Важливо :: Життя громади :: 17 травня 2021 10:53 , Анатолій Змійов
Kalmius-sergiy-jadan-liniya-mannerheima-cover

Море книжок, письменники та "Лінія Маннергейма"

Ярмарок, майстер-класи, зустрічі з письменниками та концерти -  фестиваль «Кальміюс» на площі Мира у Краматорську був дуже насиченим на події

Недільний ранок на фестивалі розпочався з батьківської теми.

зустрічі з письменниками

Зустрічі з сучасними українськими письменниками та море книжок

Авторки дитячих бестселерів Вікторія Амеліна та Галина Вдовиченко говорили про те, як спонукати дітей до читання, замість сидіння в інтернеті.

Свою нову книгу "Я змішав твою кров із вугіллям. Зрозуміти український Схід" презентував Олександр Михед, який наприкінці 2016 року вирушив у подорож шістьма містами Луганської та Донецької областей.

Він досліджував тамтешнє життя, а також вивчав документи в архівах, завдяки яким і з’явилася ця книга.

Свою книгу «Доця» презентувала і письменниця Тамара Горіха Зерня.

Ця книга стала кращою за версією BBC 2019 року.

Письменник Петро Яценко презентував свої книжки – «Магнетизм» та «Союз Радянських речей».

Сергій Гридін розповів Котоісторії, або як зустрітися із справжнім вірусом.

Про регіональну спадщину і літературу, генетичну пам’ять, та відновлення української історії розповіли письменники Сергій Синюк і Олена  Лотоцька.

Найбільшу зацікавленість мешканці міста та гості фестивалю приділили Сергію Жадану, який презентував свою нову книгу: «Псалом авіації».

test

testtestВона тільки вчора вийшла з друку і жителі Краматорська стали першими, кому Сергій Жадан розповів про свою нову роботу.

«Псалом авіації» – це вірші написанні протягом минулого року.

Вірші були написані на пагорбах серед природи, це стало для Сергія Жадана джерелом натхнення.

Книга про те: «як нас формують ландшафти, як дерева додають нам вертикалі, а озера глибини, як весняна зелень вчить нас оптимізму, а літні ріки – щедрості» - розповів письменник.

Письменник фотографувався з мешканцями міста, підписував бажаючим свої книжки, які можна було придбати одразу після презентації.

testtesttest

Ввечері для жителів міста на площі Миру дав свій концерт популярний гурт «Лінія Маннергейма» фронтменом якого є Сергій Жадан.

Гурт було створено 2017 року, до нього увійшли Сергій Жадан, учасник гурту «Жадан і собаки», а також колишні учасники гурту «Оркестр Че» Олег Каданов та Дмитро Зинченко.

test

«Лінія Маннергейма» - це проект, який об’єднує в собі різні концепції звучання, відновлює розгромлені комунікації, зашиває реальність струнами і жилами» - так про команду Жадана говорять музикальні критики.

Приємним бонусом для крамторчан став незапланований виступ  лідера групи «Широкий лан» Святослава Бойко, який приїхав в наше місто до своєї дружини Тамари Горіхи Зерня, яка є учасницею фестивалю «Кальміюс».

Зворушила своїми піснями під гітару і Христина Понасюк, волонтерка, яка багато допомагає нашим воїнам на Донбасі.

test

Шостий фестиваль "Кальміюс" на Донеччині ще продовжує свою роботу.

В нашому місті відбудуться нові вистави, та концерти.

коментарі