Цікаво :: Люди К. :: 31 травня 2022 19:10 , Олексій Ладика
roman-dubinin

"Моя мотивація - все зберегти": у Краматорську підприємець рятує домашніх рибок тих, хто евакуювався

Власник акваріуму прихистив близько двохсот рибок, дві черепахи, тритона і 11 папуг

Роман Дубінін приїхав до квартири у багатоповерхівці на "Лазурному" забрати трьох рибок. Всі три - морські: самка і самець риби-клоуна і велика та поважна риба-хірург. Вони плавали у великому, 400-літровому акваріумі, із солоною водою і коралами на дні. Спочатку Роман, наскільки це можливо, спускає воду з акваріуму, потім збирає з дна усі корали - якщо цього не зробити, то рибок не виловиш. І вже в останню чергу за допомогою сачка ловить трьох рибок і з акваріуму перемішує у цеберко.

Власники рибок евакуювалися з Краматорська, але забрати домашніх улюбленців не змогли, тому попросили Романа подбати про них. 

Бізнес для душі

Роман Дубінін - власник акваріуму "Дивовижні рибки". Цей заклад відкрився на вулиці Академічній, між площею Миру і кінотеатром "Родина" у центрі Краматорська. Роман зізнається: він змалку полюбляє рибок, а коли відпочиває за кордоном, обов'язково ниряє в море з маскою, а також любить відвідувати океанаріуми. Після відвідин акваріуму в італійській Генуї (другого за величиною в Європі) Роман загорівся відкрити щось схоже і у рідному Краматорську. 

Підприємець придбав приміщення кафе "Тантра", замовив величезні акваріуми та екзотичних рибок і у вересні 2020 року "Дивовижні рибки" відкрили свої двері для відвідувачів. Зараз там є шість акваріумів: в одному рибки, що живуть в річці Амазонка, в другому - риби з озера Малаві, у третьому - рибки з озера Танганьїка, у четвертому - морські риби, у п'ятому - піраньї, у шостому - золоті рибки. А ще є какарики та інші екзотичні пташки.

"У нас заклад виставковий. До нас приходять діти, батьки, бувають люди пенсійного віку, закохані пари. У нас грає музика, приємне освітлення, люди релаксують, відволікаються від всього. Це добре побути з природою", - каже Дубінін.

test Акваріум з піраньями. Фото - Kramatorsk Post

Роман зізнається: акваріум для нього не стільки бізнес, скільки віддушина. Заклад відкрився у розпал пандемії коронавірусу з її карантинними обмеженнями на відвідування подібних закладів. Основний бізнес для нього - магазин спортивного харчування, який розташовувався у торговому центрі "Аврора". Але з початком великої війни торговий центр припинив роботу, а акваріум довелося закрити.

Собаки

Зоозахисники закликають краматорців забирати своїх тварин із собою в евакуацію

"Як почалась війна, я зрозумів, що це все може загинути. Я почав готуватися: я купив генератор, бо можна залишитися без електропостачання, я привіз багато кормів, ми придбали морозильну камеру. Треба було щось робити, щоб все вижило. Моя мета, моя мотивація - все це зберегти", - каже Роман Дубінін і показує на акваріуми з рибками.

Генератор знадобився кілька днів тому, коли через бойові дії була пошкоджена високовольтна лінія і Краматорськ та інші міста на півночі Донеччини залишились без світла. Відсутність електрики може призвести до загибелі мешканців акваріуму.

Порятунок чужих рибок

Дві рибки-клоуна і рибу-хірурга Роман випускає в окремий акваріум - там вони побудуть два-три дні, поки не адаптуються до нових умов. Після того їх випустять до загального акваріуму з морськими рибками.

"Як сталося, що люди почали приносити нам своїх рибок? Це сталося випадково. Хтось зателефонував за номером нашого акваріуму, спитав, чи можна залишити своїх рибок, бо вони виїжджають з міста. Кажу: можна! Бувало, що люди телефонували і після того приносили риб. А бувало таке, що люди покинули риб, хтось за ними доглядав - сусіди чи ще хтось, але потім просили нас їх забрати", - каже Дубінін.

test Акваріум з морськими рибками. Фото - Kramatorsk Post

З початку "великої війни" Роман вже прихистив близько двохсот рибок - від маленьких до великих. Великих - близько п'ятидесяти. Окрім того, тепер у Романа живуть дві черепахи, тритон, корали, а ще 11 хвилястих папуг, які йому передали з магазину "Золота рибка" - власники приносили туди своїх птахів перед евакуацією, але потім і сам магазин закрився. 

Сам Роман евакуюватися не збирається. Він каже, що перевезти рибок у теперішніх умовах не вийде, а залишити їх він не може.

"Після нашої перемоги - а вона буде! - наш заклад вистоїть. Наші двері будуть відчинені і ми всіх будемо приймати. Всі, хто віддав нам своїх рибок, прийдуть і побачать, що вони стали ще краще, ще більше, що їх доглядають, що їх годують, що є такі великі акваріуми, що є куди рости. Після перемоги всі ми будемо жити краще!", - впевнений Роман Дубінін. 

Власники "Дивовижних рибок", щоб підтримати своїх вихованців, продають квитки на майбутні відвідини свого закладу. Кожен може придбати за 50 грн квиток (або перерахувати більше) - ці гроші підуть на корми для рибок і пташок. 

Придбати квитки можна:

  • перерахувавши гроші на картку ПриватБанку 4731219640462580 (Артьомова Ірина) 
  • і написавши повідомлення в будь-який месенджер на номер +380990192510 

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

gazovyky6

Як це - не залишати місто навіть коли небезпека стоїть біля його воріт

boevaya-mashina-kozak-2

Половина коштів пішла на запити військових, половина - на облаштування укриттів

dtek-elektroenergiya

В ніч проти 22 березня російські війська масовано обстріляли енергетичну інфраструктуру України. Це призвело до руйнувань обʼєктів енергетики і відключень світла.

коментарі