
"Ми хочемо допомогти, скільки зможемо": ресторатори з Нідерландів роздали у Краматорську 800 порцій сосисок і картоплі
Нідерландські волонтери та ресторатори Френкі та Коен відвідали Краматорськ, щоб підтримати мешканців селища Ясногірка, які постраждали від російського ракетного удару 14 червня. Іноземці насамперед оглянули місце прильоту і не змогли зрозуміти, навіщо було бити по людям, які мирно сплять.
“Я відчув біль, явний біль. Тяжко було, коли я побачив повністю знищену будівлю. Я побачив, як люди намагалися розібрати завали того, що залишилося від їхнього житла. Як важко людям від того, скільки і що вони втратили, кого вони втратили. Я відчував великий смуток та великий жаль. Мені було важко, але мені хотілося якось допомогти людям,” - каже Коен ван Оостен, волонтер із Нідерландів.

А допомагати людям нідерландці стали від перших днів широкомасштабної агресії Росії. У той час Френкі був ініціатором гуманітарної місії, але йому була потрібна допомога. Першим до кого звернувся - був Коен, з яким він уже понад двадцять п'ять років підтримує дружні стосунки. Відповідь якого не змусила довго чекати: "Я в справі".
З бюджетом у 4000 євро, з власних заощаджень, вони вирушили з трейлером до польського кордону. Там вони почали роздавати безкоштовну картоплю фрі та закуски.
“Ми бачимо, що допомогти треба. Потрібно допомогти не лише людям, а й нам. Тому що це не лише ваша війна. Наприклад, це також дуже важливо для нашої країни. Україна має виграти цю війну, ми хочемо допомогти стільки, скільки зможемо", - каже Френкі ван Хінтум, волонтер із Нідерландів.
Початковий бюджет був невеликий, але інтерес ЗМІ до такого роду діяльності волонтерів з Нідерландів дозволив дати поштовх і заявити про себе, і про те, чому людям потрібна допомога. Френку та Коену почали надходити пожертвування і це дозволило їм роздати близько 12 000 порцій картоплі фрі та 10 000 закусок за початковий період.
Пізніше волонтери прийняли рішення вирушити до Львова, потім - до Бородянки, Бучі, Ірпені, Запоріжжя, Херсона, і, звичайно ж, до Донеччини. У наших краях нідерландці вже не вперше і трохи звикли до тутешньої обстановки, але все ж таки не нехтують заходами безпеки і надягають бронежилети. Наприклад, як це було у Лимані.
Але Краматорськ далі від лінії фронту і тут можна спокійніше розгорнути свій трейлер і почати частувати тих, чиє життя нещодавно ще раз змінилося.
“Ми чекали, що буде багато людей. Тому що ми бачили, що тут мешкає приблизно 500 людей. Тут сильно бомбили і ми бачили постраждалих, а вони були раді, що ми приїхали", - каже Френкі ван Хінтум.

Поки хтось із місцевих жителів стояв у черзі за порцією фастфуду, їхні сусіди та друзі продовжували латати дахи та усувати наслідки обстрілу, принесених “рускім міром”. Але щоб трохи відволіктися і відпочити, також пішли до місця, де роздають смачну їжу.
“Я вперше в житті їм картоплю фрі, дуже смачно. Тут трохи спробувала, решту вдома їстиму. Дай Бог людям здоров'я всім, хто це організував. Говорять, що це шоу, але ні! Молодці, що вони приїхали", - ділиться своїми враженнями Любов, мешканка Краматорська
Люди тут раді гарячим закускам і тій підтримці, яку надають гості з Нідерландів. Але самі волонтери зауважують, що цього недостатньо, особливо щодо тих людей, які втратили своїх близьких.
“Я сьогодні не дуже веселий, тому що я бачу, як бракує того, що ми робимо. Ми відчуваємо подяку за те, що ми робимо. Але ми знаємо, як людям тут боляче, оскільки те, що тут було тиждень тому…”, - зі смутком у голосі каже Френкі.
Приблизно 800 порцій картоплі фрі та ковбасок Френкі та Коен роздали постраждалим мешканцям Ясногірки, за що у відповідь люди всіляко намагалися висловити подяку волонтерам.

“Ми хотіли їм показати свою підтримку, що з Нідерландів та з інших країн люди теж за них думають і хочуть допомогти. Може, це мале, що ми зробимо, але ми це зробимо.” - каже Френкі.
У рідній країні, окрім володіння ресторанним бізнесом у Васпіку у Коена, а також в Ейндховені у Френкі, волонтери мають свою програму новин «Всередині України» на Youtube. Щотижня у прямому ефірі нідерландці розповідають про ситуацію в Україні та показують той матеріал, який не доступний на місцевому телебаченні. А також запрошують гостей, яким не байдужа ситуація всередині України.
Вся діяльність цих двох чоловіків спрямована на підтримку всіх українців, які потребують допомоги. Адже ця війна є викликом для всього цивілізованого світу, а не тільки для країни, що бореться за свій суверенітет і свободу.