Важливо :: Життя громади :: 11 січня 2022 17:01 , Краматорск Пост
journalism-collaboration-1

Міст співпраці: івано-франківські та донецькі журналісти обміняються візитами у регіони (ФОТО) 

Партнерьский матеріал
Два регіони – виклики одні. Єднати країну та долати стереотипи неможливо без засобів масової інформації.

Саме співпраця між ЗМІ протилежних регіонів України стала одним із ключових напрямів вже відомого проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці».

11 січня відбувся круглий стіл за участі голови Донецької ОДА Павла Кириленка, заступника голови Івано-Франківської ОДА Богдана Футерко, представників регіональних засобів масової інформації обох регіонів, громадських рад, Західноукраїнської мережі протидії дезінформації, Національної спілки журналістів України.

Мета проєкту «Схід і захід: журналістський обмін» - організувати престури для журналістів Івано-Франківщини та Донеччини для того, щоб вони між собою познайомились, побачили іншу частину України зсередини,  її особливості, менталітет, сильні та слабкі сторони регіонів.

Як розвивається Івано-Франківщина та Донеччина,  які виклики мають області,  що спільного та відмінного, чи знають мешканці заходу, яка ситуація на сході насправді та навпаки?!

Роль журналістів у цих питаннях, без сумніву, висока.  Про це сказав голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

"Співпраця між донецькими та івано-франківськими журналістами означатиме і співпрацю між жителями наших областей, а це саме те, чого нам так бракувало у попередні роки. Російська пропаганда зуміла нав’язати так багато міфів тільки через те, що між сходом і заходом не було налагоджено постійної комунікації", - наголосив очільник Донеччини.

test

«Дуже важливо, що сьогодні ми говоримо саме про галузь журналістики, адже побудова сучасної держави, не можлива без ефективної роботи саме представників ЗМІ. Сьогоднішня наша зустріч нехай буде тим початком глибокої співпраці саме в журналістській галузі. Тому сподіваюся, що наші зустрічі будуть продовжуватися, а саме робота буде дуже ефективною», - зазначив заступник голови Івано-Франківської ОДА Богдан Футерко.  

На круглому столі обговорили, що обмінні візити між донецькими та івано-франківськими журналістами здійснять протягом найближчих двох місяців.  Журналісти зможуть напрацювати матеріали про регіон та обмінятися досвідом. Долучитися до них можуть представники усіх засобів масової інформації, що працюють в регіонах та підтримують національну єдність.

«На таких круглих столах, як сьогодні, нам потрібно думати не про минуле і навіть не про сьогодення, а про наше спільне бачення майбутнього. На стратегічні речі. За великим рахунком, читачів на Донеччині та Прикарпатті турбують однакові питання», - розповів під час круглого столу головний редактор сайту «Фіртка» Ігор Марковський. 

«Особисто для мене, як громадянина України, немає різниці між Сходом та Заходом. Адже уся моя журналістська доля тісно перетинається між обома регіонами, тому дуже добре це усвідомлюю. Вважаю, що потрібно якомога більше таких плідних обмінів, не тільки між журналістами, а простими мешканцями», - переконаний учасник круглого столу з Донеччини Владислав Леошин з видання «Голос України».

«Я маю чудові враження від Донеччини, зокрема, декілька разів був у Краматорську. Це було у 2016 та 2018 роках. І я для себе відкрив Донбас, я бачив, як він змінюється. І зміни мені подобаються. Тому з великим задоволенням поїхав би туди ще раз, адже минуло три роки, тож хочеться подивитися які там зміни », - наголосив головний редактор інтернет-видання «Курс» Сергій Борис. 

«Схід і захід: журналістський обмін» реалізовується в рамках проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці» що розробила ГО «ПІК» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку  (USAID).  Цей проєкт має важливе значення у налагодженні соціальних, культурних, економічних  зв’язків між двома регіонами України.

«Дуже добре, що є такі люди, які зшивають країну за власною ініціативою, реалізовують проєкти. Хотілося б щоб це була ціла програма, на 40 років, яку би не змогла змінити жодна влада. Важливо, щоб були обміни спеціалістами, зустрічі, відпочинок», - резюмував громадський активіст, голова громадської ради при Івано-Франківській ОДА Віталій Перевізник.  

Важливо відзначити, що проєкт підтримали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Проєкт  «Івано-Франківщина та Донеччина» будують мости для співпраці – це така собі «парасоля», під якою обидві області зможуть реалізовувати чимало проєктів для покращення добробуту регіонів.  Він тривав пів року та об’єднав в собі понад пів тисячі учасників з обох областей. Сьогодні працюємо в сфері співпраці між журналістами, адже активність ЗМІ допоможе підсилити проєкт в комунікаційному напрямку і в цілому добрі починання в областях», - сказала засновниця ГО «Прикарпатська інформаційна корпорація» Оксана Камінська.

Інші статті на цю тему

enrike-menendes-na-zustrichi-donoda-ta-oon (1)

На партнерській зустрічі адміністрації області та ООН щодо відновлення постраждалих регіонів був присутній проросійський громадський діяч

filashkin

Розпорядження про призначення ще має підписати президент

vadim-filashkin

Відповідний Указ оприлюднений на офіційному сайті Голови держави

коментарі