Важливо :: Життя громади :: 15 грудня 2022 11:55 , Краматорск Пост
Kramatorskstreetscover

Міська влада пропонує мешканцям Краматорська перейменувати деякі вулиці

Що краматорці пишуть про це у соцмережах

Вчора Краматорська міська військова адміністрація запропонувала мешканцям міста долучитися до громадського обговорення з питання перейменування деяких вулиць міста.

Ця пропозиція вже визвала жваве обговорення містян. 

Скільки та які вулиці пропонується перейменувати? 

Як бачимо з одного з коментарів представника міської у списку на перейменування 35 % вулиць Краматорська.
test
Стаття у Вікіпедії Вулиці Краматорська каже, що у місті офіційно існує 692 вулиці, 94 провулки, 2 бульвари, 3 площі, 2 проспекти, однак фактично кілька десятків вулиць і провулків зруйновано або не побудовано.

Це означає, що містянам пропонується дати нові назви приблизно 277 міським топонімам.

Серед вулиць на перейменування напрочуд широко представлені географічні назви сусідньої країни-агресорки, як-от Хабаровська, Камчатська, Псковська тощо. 
test

Чимало також залишилося у Краматорську назв на честь якихось митців, політичних та громадських діячів або подій, які особливо тепер викликають неоднозначне ставлення та сприйняття та не були перейменовані раніше. Наприклад, це вулиці Маяковського, Сакко і Ванцетті, Пушкіна, 40 років ВЛКСМ, Зої Космодем`янської, Бородіно тощо.
test

Як відреагували мешканці Краматорська на цю пропозицію у фейсбуці?

Деякі пропонують дати вулицям нейтральні назви, наприклад, Каштанова, Калинова, Зелена тощо
test

test
Також пропонується вшановувати вояків, які поклали життя за Україну на Донеччині під час війни, що триває.
test
А деякі вулиці навіть з російськими географічними назвами, на думку дописувачів, поки що можна не чіпати, бо російськими вони будуть ще недовго.
test

Так чи інакше час подумати і внести свої пропозиції ще є. Їх можна надсилати до 14.02.2023 на електронну адресу Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради yprgp@krm.gov.ua, у письмовій формі на адресу 84301, м. Краматорськ, вул. Ювілейна, 44 або за допомогою форми.

Інші статті на цю тему

foto-skmz-izbavlyaetsya-ot-sov
pushkin

В петиції пропонують знести в Краматорську всі памʼятники, які так чи інакше повʼязані з російськими діячами та перейменувати всі відповідні топоніми

Linsky1

Розповідаємо про що йдеться і як їх можна підписати