Важливо :: Життя громади :: 03 грудня 2021 11:04 , Краматорск Пост
dodatok-pakovan

Мобільний додаток «Пакован» працюватиме у Краматорську, Сєвєродонецьку та Маріуполі

партнерський матеріал
Додаток «Пакован» - це про те, як правильно сортувати сміття

Сортуванню сміття в Україні бути. Група активістів запустила на території країни додаток «Пакован» – помічник у сортуванні вторинної сировини та свідомому споживанні. Застосунок розпочинає свою роботу у Маріуполі, Краматорську та Сєвєродонецьку.

Усе частіше люди стикаються із проблемою якісного сортування відходів та допомогою у виборі товарів в упакованні, яке піддається вторинній переробці. «Пакован» допоможе обрати товари свідомо та почати відсортовувати сировину, що переробляється ще у супермаркеті чи крамниці на стадії покупки. Завдяки зручному інтерфейсу користувачі зможуть швидко опанувати значення всіх типів маркувань відходів, отримати інформацію про утилізацію, а також інформацію про локацію пунктів для збору сировини. Також проводиться опрацювання ідеї пропозиції товарів у альтернативній упаковці – тій, яку можна переробити в Україні.

Мобільний додаток створений для того, щоб користувачі отримували достовірну інформацію про упаковання, а також мали змогу самостійно додавати товари та заповнювати дані про упаковку товару. Зручність додатку у тому, що використовувати його зможуть всі категорії населення. Це надасть можливість залучити до сортування товарів дітей та дорослих незалежно від їх віку. 

З «Пакованом» користувачі  дізнаються, яке паковання етичне для навколишнього середовища і переробляється, а яке краще уникати. І це все можна дізнатися лише за допомогою сканування баркоду продукту. Купуючи із «Пакованом» у руках та скануючи упаковку, одразу отримуєте статус переробки паковання (колоркодінг). Цей статус може бути зелений – пакування переробляється, жовтий – пакування частково перобляється  та червоний – упаковка взагалі не переробляється. Унікальність «Пакован» якраз в можливості відсіяти «не екологічне» паковання ще на етапі покупки. Також одразу підтягуються найближчі сортувальні станції, де можна здати зіскановану упаковку.

Скануй штрих код, отримуй статус переробки упаковання, підготуй його для утилізації та принось на сортувальні станції. Стань частиною ком'юніті, яка дбає про стан навколишнього середовища.

Посилання для завантаження додатку:

https://apps.apple.com/app/id1537570060

https://play.google.com/store/apps/details?id=app.pakovan
testПроєкт «Пакован», який є переможцем національного конкурсу інновацій EastCode 2021, реалізує ГО «Агенція трансформацій М.КЛАС» за технічного адміністрування Center42 у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

коментарі