Важливо :: Життя громади :: 23 жовтня 2020 09:31 , Олена Круглова
mizhmiska-trolejbusna-liniya

Мінфін шукає гроші для запуску тролейбусної лінії для сполучення міст Краматорського району

Проект міжміської тролейбусної лінії передбачає з'єднання Слов’янська, Краматорська, Дружківки, Костянтинівки та у подальшому Святогірська

Міністерство фінансів разом з Донецькою обласною адміністрацією веде переговори з міжнародними фінансовими організаціями про фінансування проєкту організації тролейбусного сполучення між містами Краматорської агломерації, в якій зараз проживає близько 500 тисяч громадян.

Про це повідомив прес-центр ДонОДА.

Тролейбусна лінія сполучатиме Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку та Костянтинівку. Загальна протяжність маршруту 48 кілометрів. Між містами агломерації зараз відсутнє якісне транспортне сполучення, хоча відстань між цими містами досить невелика: 3,5 кілометри – від Слов’янська до Краматорська, 5,5 кілометрів – від Краматорська до Дружківки, 8 кілометрів – від Дружківки до Костянтинівки.

В проєкт також будуть інтегровані діючі міські тролейбусні мережі Краматорська та Слов’янська. А в перспективі цю нову мережу пропонується продовжити до м. Святогірськ.

Заступник Міністра фінансів Олександр Кава обговорив потенційне залучення кредитних коштів з представниками Європейського інвестиційного банку. Переговори пройшли успішно. Представники ЄІБ висловили свою зацікавленість проєктом.

«Історично склалося, що міста Північного Донбасу є щільною агломерацією, жителі якої, а це більше півмільйона громадян, щодня змушені їздити з одного міста в інше на роботу, навчання, по справах.

Сьогодні між Слов’янськом, Краматорськом, Дружківкою та Костянтинівкою немає надійного та якісного міжміського пасажирського сполучення. Організація перевезень здійснюється приватними перевізниками на так званих «маршрутках».

Ми сьогодні працюємо над організацією тролейбусного руху, який зв'яже всі чотири міста екологічно чистим, безпечним, зручним і доступним видом транспорту.

Крім того, створення державою якісного сервісу для громадян, що проживають в прилеглих до тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей – це один із важливих елементів програми реінтеграції Донбасу», - підкреслив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

коментарі