Цікаво :: Review :: 26 жовтня 2023 13:25 , Максим Ходушко
Ukrainianwritingdaycover

Музей історії Краматорська підготував особливу літеру до Дня української писемності та мови

Кожен може прикрасити нею одяг чи аксесуари

Уже завтра в України вперше День української писемності та мови відзначатимуть на два тижні раніше — 27 жовтня через перехід на новий церковний календар, про це пише Музей історії міста Краматорська.

Це сталося тому, що цього року Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) ухвалили перехід на новий календар. Відповідно дата Дня пам’яті Преподобного Нестора Літописця, у яку День української писемності та мов відзначають, змінилася з 9 листопада на 27 жовтня.

Українська абетка нараховує 33 літери, які утворюють 38 звуків. Але тринадцята літера українського алфавіту давно стала чимось більшим, ніж мовна одиниця. На тимчасово окупованих територіях нашої країни вона стала одним зі символом спротиву.

На основі орнаментів вишивки, які були розповсюджені на території сучасного Краматорська, Музей історії міста Краматорської міської ради пропонує своє бачення літери «Ї», щоб усі охочі могли прикрасити свій одяг чи аксесуари цією особливою літерою.

test Фото - Музей історії міста Краматорська

Письменник Дмитро Капранов в інтерв’ю Радіо Свобода теж підкреслив унікальність літери – саме в українській мові порівняно з мовами інших сусідів.

«Літера «Ї» – це те, що, мабуть, найбільше відрізняє українську абетку від сусідньої абетки наших окупантів, бо вона не схожа на жодну їхню літеру. «І» ще можна переплутати з англійською «І», нашу «Є» ще можна переплутати з їхнім «Э». А от «Ї» ні з чим не переплутаєш! Бо це літера, яка голосно заявляє про свою українськість уже, власне, своїм виглядом. Тому вона перетворюється от на такий символ».

Нагадаємо також, що у цей день завжди відбувається радіодиктант.

Фото обкладинки - з Офіційного сайту школи № 5 Слов’янськ

Інші статті на цю тему