Важливо :: Життя громади :: 15 вересня 2020 17:27 , Олена Круглова
mom

МОМ з Краматорською міськрадою частково вирішать "квартирне питання" ВПЛ

У двох містах Донецької області, Краматорську та Сєвєродонецьку, МОМ побудує житло для 1500 постраждалих від конфлікту людей

Сьогодні, 15 вересня, у Києві було офіційно презентовано проєкт, що фінансується Урядом Німеччини через Банк розвитку KfW та реалізується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міською радою Краматорська та Військово-цивільною адміністрацією Сєвєродонецька, повідомила прес-служба Краматорської міської ради.

Проєкт триватиме п’ять років, а його загальний бюджет становить 22,1 млн євро.

МОМ побудує та відремонтує житло для понад 500 родин: 80% з них становитимуть ВПО, а 20% — місцеві мешканці Краматорська та Сєвєродонецька. Міста для реалізації проєкту були обрані через велику кількість у них ВПО (50 000 та 40 000 людей відповідно, згідно з офіційними даними).

Нові помешкання надаватимуться за помірну орендну плату. Бенефіціари також сплачуватимуть за комунальні послуги.

«Заходи, що випливають із глибокого розуміння та визнання довгострокового впливу тривалого переміщення, мають доповнити поточну роботу в галузі гуманітарної допомоги й відновлення заради гідного майбутнього та процвітання постраждалих від конфлікту громад, — сказав Ан Нгуєн, Голова Представництва МОМ в Україні. — Місцевим громадам, які приймають ВПО, усе ще потрібна додаткова підтримка: від розвитку інфраструктури та економічного потенціалу — до соціального згуртування».

«Наразі в місті Краматорськ проживає близько 50 тис. внутрішньо переміщених осіб. Така ситуація призвела не тільки до додаткового навантаження на інфраструктуру міста, але й забезпечила Краматорськ додатковою кількістю кваліфікованих кадрів та дало поштовх для розвитку малого бізнесу. Безумовно, краматорське самоврядування зацікавлене в тому, щоб люди залишалися у місті, і готове сприяти для забезпечування комфортних умов для їх перебування», – підкреслив Андрій Панков.

Будівництво нових багатоквартирних будинків у рамках проєкту стане суттєвим стимулом для розвитку Краматорська та Сєвєродонецька та позитивним соціально-економічним сигналом для всього регіону. Будуть дотримані високі стандарти будівництва, включаючи енергоефективність та охорону навколишнього середовища.

Інші статті на цю тему

deputaty-kramatorskogo-gorsoveta

Але депутати від цієї партії не позбавлені свого статусу

centr-obliku-bezdomnih-osib-ta-budinok-nichnogo-perebuvannya»-kostyantinivskoi-miskoi-radi (1)

А у жовтні на його базі має запрацювати ще й “пункт незламності”

zustrich-goncharenka-na-zpit-es (1)

А саме, скільки міська влада запланувала та фактично витратила грошей з бюджету на ці потреби за весь час великої війни

коментарі