Важливо :: Життя громади :: 23 лютого 2021 11:38 , Олексій Ладика
gazosnabzhenie

Міська влада звернеться до прокуратури через масові відключення газу у Краматорську

Заступник мера та начальник міськгазу посперечалися з приводу законності таких дій

У Краматорську міська влада звернеться до прокуратури, щоб з'ясувати законність відключення газопостачання у багатоповерхівках.

Минулого тижня газовики відключили шість під'їздів по вул. Хабаровська, 38 - близько 200 квартир. Станом на зараз без блакитного палива залишаються мешканці дев'яти квартир, і вже сьогодні Управління з газопостачання та газифікації планує відключити наступні три під'їзди у цьому будинку (це 162 квартири). 

До цього без газу були мешканці трьох під'їздів по вул. Хабаровська, 34. Наступного тижня від газопостачання відключать 104-й та 106-й будинки по вул. Дмитра Мазура у Старому місті - загалом 18 квартир. 

Заступник міського голови Краматорська Андрій Безсонний на сьогоднішній апаратній нараді сказав, що у березні 2020 року НРЕКП ухвалила постанову, якою призупиняє на час пандемії коронавірусу відключення від газопостачання та застосування інших санкцій по відношенню до побутових споживачів.

"Потрібно звернутися до прокуратури, бо це вже незрозуміла ситуація […] Усе, що ми зараз робимо, збираємо людей, з'ясовуємо стосунки, ходимо по квартирах - це все заборонено", - сказав Безсонний.

Начальник міськгазу Сергій Пантрепа сказав, що його організація виконує планові ремонтні роботи - це не примусове відключення. Тому, на його думку, порушень постанови немає. 

"Ми не бачимо ознак порушення постанови. У постанові жодного слова про планові або ремонтні роботи. Мова йде про обмеження на час ковіду просто відключення, а не заборону проведення ремонтних робіт, які направлені на безпечне та безаварійне газопостачання споживачів. Постанова не забороняє, а рекомендує обмежити по можливості відключення", - сказав Пантрепа.

"Є аварійні роботи, а є планові - планові заборонені. Тому, будь ласка, припиніть", - відповів на це Безсонний.

Керівниця юридичного відділу Ольга Ворощук підтримала позицію заступника міського голови і сказала, що у постанові чітко сказано: аварійні ситуації не мають обмежень щодо відключення, в інших ситуаціях відключати будинок від газопостачання заборонено законом.

У підсумку міське керівництво вирішило звертатися до прокуратури, щоб вона дала припис про заборону відключення будинків від газопостачання. Також будуть звертатися на "гарячу лінію" НКРЕКП з приводу цього питання.

Інші статті на цю тему

Gasweekcover

Обстеження та ремонти відбувалися у Краматорську, Костянтинівці, Дружківці та Богородичному

Gascover

Розповідаємо, чим ще займався Донецькоблгаз у Краматорську та районі минулого тижня

gazovyky5

Вони відмовились від евакуації і продовжували роботу попри небезпеку обстрілів

коментарі