Важливо :: Життя громади :: 30 вересня 2021 14:40 , Краматорск Пост
sket

Місцевий телеканал СКЕТ припинив своє існування

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала кабельну ліцензію телеканалу “СКЕТ”

У четвер, 30 вересня, представники Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, проголосували за анулювання ліцензії на мовлення у кабельних мережах міста.

testЕфірне мовлення СКЕТ припинив ще з 14 березня 2005 року через те, що за результатами конкурсу Нацради з питань телебачення і радіомовлення  право мовити щоденно на аналоговій частоті 36 ТВК здобула телекомпанія “ТОР” зі Слов’янська. Тоді за даний відрізок мовлення, крім ІРТК “ТОР” боролись київська і харківська телерадіокомпанії, а також  сам “СКЕТ”, який не хотів втрачати свого місця в аналоговому телебаченні Краматорська.

Програвши частоту, колектив телеканалу об’єднався з РІА “Краматорськ”, перейшов "у кабель" і сфокусувався з розважального формату у бік інформаційний. Останні роки “СКЕТ” показував власні програми та випуски новин, паралельно займаючись ретрансляцією телеканалу “Київ” (належить Київській міській раді).

Однією з причин остаточного закриття каналу є те, що протягом останніх років працівники телекомпанії орендовували приміщення для її офісу у телеком-оператора “Vega”, який знаходиться за тою ж самою адресою, що і сам “СКЕТ” (вулиця Катеринича, 40). Через фінансові проблеми вони не змогли продовжити їхню оренду з представниками “Vega. Остаточно телеканал припинив виробництво контенту і мовлення в кабельній мережі у серпні поточного року. А тепер втратив і ліцензію. 

testДоречі, колишня ведуча телеканалу "СКЕТ" Наталія Шах (на фото) відсьогодні є представницею Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення на Донеччині.

Протягом останнього часу телеканалом “СКЕТ” володів його керівник Євген Рубан.

Сам “СКЕТ” розпочав своє мовлення в краматорському  телеетері 17 грудня 1990 року, а через рік (28 грудня 1991 року) - вже в Донецьку на 7 ТВК, де через 2 роки розпочне мовлення відомий тепер телеканал “Україна” і з яким розділятиме час до початку 1999 року.

телеканал СКЕТ, фрагмент ефіру, 1998 р.

Телеканал показував як свої програми, так і фільми та мультфільми (у деяких із них була присутня озвучка, яку робили власними силами працівники “СКЕТу”). Щоправда, більшість творів кіномистецтва, за нинішнім законодавством про авторське право, демонстрували піратським способом. Крім цього, “СКЕТ” демонстрував і окремі російські передачі (типу “Оба-на”, “Єралаш” тощо).

Микола Жалнін

Інші статті на цю тему

zmi-blog

Частіше за все, в політичних новинах Донеччини фігурували іноземні політики. Таких новин в стрічках донецьких онлайн-медіа було бльше за чверть від усіх політичних новин.

blog-zmi

У 88% новин журналісти Донецької області використовують надійні джерела інформації. І лише у 9% - сумнівні.

zhurnalist

Донецька область як регіон, який довгий час знаходився під прямим контролем та впливом злочинної Партії Регіонів, а потім і ОПЗЖ, має свій особливий медіаландшафт.