ейндховені у Френкі, волонтери мають свою програму новин «Всередині України» на Youtube. Щотижня у прямому ефірі нідерландці розповідають про ситуацію в Україні та показують той матеріал, який не доступний на місцевому телебаченні. А також запрошують гостей, яким не байдужа ситуація всередині України.

Вся діяльність цих двох чоловіків спрямована на підтримку всіх українців, які потребують допомоги. Адже ця війна є викликом для всього цивілізованого світу, а не тільки для країни, що бореться за свій суверенітет і свободу.

Інші статті на цю тему

ambulence-vsi-poruch3

Австралійські волонтери розповіли, як це буде працювати

svichka

Вони вже працюють в окопах під Бахмутом, Купʼянськом і Часів Яром

printer

Деталі йдуть військовим, що стримують ворога під Бахмутом і Часів Яром - цей напрямок важливий для Краматорська

коментарі