Важливо :: Гроші :: 02 квітня 2021 12:41 , Олексій Ладика
lokdaun-kramatorsk

Мовою чисел: як карантин вплинув на промисловість і торгівлю у Краматорську у 2020 році

Промислове виробництво в основному впало, а ось роздрібна торгівля зросла

Основні промислові бюджетоутворюючі підприємства Краматорська за минулий рік реалізували менше продукції, ніж планували. Понад 40 малих підприємств, які займалися наданням побутових послуг, закрилися.

Такі наслідки карантину, запровадженого в Україні понад рік тому через поширення коронавірусу. Вони зафіксовані у звіті про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Краматорська на 2020 рік, який на останній сесії затвердили депутати.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

У звіті йдеться, що основні промислові бюджетоутворюючі підприємства Краматорська за 2020 рік реалізували промислової продукції на 11 млрд 431,2 млн грн. У діючих цінах це на 23% менше, ніж за 2019 рік, і становить 59,9% від запланованого на рік. 

"Велика частина звітного року припала на карантин, запроваджений 11 березня через пандемію коронавірусної хвороби, тому подальше зниження темпів промислового виробництва пов’язане з нестабільними замовленнями на внутрішньому ринку, зупинками частини виробничих потужностей на окремих підприємствах, уповільненням експорту на тлі ослаблення зовнішнього попиту", - йдеться у документі.

СКМЗ

Сотрудникам, которые не согласны так работать, предлагают уволиться

Серед основних бюджетоутворюючих підприємств у Краматорську є "Новокраматорський машинобудівний завод" (НКМЗ), "Енергомашспецсталь" (ЕМСС), "Старокраматорський машинобудівний завод" (СКМЗ), "Краматорський феросплавний завод" (КФЗ), "Краматорський завод важкого верстатобудування" (КЗВВ), "Краматорськтеплоенерго" та інші. Минулого року СКМЗ та КФЗ зупинили свою діяльність.

У звіті про виконання Програми йдеться, що за минулий рік, в порівнянні з 2019 роком, двічі збільшилось виробництво гідротехнічного та енергетичного обладнання, на 5,3% - виробництво сталі, на 4,5% - виробництво гірничо-транспортного устаткування. 

Разом із тим, на 40% зменшилось виробництво кранів, прокатного та металургійного обладнання, на 20% - виробництво млинів та дробарок, на 18,7% - запасних частин до устаткування, на 18,7% - валків прокатних, на 15,1% - виробництво електроенергії, на 12,5% - виробництво комбайнів прохідницьких і на 8,5% - виробництво теплоенергії. На рівні 2019 року залишилось виробництво машин шахтно-підйомних. 

Промислові підприємства Краматорська на розвиток промислового комплексу витратили 52,5 млн грн, що становить 36,3% від запланованого на рік.

ТОРГІВЛЯ ТА ПОБУТ

Протягом 2020 року в Краматорську відкрилися 29 об’єктів торгівлі та 9 підприємств ресторанного господарства. 

Через карантин та обмеженням роботи обслуговуючих підприємств, 43 об’єкти з надання побутових послуг остаточно припинили свою діяльність. Натомість 8 об’єктів розпочали свою діяльність: чотири підприємства зі встановлення вікон, дві майстерні з ремонту мобільних телефонів і електроніки та два салони краси.

На відкриття зазначених об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та надання побутових послуг підприємці витратили 48,2 млн грн. 

Станом на 1 січня 2021 у Краматорську працював 251 заклад ресторанного господарства, 514 об’єктів з надання побутових послуг та 951 об’єкт торгівлі: 

 • 662 магазини, торговельною площею 106753,9 м²; 
 • 79 підприємств оптової торгівлі;
 • 251 підприємство ресторанного господарства на 25673 посадкових місць; 
 • 14 ринків на 3397 торговельних місць; 
 • 196 підприємств дрібно-роздрібної торгівлі; 
 • 124 перукарні та салони краси; 
 • 93 СТО, автомийок та автостоянок; 
 • 64 об’єктів з виготовлення та ремонту взуття; 
 • 28 ательє з пошиття одягу;
 • 32 підприємств з ремонту побутової техніки, комп’ютерів та ін.; 
 • 173 об’єктів, що надають інші побутові послуги. 

За минулий рік роздрібний товарооборот підприємств, основним видом діяльності яких є роздрібна торгівля, становить 4 млрд 42,8 млн грн, що на 4,6% більше, ніж за 2019 рік, та на 7,2% перевищує програмний показник.

Інші статті на цю тему

krasnaya-zona-karantin

Обмеження не будуть діяти у випадках 100-відсоткової імунізації співробітників та відвідувачів закладів

karantin

Лише "зелений" ковід-сертифікат звільняє від усіх обмежень

shkola-karantin-koronavirus

Ковід продовжує поширюватися серед краматорських дітей

коментарі